28 квітня - Всесвітній день охорони праці, що відзначається більше ніж у 100 країнах світу. Проведення різноманітних заходів у цей день спрямоване на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці в умовах зміни клімату, а в Україні третій рік поспіль - ще й в умовах воєнного стану.
За ініціативи в.о. завідувача кафедри практичної психології та, за сумісництвом, куратора групи ПП-20, канд. пед. наук, доцента Олени Анатоліївни Чаркіної 30 квітня 2024 року було організовано тематичну зустріч студентів спеціальності 053 "Психологія" 3-5 курсів із запрошеним фахівцем у галузі охорони праці - Абдель Фатах Анною Станіславівною, доктором філософії за спеціальністю 081 “Право”, доцентом кафедри цивільного та господарського права Криворізького навчально-наукового інституту Донецького державного університету внутрішніх справ, яка ознайомила присутніх зі специфікою трудових відносин в умовах воєнного стану, ризиками та наслідками незадекларованої праці.
Презентація фахівчині містила змістовну інформацію щодо актуальних проблем працевлаштування, регламентації та тарифікації праці, різновидів трудових договорів і змін до трудового законодавства, що були впроваджені у зв'язку з дією воєнного стану. Враховуючи інтереси цільової аудиторії, пані Анна окремо зупинилась на соціально-психологічних аспектах трудових відносин таких, як ейджизм, сексизм, мобінг та інші прояви дискримінації на робочому місці та надала дієві рекомендації щодо їхньої превенції і подолання.
Дякуємо колезі і висловлюємо надію на подальшу плідну співпрацю між нашими ЗВО у контексті збалансованого розвитку Криворізького регіону.
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 525
21.02.2023 р. доц. каф. практичної психології, к.пед.н. Чаркіною О.А. було проведено тематичну кураторську годину, присвячену тріаді визначних для розбудови української державності дат новітньої історії: 19 лютого — День Державного Герба України, 20 лютого — День пам'яті Героїв Небесної Сотні та 21 лютого — Міжнародний день рідної мови. Присутні на заході студенти гр. ПП-20 продемонстрували високу обізнаність щодо стратегічних наслідків Революції Гідності та активну підтримку євроінтеграційних процесів, а також розуміння того, що саме мова створює підгрунтя для становлення національної ідентичності українського народу, нашого об'єднання і непереборного прагнення до Перемоги над російською навалою.
- Автор: [email protected]
- Перегляди: 473
В групі ПП-19 (куратор Остапчук О.Є.), 20.02.2023 був проведений захід до річниці вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні. Студенти обговорили події, які відбулися на Майдані Незалежності та вшанували пам'ять загиблих героїв. В підготовці заходу брали активну участь: Кукса Іван, Гуцуляк Анна, Гладишева Єлизавета
- Автор: [email protected]
- Перегляди: 494
У групі ПП-19 (куратор Остапчук О. Є.) відбувся захід, який був присвячений "Дню єднання". Студенти групи Шлапак Карина, Гладишева Ліза, Гуцуляк Анна, Момат Дмитро, Смаровоз Євгенія, Кукса Іван, виступили з доповідями до заходу.
- Автор: [email protected]
- Перегляди: 541
17 травня 2022, о 14.00 в групі ПНП-19 до Дня жертв політичних репресій було проведено виховну годину, на якій обговорено сторінки історії України з цього приводу, згадано відомих українських діячів, науковців, яких було репресовано. Провели паралелі з політичними репресіями радянської доби та сучасністю. Розглянули причини та характер політичних репресій. Зробили висновок про те, що політичні репресії в Україні стали проявом геноциду проти українського народу, завдали непоправного удару по генофонду української нації, погіршили демографічну ситуацію, тощо.
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 1180
Протягом 2 тижднів викладачем Бондар К.М. проводились інтегровані кейси попередження та психотерапії наслідків насильства у курсах викладання "Арт-терапії" та "Практики діагностико-корекційної роботи психолога в закладах освіти" для студентів 4-5 курсів денного та заочного відділення психолого-педагогічного факультету.
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
В рамках занять з арт-терапії були розглянуті кейси психотерапевтичної роботи з наслідками насильства над жінками в подружніх стосунках та батьківських сім"ях. 6.12.21 студентами 4 курсу ЗПП-18 заочного відділення був розглянутий проект з використанням фототерапії для жінок Закарпатського центру реабілітації. 7.12.21 студентами 4 курсу ПП-18 денного відділення був розглянутий кейс методами кінотерапії сімейного насилля та його наслідків. 6.12.21 студентами 5 курсу ПНП-м було розглянуто способи психопрофілактичної роботи психолога в освітньому закладі щодо буллінгу та кібербуллінгу серед підлітків.
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 1610
Задля підвищення якості надання соціально-психологічних послуг, організації та планування роботи психологічної служби університету та з метою підготовки до акредитацій освітній програм, просимо Вас взяти участь в опитуванні:
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 1699
1 листопада 2021 року доцент кафедри практичної психології Бондар Катерина Миколаївна приймала участь у прямому ефірі вечірнього прайму Ракурс на телеканалі "Рудана" за темою "Правила стосунків". В другому блоці обговорювали тему шкільного питання: хто і коли має говорити з дітьми про дорослі речі.
Окремо торкнулись теми підготовки студентів КДПУ щодо "Сексуальної просвіти в закладах освіти як складова освітнього процесу молоді», зокрема досвіду співробітництва з навчально-методичною лабораторією здоров`язберігаючих технологій Дніпропетровської академії неперервної освіти, спеціалісти якої, як тренери, в 2019 році здійснювали сертифіковану підготовку психологів та соціальних педагогів за програмою "Повага. Любов. Секс". А також проекту захисту вразливих груп разом з Корпус Миру США в Україні, БО «БТ Мережа м. Кривий Ріг».
Покликання відео ефіру
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 1229
Магістри-психологи разом з куратором Шило Оксаною Сергііївною вшанували пам'ять загиблих людей під час тяжкого періоду історії України.
Виховний захід відбувся у форматі zoom. Доповідачем виступила Катерина Щербак.
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 1139
Виклики історії: «День гідності та свободи».
За допомогою платформи Zoom у групі ПП-19 проведено захід, присвячений епічним моментам Революції гідності. Куратор групи Свірська Жанна Миколаївна проілюструвала переломні моменти боротьби за незалежність, яка стала невід’ємною частиною нашої історії. Цього дня студенти мали змогу прослухати інформацію від свідків тих подій про те, як розгорталося протистояння, та які зміни відбулися в політичному та суспільному житті України надалі.
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 891