З 26 лютого по 21 травня тривав навчальний курс «Introduction to CELTA», який проводила Олена Кузьменко. Протягом трьох місяців учасники мали чудову нагоду оновити та поглибити знання з основ методики викладання англійської мови як іноземної (ELT).
Програма охоплювала ключові аспекти сучасного викладання: теорії навчання, потреби та мотивацію учнів, мовні системи та навички, планування уроків, оцінювання, надання зворотного зв’язку та виправлення помилок.
Фінальне заняття, що відбулося 21 травня, завершилося яскравими презентаціями уроків, які підготували й представили учасники. Вони блискуче впоралися із цим завданням! Цей курс став чудовим трампліном для подальшого професійного розвитку, особливо для тих, хто планує здобути міжнародну кваліфікацію CELTA у майбутньому. Ми пишаємося нашими студентами! 7 студентів 2, 3 та 4 курсів спеціальності Середня освіта (Мова та зарубіжна література (англійська)) успішно пройшли навчання й отримали сертифікати про завершення курсу.
Щиро дякуємо TESOL-Ukraine, авторам курсу Цегельській М. та Sally La Luzerne-Oi за натхнення і моральну підтримку впродовж усього навчання.
Вітаємо всіх учасників із досягненням! Ваші знання, мотивація та наполегливість - запорука майбутніх успіхів у сфері викладання англійської мови.
- Автор: Кафедра англійської філології
- Перегляди: 47
Шановні викладачі і здобувачі освіти!
ДНІ ШЕКСПІРА В УКРАЇНІ - 2025 – у Криворізькому державному педагогічному університеті!
Кафедра англійської філології запрошує усіх поціновувачів творчості Вільяма Шекспіра відвідати зустрічі в рамках проєкту Дні Шекспіра в Україні - 2025, організованого Українським Шекспірівським Центром.
У середу, 21 травня 2025 року, о 14.30 відбудеться гостьова лекція професора Наталії Торкут на тему «Національний геній у дзеркалі пам’яті: комеморація Великого Барда у Стретфорді-на-Ейвоні».
У четвер, 22 травня 2025 року, о 19.00 відбудеться панельна дискусія на тему «Великий Бард і його сучасники: тексти і (не)шекспірівські контексти», у якій візьмуть участь вітчизняні дослідники літератури Відродження.
Усіх бажаючих дізнатися про сучасні комеморативні заходи і колаборативні практики, присвячені творчій персоналії англійського драматурга, – чекаємо в нашому віртуальному залі!
https://us04web.zoom.us/j/7513780470?pwd=UWJMK3BrMXliMW9WeFVOS29WNjZQQT09
- Автор: Кафедра англійської філології
- Перегляди: 229
14 та 15 травня 2025 року викладачі та студенти кафедри англійської філології Криворізького державного педагогічного університету провели профорієнтаційні заходи для учнів ліцею «Міжнародні перспективи» та Криворізького ліцею №71.
Спеціальність Середня освіта (Мова та зарубіжна література (англійська)) представили викладачі кафедри – старший викладач Шуміліна І.П. та доцент Малоіван М.В., а також студенти 2–4 курсів: Чайка Єва, Іванова Марина, Степанова Єлизавета, Перепічаєва Дар’я та Коровка Данило.
Під час заходів здобувачі освіти розповіли учням про особливості навчання на спеціальності, перспективами професійного зростання, студентське життя та міжнародні можливості, які відкриває володіння англійською мовою. Учнів також було поінформовано про можливість підвищити свій рівень володіння англійською мовою та розвинути свої академічні навички через тренінгове національне мультипредметне тестування з англійської мови (з 05 травня по 31 травня), яке організоване кафедрою.
Найцікавішим для школярів стало практичне занурення в атмосферу англомовного середовища. Інтерактивні активності сприяли розвитку мовленнєвих навичок та розкриттю творчого потенціалу учасників: веселі мовні ігри, змагання з правильної вимови найдовшого англійського слова, знайомство з технікою «Shadowing», що використовується для вдосконалення вимови та інтонації. Усі вправи були адаптовані під вікові особливості ліцеїстів та пройшли у дружній і невимушеній атмосфері.
Про свої враження від спілкування з ліцеїстами поділилася студентка групи АЗЛ-23 Єва Чайка: «Найбільше мені сподобалася активна участь учнів 10–11 ліцею №71 у захопливому англомовному квесті. Команди старшокласників проявили неабияку згуртованість, кмітливість і мотивацію до виконання завдань, демонструючи високий рівень володіння англійською мовою. Загалом, усі заходи в обох навчальних закладах залишили по собі яскраві емоції, адже учні продемонстрували щирий інтерес до професії вчителя англійської мови та бажання дізнаватися більше не лише від своїх теперішніх вчителів, але й від майбутніх!»
З приємністю хотілося б відзначити, що викладачі та студенти кафедри англійської філології отримали подяки за активну участь у тижні науки, що проходив на базі Криворізького ліцею академічного спрямування «Міжнародні перспективи». Ми теж щиро дякуємо адміністраціям ліцеїв за теплий прийом, а учням – за активну участь та жагу до знань!
Бажаємо всім учням натхнення у виборі професійного шляху, віри у власні сили та наполегливості у досягненні цілей. Нехай знання відкривають перед вами нові горизонти, а кожен крок наближає до здійснення мрій!
Будемо раді вітати вас у родині студентів спеціальності Середня освіта (Мова та зарубіжна література (англійська)) Криворізького державного педагогічного університету!
- Автор: Кафедра англійської філології
- Перегляди: 193
7 та 8 травня було проведено спільний захід для старших курсів та кураторську годину для 1 курсу спеціальності Середня освіта (Мова та зарубіжна література (англійська)).
Здобувачі освіти 1 курсу репрезентували матеріал про боротьбу українських військових проти фашизму у Другій світової війни, про мільйонні фізичні втрати України у цій війні. Було наголошено, що і зараз історія повторюється, і сьогодні кращі представники української нації захищають нашу свободу і незалежність зі зброєю в руках. Як зазначили студенти, вшанування головної історичної події минулого століття та пам’ять про загиблих і жертв Другої світової війни сприяють патріотичному вихованню молодого покоління і формуванню національної ідентичності, а також надихають сучасне суспільство на віру в Перемогу у російсько-українській війні.
Зустріч здобувачів освіти 2-4 курсів розпочалася з читання вірша Ліни Костенко «Мій перший вірш написаний в окопі», який пройняв слухачів щирими й болючими рядками. У поетичних образах ожила реальність війни: палаючі хати, перелякані діти, окопи,…». Ці слова задали емоційний тон усій кураторській годині, нагадавши про людські страждання, втрати та незламність.
- Автор: Кафедра англійської філології
- Перегляди: 278
На базі Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка відбувся III Міжнародний конкурс творчого письма за фільмом для учнів старших класів і першокурсників під назвою "Переглядай рефлексивно, досліджуй доброчесно, мисли критично, пиши креативно!"
У заході взяла участь студентка першого курсу спеціальності Середня освіта (Мова та зарубіжна література (англійська)) – Боричевська Юлія, керівник – Дирда І.А.
Кафедру англійської філології також представила в.о. завідувача кафедри Пальчикова О.О., яка долучилася до роботи журі конкурсу.
На заключній онлайн-зустрічі, присвяченій підбиттю підсумків конкурсу, представники закордонних університетів висловили щиру вдячність та захоплення молодими учасниками, їхнім нестандартним підходом, глибокими роздумами і творчими роботами. Усі конкурсанти продемонстрували високий рівень володіння мовою, уміння критично мислити та цікаво викладати свої думки.
Такі конкурси є чудовою нагодою для молоді вдосконалювати навички аналізу, критичного мислення та письмової творчості. Вони сприяють не лише академічному зростанню, а й формуванню активної особистості, відкритої до нових знань і міжнародного співробітництва.
Щиро дякуємо колегам із Сумського державного педагогічного університету, які вже третій рік поспіль організовують цей конкурс. Завдяки їм талановита молодь має можливість розвивати свої здібності, обмінюватися ідеями та проявляти себе у творчості.
- Автор: Кафедра англійської філології
- Перегляди: 272
Після невеликої перерви відновили свою роботу навчально-наукові літературознавчі студії, організовані кафедрою англійської філології. 5 травня 2025 року відбулася гостьова лекція доцента кафедри слов’янської філології ЗНУ Кирила Валентиновича Тарасенка «Теоретичні аспекти вивчення романтизму. Національні моделі романтизму. Польський романтизм». Як і всі попередні спікери, пан Кирило представив цікаву та змістовну доповідь, яку забезпечили гарно підібраний матеріал та високий рівень володіння трьома іноземними мовами (англійською, німецькою і польською). Варто відзначити вдале поєднання спікером кількох складових лекції із зарубіжної літератури: висвітлення теоретичних засад літературного напряму, практичні рекомендації здобувачам освіти, постійний діалог з аудиторією та взаємодію матеріалу доповіді з іншими видами мистецтва. Усі ці компоненти, що супроводжувалися достеменним інтересом доповідача до предмету розмови, сприяли успішному проведенню лекції.
- Автор: Кафедра англійської філології
- Перегляди: 341
ШАНОВНІ ВИКЛАДАЧІ І ЗДОБУВАЧІ ОСВІТИ!
Запрошуємо на гостьову лекцію з історії зарубіжної літератури, що відбудеться
5 травня 2025 року о 9.30
https://us04web.zoom.us/j/7513780470?pwd=UWJMK3BrMXliMW9WeFVOS29WNjZQQT09
- Автор: Кафедра англійської філології
- Перегляди: 356
Днями відбулося урочисте вручення сертифікатів про підвищення кваліфікації викладачам і здобувачам освіти спеціальності Середня освіта (Мова та зарубіжна література (англійська)), які були учасниками «INTERNATIONAL ENGLISH LITERATURE PROJECT», організованого кафедрою англійської філології КДПУ.
Викладачі кафедри подякували здобувачам освіти бакалаврського рівня (2, 3 і 4 років навчання) і магістрам спеціальності за інтерактивну участь у проєкті, за постійний і якісний інформаційно-медійний супровід. У свою чергу здобувачі освіти висловили подяку викладачам за організацію навчально-наукового заходу, участь у якому надала їм унікальну можливість дізнатися більше про літературу англійського Ренесансу, історію і країнознавство Туманного Альбіону, а також поспілкуватися академічною англійською зі спікерами – авторитетними вченими і носіями мови. У невимушеній атмосфері, яку забезпечив «живий» формат заходу, студенти і викладачі підвели академічні підсумки роботи, пригадали найбільш пам’ятні моменти проєкту, визначили сферу застосування отриманих на лекціях знань, зійшлися в думці про необхідність і користь предметної англомовної комунікації у вдосконаленні мовних навичок і покращенні літературознавчої компетентності учасників, а також у популяризації вивчення англійської мови і літератури серед широкого освітнього загалу.
Здобувачі освіти і викладачі Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка, які є академічними партнерами кафедри англійської філології, також отримали сертифікати. Від них – фото на згадку, подяки, а також планування майбутніх спільних заходів.
- Автор: Кафедра англійської філології
- Перегляди: 390
29 квітня 2025 року в шаховому клубі Криворізького державного педагогічного університету відбулася офлайн-зустріч гарантів освітньої програми «Англійська мова, зарубіжна література» зі здобувачами вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів.
В.о. завідувача кафедри англійської філології Пальчикова О.О. та доцент кафедри Дирда І.А. представили студентам особливості навчання за спеціальністю 014.02 Середня освіта (Мова та зарубіжна література (англійська)), звернули увагу на зміст дисциплін на вибір загальної та професійної підготовки. а також окреслили перспективи подальшого професійного зростання й можливості працевлаштування після завершення навчання. У невимушеній, дружній атмосфері учасники зустрічі мали змогу поставити викладачам запитання, висловити побажання й надати конструктивні коментарі щодо покращення якості освітнього процесу.
У межах цього заходу кураторка 4 курсу групи АНФ-21 Шуміліна І.П. провела кураторську годину, під час якої було обговорено організаційні аспекти підготовки до підсумкової державної атестації. Також студенти поділилися своїми планами щодо вступу до магістратури, активно долучилися до обговорення, взяли участь в опитуванні та отримали фахові роз’яснення з актуальних питань. Така зустріч стала не лише інформативною, а й емоційно насиченою подією, що дала змогу відчути єдність студентської спільноти й підтримку на важливому етапі освітнього шляху.
Загалом, профорієнтаційна робота сприяла формуванню чіткого уявлення здобувачів освіти про можливості продовження навчання, професійну самореалізацію та успішне працевлаштування, що є запорукою усвідомленого вибору майбутньої кар’єри.
- Автор: Кафедра англійської філології
- Перегляди: 368
Специфіка вибіркового освітнього компонента «Англофонна література» полягає не лише у передбаченій програмою можливості вивчення літературних традицій кількох англомовних країн, а й тому, що вона пропонує і внутрішній вибір аспектів, найбільш прийнятних для сприйняття певною категорією здобувачів освіти. На спеціальності Німецька мова, англійська мова, зарубіжна література викладання цього предмету взалежнюється від рівня і якості знань, отриманих студентами під час вивчення історії зарубіжної літератури на попередніх курсах бакалаврату. Ця особливість визначає мету, завдання і тематичний план навчальної дисципліни «Англофонна література» у групі НАФ-21.
Під час вивчення літератури пізнього англійського Відродження особливу увагу було приділено творчості В. Шекспіра. Враховуючи набуті студентами знання про сонетарій і «великі» трагедії драматурга, вирішили звернутися до невивченого аспекту – інтермедіальних проєкцій його творів. Цей ракурс наповнив розмову про твори англійського автора яскравими фарбами – як у прямому, так і в переносному сенсах. Студенти репрезентували інтермедіальні переклади або екранізації трагедії «Ромео і Джульєтта», англо-український порівняльний переклад цього твору І. Стешенко та Ю. Андруховичем, та метатекстуальні мотиви, сутність яких у дослідженні ілюстрацій, постерів та картин, присвячених Ромео і Джульєтті. Здобувачі освіти продемонстрували здатність до пошуку нової наукової інформації, творчий підхід і критичне мислення, а також технічні вміння роботи з різними інтерактивними платформами. Семінар вирізнявся з-поміж інших спробою мультимедійної інтерпретації класичного твору, яка урізноманітнює і удосконалює традиційний метод вивчення незабутньої трагедії Шекспіра через посередництво поетикальних особливостей.
Такий формат заходу сподобався і запам’ятався і здобувачам освіти, які поділилися своїми враженнями.
Дарія Власенко, НАФ-21: «Я розповідала про фільм «Ромео + Джульєтта» (1996) режисера База Лурмана. Ця тема була обрана мною для зображення спільного і відмінного між оригінальним твором і кіноадаптацією. А також тому, що шекспірівська трагедія «Ромео і Джульєтта» є класикою світової літератури, яка зображує вічні теми любові, ненависті, трагедії і жертовності. Незважаючи на те, що історія була написана понад 400 років тому, змальований у ній конфлікт між двома родинами та любов героїв залишаються актуальними для будь-якої епохи. Тому мене й зацікавила адаптація цих тем, адже вона дозволяє побачити, як ці універсальні теми можуть бути проінтерпретовані засобами сучасного кінематографу, і як вони впливають на життя сучасного суспільства. Можливо, деякі режисерські рішення і досі викликають питання у літературознавців, які ретельно досліджують цю кіноверсію трагедії, але треба констатувати, що шекспірівську проблемно-тематичну і ідейну структуру творці цього урбаністичного шедевру залишили незмінною. Не можна не згадати і про акторський склад фільму, адже для багатьох артистів ролі Шекспірових персонажів стали трампліном для досягнення професійних вершин».
- Автор: Кафедра англійської філології
- Перегляди: 319