В 2014 році стало ясно – випускники історичного не залишили поза своєю увагою події в країні. Знаючи історію, багато з них вже шукали відповіді на питання, що постали перед країною в практчній площині.
З Майдану добровольцем пішов на війну, що розпочалась з агресією РФ проти України навесні 2014 Дмитро Мануйлов, випускник 2010 року.
Влітку 2014 Дмитро, Станіслав Діденко вже воювали в зоні АТО. В грудні 2014 року з другого курсу стаціонару історичного пішов воювати Олексій Волик. Кількість воїнів-істориків збільшувалась. Не тільки студенти, а й викладачі історичного взяли до рук зброю. Серед істориків з’явились перші волонтери, студенти і викладачі збирали кошти на користь армії, проводили акції на підтримку.
Стало очевидним, що та справа, важка справа, якою є війна, - це не тільки біль, робота, відчай і побратимство, а ще й загальний результат, який ми всі маємо сьогодні. Ми маємо незалежну державу. А наші воїни – відзнаки Президента, почесні нагороди. Один з них з війни не повернувся. Світла пам’ять випускнику історичного Вовченко Володимиру, загиблим випускникам географічного факультету Козюбчику Андрію, фізико-математичного факультету Ткачуку Сергію.
Викладачі і студенти факультету розпочали збір інформації про наших випускників, які перебували в зоні АТО, їх чисельність збільшувалась і вже нараховувала більше 30 осіб. Так виникла ідея створити локацію, де можна акумулювати відомості про хлопців, розмістити фото їх, суворих і усміхнених водночас. Тим часом артефактів ставало все більше. Це – бойові прапори, уламки снарядів, якими поливали наші війська «іхтамнети». Влітку 2017 року воїн з позивним Грін, наш випускник – передав свій бронежилет, прапор з БМП, командиром екіпажу якої він був.
Ідеї макету розроблялись істориками. Генератором ідей, збирачем фото, відеоінформації є Тетяна Мак, обговорення відбувались у спільному колі викладачів, студентів, випускників. Автор бокових стендів (дизайн-макет, тексти) Вадим Яшин. Організатори процесу втілення ідей в життя - Наталя Печеніна та Андрій Тарасов. Виконавцями стали викладачі і студенти факультету мистецтв – ВолодимирТомашевський, студентка треього курсу Анастасія Цирдя.
Процес обговореняя. 2017 рік
Тематично аудиторія була доповнена стендами, присвяченими Революції гідності, студентському Євромайдану, активними учасниками якого стали у Кривому Розі студенти-історики, викладачі історичного.
12 лютого 2019 року ми розпочали велику справу – відкрили тематичну аудиторію. В ній можна ознайомитись з історією руху студентів-істориків у 2013-14 роках, бойовими шляхами воїнів, студентів і викладачів історичного факультету. На відкриття запросили першого воїна-добровольця з когорти істориків Кривого Рогу – Дмитра Мануйлова.
Медіаспільнота Кривого Рогу поставилась до події з зацікавленістю, віддаючи шану Герою і в його особі всім учасникам подій на Сході України.
Історія не тільки повинна зберігатись. Вона повинна розвиватись. На що і сподіваємось.
Дякуємо прес-центру КДПУ за висвітлення події.