Кафедра практичної психології
Психолого-педагогічний факультет

3 грудня 2024 року в Криворізькому державному педагогічному університеті відбувся круглий стіл у межах проєкту BURN у HyFlex форматі, який об’єднав українських і європейських партнерів для обговорення створення Центру психологічного благополуччя та резилієнтності. Учасниками заходу стали проф. Ларс Кульхінке (Міжнародний психоаналітичний університет Берліну), Др. Лаура Пірско (Університет Латвії), Шапіра Разуваєва (Університет Тарту), а також проректорка проф.Ірина Павлівна Задорожна Тернопільського національного педагогічного університету ім.Гнатюка як проектна менеджерка керуючого проектом університету.

На круглому столі були присутня команда проекту Остроушко О.А., Бондар К.М.,  Білозір О.С., Шестопалова О. П., Чаркіна О.А., Мірошник З.М., Когут О.О. та також представники підрозділів університету: соціально-психологічної служби, представники кафедр психології, стейкхолдери університету (Голубєва О.В., Васюк Л.С., Останіна Г.Г., Токарева Н.М., Тітова О.Г., Шило О.С.). 

photo 2024 12 06 13 24 27

Основні аспекти обговорення були пов"язані з роллю Центру в структурі університету. Проректорка університету Оксана Андріївна Остроушко представила бачення інтеграції Центру у загальну структуру університету. Було акцентовано увагу на тому, що Центр має забезпечити унікальний функціонал, не дублюючи діяльність інших підрозділів. Це є важливим у межах участі університету в державній ініціативі зі створення центрів студентської підтримки.

Функції та послуги Центру освітила завідувачка кафедри практичної психології Чаркіна Олена Анатоліївна окреслила ключові функції Центру, зокрема:
- психологічна підтримка студентів і працівників університету;
- кризові інтервенції в умовах воєнних дій;
- організація заходів для зміцнення психологічного здоров’я.

Програми та інноваційні підходи була представлена проєктною менеджеркою Катериною Миколаївною Бондар, яка презентувала концепцію програм, які впроваджуватимуться у Центрі. Серед них:

- інтеграція методів EDMR;
- кризові інтервенції для стабілізації стану;
- психоаналітичні підходи для роботи з невизначеною втратою;
- розробка протоколів онлайн-консультацій, включаючи терапію через листування та чаттінг.

Було обговорено запити до європейських партнерів. Учасники круглого столу звернулися до європейських партнерів із пропозиціями підтримати розробку:
- Статуту Центру, що регламентуватиме його роботу;
- додаткових протоколів роботи з клієнтами;
- системи супервізійного нагляду для студентів-магістрів, які проходитимуть практику в Центрі.

Ключовою ідеєю обговорення стала побудова "місточка" між студентською практикою та практичною діяльністю психологічних організацій у місті, зокрема гуманітарних.

Цей захід став важливим кроком у створенні унікальної платформи для забезпечення психологічної підтримки в університеті та спільноті.

28497
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31