У червні 2025 року студенти 1 - 4 курсів спеціальності Середня освіта (Мова та зарубіжна література (англійська)) отримали сертифікати за участь у мовному проєкті Reading to Europe, координатором якого виступив Пол Ерліндж - викладач школи Sotra (Норвегія).
Навчальний курс проєкту тривав з 15 вересня 2024 року по 15 травня 2025 року та реалізовувався в дистанційному форматі. У складі невеликих груп (по 4-5 осіб) наші студенти отримували індивідуалізоване фонетичне тренування з General English вимови. Заняття проводили висококваліфіковані викладачі англійської мови з Норвегії, Фінляндії та Канади, а також носії мови з інших галузей.
Методика Reading to Europe має у своїй основі читання якісної англомовної літератури з глибоким опрацюванням кожного звукового елементу під керівництвом досвідчених наставників. Вимогливий підхід до вимови дозволив студентам розвинути фонетичну точність та ритміко-інтонаційну виразність. Серед практичних методів роботи: вільне обговорення уривків літературних творів, інтенсивні вправи на тренування проблемних фонем, збагачення словникового запасу, імітація інтонаційних моделей (shadowing), базові розмовні практики тощо.
Участь у проєкті Reading to Europe стала цінним досвідом для студентів, дозволивши їм не лише підвищити рівень володіння англійською мовою, а й долучитися до міжнародного професійного середовища. Сертифікати, які отримали здобувачі освіти, засвідчують їхню наполегливу роботу та мовну компетентність, а також відкривають нові можливості для майбутнього академічного та професійного зростання.
Висловлюємо щиру вдячність організаторам та тренерам проєкту за співпрацю,
підтримку та розвиток міжкультурного освітнього діалогу!
- Автор: Кафедра англійської філології
- Перегляди: 321
У період з 9 по 18 червня 2025 року на факультеті іноземних мов було проведено атестацію здобувачів вищої освіти 4 курсу спеціальності Середня освіта (Мова та зарубіжна література (англійська)). Успішне складання комплексних екзаменів стало підсумком багаторічної плідної співпраці студентів денної та заочної форм навчання та викладачів.
Цьогорічна атестація відбулася в атмосфері відкритого діалогу та професійної підтримки. Продовжено практику залучення зовнішніх стейкхолдерів - вчителя англійської та німецької мови Криворізького ліцею № 71 КМР, спеціаліста І категорії, Рябець Л.О. Така співпраця дала змогу оцінити рівень підготовки здобувачів не лише в академічному контексті, а й з урахуванням сучасних вимог шкільної практики. Екзаменаційні комісії високо оцінили фахову підготовку студентів, їхнє вміння аналізувати художні тексти, демонструвати знання з методики навчання іноземної мови, зарубіжної літератури та застосовувати теоретичні знання у практичній діяльності.
За результатами атестації усім здобувачам присвоєно кваліфікацію Бакалавр середньої освіти (мова і література (англійська)), вчитель англійської мови і зарубіжної літератури.
Щиро дякуємо здобувачам за відповідальне ставлення до навчального процесу, за активну участь у житті кафедри та факультету, за прагнення до професійного розвитку!
Бажаємо вам, молоді фахівці, натхнення, віри в себе та своїх учнів, педагогічної мудрості і тепла. Нехай ваша праця приносить радість, а кожен день у школі буде кроком до великої мети - виховання освіченого, відкритого до світу покоління!
- Автор: Кафедра англійської філології
- Перегляди: 298
5 червня 2025 року відбувся Міжнародний науково-практичний форум «Педагогічна майстерність майбутнього вчителя: поступ, становлення, удосконалення і зростання», організований кафедрою педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна ПНПУ імені В.Г. Короленка. Робота конференції була розгорнута у численних секціях, тематика яких дозволяла учасникам сформувати чітке уявлення про стан справ у сучасній педагогічній науці і згуртуватися навколо вирішення актуальних проблем. Близько тисячі учасників з навчальних закладів середньої і вищої освіти України і зарубіжжя вшанували пам’ять фундаторів і послідовників педагогічної майстерності Полтавшини, актуалізували «педагогіку добра» колишнього ректора ПДПІ імені В.Г. Короленка І.А. Зязюна, обговорили питання формування професійної майстерності педагога в контексті нових освітніх викликів, визначили основи педагогічної майстерності під час ефективних освітніх трансформацій. Зацікавленість слухачів викликали також і питання взаємодії викладача і студентів у процесі розвитку педагогічної діяльності, специфіка освітніх інновацій та орієнтири професійного розвитку сучасного педагога, його стосунки з цифровою дидактикою. Чимало дотичних питань було обговорено на панельних доповідях та під час роботи студентської педагогічної лабораторії.
- Автор: Кафедра англійської філології
- Перегляди: 392
Об’єднуючи досвід і натхнення: кафедра англійської філології КДПУ на TESOL-Ukraine Online Convention
Наприкінці травня 2025 року Криворізький державний педагогічний університет, зокрема викладачі кафедри англійської філології стали співорганізаторами онлайн-конвенціі Асоціації вчителів і викладачів англійської мови як іноземної (TESOL-Ukraine online Convention). Модератором секції # 3 стала доцентка кафедри англійської філології - Дирда І.А. Цікаві та пізнавальні Zoom-сесії мали змогу відвідати як викладачі, вчителі, так і здобувачі першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти, а серед запрошених спікерів були вчителька англійської мови з Камʼянець-Подільська - Катерина Ковальчук, викладач англійської мови Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя - Стюарт Метінсон, доцентка Одеського національного університету імені І. Мечникова - Олена Румʼянцева. Ключові теми, порушені спікерами, стосувалися сприяння мотивації до навчання англійської мови дітей і дорослих в умовах війни та спонукання до проведення активностей, спрямованих на збереження збалансованого емоційного стану психологічно травмованих здобувачів освіти; специфіки організації англомовних клубів у форматах онлайн та офлайн; особливостей створення успішної презентації результатів навчання в магістратурі/аспірантурі. Вказані теми є надзвичайно актуальними, адже в них відображені нагальні проблеми викладання в умовах невизначеності.
То ж щиро вдячні координаторам, модераторам, спікерам та учасникам онлайн-конвенції за надану змогу розширити професійний кругозір та отримати цінний досвід викладання англійської мови!
- Автор: Кафедра англійської філології
- Перегляди: 339
22 травня 2025 року відбулася панельна дискусія “Великий Бард і його сучасники: тексти і (не)шекспірівські контексти”, у якій спікерами виступили відомі дослідники єлизаветинської літератури в Україні: доцент кафедри англійської філології КДПУ Людмила Федоряка, доцент кафедри слов’янської філології ЗНУ Кирил Тарасенко, та доцент кафедри “Іноземна філологія та переклад” Національного університету “Запорізька політехніка” Ганна Лещенко. Вибір теми панельної дискусії пояснюється її актуальністю у світовому шекспірознавчому дискурсі, а її аргументоване і детальне обговорення дозволяє відкрити нові обрії не лише у творчій біографії Вільяма Шекспіра, а й у життєписах багатьох інших літераторів пізнього англійського Ренесансу. Результатом плідної праці українських і зарубіжних дослідників є висновок про те, що колаборації В. Шекспіра з іншими літераторами (а це майже всі єлизаветинці) сприяли закріпленню у тогочасній англійській мові нових слів, які й досі активно вживаються у літературній і розмовній сферах, а в літературі – злободенних тем, проблем, а також соціальних типів, реалій і подій, здатних відтворити специфіку життя єлизаветинського суспільства в уяві сучасних реципієнтів.
Досвідчені спікери репрезентували широку панораму єлизаветинської літератури і окреслили ключові аспекти взаємодії між В. Шекспіром та іншими персоналіями. К. Тарасенко розповів про перегуки між романами Томаса Лоджа і комедією В.Шекспіра “Як вам це сподобається”, Г. Лещенко відзначила специфіку взаємодії між Ентоні Манді і трагедіями В. Шекспіра. Л. Федоряка представила доповідь про результати взаємин і текстові паралелі між творчістю Т. Неша і В. Шекспіра. Було встановлено, що професійна взаємодія творчих людей Ренесансу постає невід’ємним фактором літературного процесу кінця XVI ст., який проливає світло на його літературознавчу специфіку.
- Автор: Кафедра англійської філології
- Перегляди: 435
21 травня 2025 року на кафедрі англійської філології відбулася гостьова лекція “Національний геній у дзеркалі пам’яті: комеморація Ведикого Барда у Стретфорді-на-Ейвоні”, яку прочитала Наталія Торкут – доктор філологічних наук, професор, провідний науковий співробітник Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України, академік АН ВШ, почесний старший науковий співробітник Шекспірівського інституту Бірмінгемського університету.
Лекторка розповідала про комеморацію великого англійського драматурга Вільяма Шекспіра через географічні об’єкти, пов’язані з його життям. Фокусом її уваги постали будинок його батька Джона Шекспіра, котедж Енн Гетвей, Нью-Плейс, граматична школа, де навчався майбутній драматург, та Церква Святої Трійці, де Шекспіра було хрещено і поховано. Спікерка пояснила, що ці місця, хоч і не завжди збереглися в автентичному вигляді, тепер виступають важливими чинниками культурної пам’яті про Великого Барда.
- Автор: Кафедра англійської філології
- Перегляди: 400
З 26 лютого по 21 травня тривав навчальний курс «Introduction to CELTA», який проводила Олена Кузьменко. Протягом трьох місяців учасники мали чудову нагоду оновити та поглибити знання з основ методики викладання англійської мови як іноземної (ELT).
Програма охоплювала ключові аспекти сучасного викладання: теорії навчання, потреби та мотивацію учнів, мовні системи та навички, планування уроків, оцінювання, надання зворотного зв’язку та виправлення помилок.
Фінальне заняття, що відбулося 21 травня, завершилося яскравими презентаціями уроків, які підготували й представили учасники. Вони блискуче впоралися із цим завданням! Цей курс став чудовим трампліном для подальшого професійного розвитку, особливо для тих, хто планує здобути міжнародну кваліфікацію CELTA у майбутньому. Ми пишаємося нашими студентами! 10 студентів 2, 3, 4 курсів бакалаври та 1 курс магістри спеціальності Середня освіта (Мова та зарубіжна література (англійська)) успішно пройшли навчання й отримали сертифікати про завершення курсу.
Щиро дякуємо TESOL-Ukraine, авторам курсу Цегельській М. та Sally La Luzerne-Oi за натхнення і моральну підтримку впродовж усього навчання.
Вітаємо всіх учасників із досягненням! Ваші знання, мотивація та наполегливість - запорука майбутніх успіхів у сфері викладання англійської мови.
- Автор: Кафедра англійської філології
- Перегляди: 422
Шановні викладачі і здобувачі освіти!
ДНІ ШЕКСПІРА В УКРАЇНІ - 2025 – у Криворізькому державному педагогічному університеті!
Кафедра англійської філології запрошує усіх поціновувачів творчості Вільяма Шекспіра відвідати зустрічі в рамках проєкту Дні Шекспіра в Україні - 2025, організованого Українським Шекспірівським Центром.
У середу, 21 травня 2025 року, о 14.30 відбудеться гостьова лекція професора Наталії Торкут на тему «Національний геній у дзеркалі пам’яті: комеморація Великого Барда у Стретфорді-на-Ейвоні».
У четвер, 22 травня 2025 року, о 19.00 відбудеться панельна дискусія на тему «Великий Бард і його сучасники: тексти і (не)шекспірівські контексти», у якій візьмуть участь вітчизняні дослідники літератури Відродження.
Усіх бажаючих дізнатися про сучасні комеморативні заходи і колаборативні практики, присвячені творчій персоналії англійського драматурга, – чекаємо в нашому віртуальному залі!
https://us04web.zoom.us/j/7513780470?pwd=UWJMK3BrMXliMW9WeFVOS29WNjZQQT09
- Автор: Кафедра англійської філології
- Перегляди: 428
14 та 15 травня 2025 року викладачі та студенти кафедри англійської філології Криворізького державного педагогічного університету провели профорієнтаційні заходи для учнів ліцею «Міжнародні перспективи» та Криворізького ліцею №71.
Спеціальність Середня освіта (Мова та зарубіжна література (англійська)) представили викладачі кафедри – старший викладач Шуміліна І.П. та доцент Малоіван М.В., а також студенти 2–4 курсів: Чайка Єва, Іванова Марина, Степанова Єлизавета, Перепічаєва Дар’я та Коровка Данило.
Під час заходів здобувачі освіти розповіли учням про особливості навчання на спеціальності, перспективами професійного зростання, студентське життя та міжнародні можливості, які відкриває володіння англійською мовою. Учнів також було поінформовано про можливість підвищити свій рівень володіння англійською мовою та розвинути свої академічні навички через тренінгове національне мультипредметне тестування з англійської мови (з 05 травня по 31 травня), яке організоване кафедрою.
Найцікавішим для школярів стало практичне занурення в атмосферу англомовного середовища. Інтерактивні активності сприяли розвитку мовленнєвих навичок та розкриттю творчого потенціалу учасників: веселі мовні ігри, змагання з правильної вимови найдовшого англійського слова, знайомство з технікою «Shadowing», що використовується для вдосконалення вимови та інтонації. Усі вправи були адаптовані під вікові особливості ліцеїстів та пройшли у дружній і невимушеній атмосфері.
Про свої враження від спілкування з ліцеїстами поділилася студентка групи АЗЛ-23 Єва Чайка: «Найбільше мені сподобалася активна участь учнів 10–11 ліцею №71 у захопливому англомовному квесті. Команди старшокласників проявили неабияку згуртованість, кмітливість і мотивацію до виконання завдань, демонструючи високий рівень володіння англійською мовою. Загалом, усі заходи в обох навчальних закладах залишили по собі яскраві емоції, адже учні продемонстрували щирий інтерес до професії вчителя англійської мови та бажання дізнаватися більше не лише від своїх теперішніх вчителів, але й від майбутніх!»
З приємністю хотілося б відзначити, що викладачі та студенти кафедри англійської філології отримали подяки за активну участь у тижні науки, що проходив на базі Криворізького ліцею академічного спрямування «Міжнародні перспективи». Ми теж щиро дякуємо адміністраціям ліцеїв за теплий прийом, а учням – за активну участь та жагу до знань!
Бажаємо всім учням натхнення у виборі професійного шляху, віри у власні сили та наполегливості у досягненні цілей. Нехай знання відкривають перед вами нові горизонти, а кожен крок наближає до здійснення мрій!
Будемо раді вітати вас у родині студентів спеціальності Середня освіта (Мова та зарубіжна література (англійська)) Криворізького державного педагогічного університету!
- Автор: Кафедра англійської філології
- Перегляди: 322
7 та 8 травня було проведено спільний захід для старших курсів та кураторську годину для 1 курсу спеціальності Середня освіта (Мова та зарубіжна література (англійська)).
Здобувачі освіти 1 курсу репрезентували матеріал про боротьбу українських військових проти фашизму у Другій світової війни, про мільйонні фізичні втрати України у цій війні. Було наголошено, що і зараз історія повторюється, і сьогодні кращі представники української нації захищають нашу свободу і незалежність зі зброєю в руках. Як зазначили студенти, вшанування головної історичної події минулого століття та пам’ять про загиблих і жертв Другої світової війни сприяють патріотичному вихованню молодого покоління і формуванню національної ідентичності, а також надихають сучасне суспільство на віру в Перемогу у російсько-українській війні.
Зустріч здобувачів освіти 2-4 курсів розпочалася з читання вірша Ліни Костенко «Мій перший вірш написаний в окопі», який пройняв слухачів щирими й болючими рядками. У поетичних образах ожила реальність війни: палаючі хати, перелякані діти, окопи,…». Ці слова задали емоційний тон усій кураторській годині, нагадавши про людські страждання, втрати та незламність.
- Автор: Кафедра англійської філології
- Перегляди: 370