Кафедра української мови
Факультет Української філології

2

07 листопада 2023 року на кафедрі української мови дистанційно з використанням платформи ZOOM розпочався захист курсових робіт із сучасної української літературної мови (методики навчання української мови), підготовлених студентами 4 курсу.

Здобувачі освіти, які отримали сертифікат у рамках співпраці з Єнським університетом імені Фридриха Шиллера, захищали результати наукових пошуків у вигляді курсових проєктів, а саме:

  1. РЕШЕТНІКОВ Д. (УІФ-20) (доц. Наталя Шарманова)
  2. УСАЧОВА М. (УФР-20) (доц. Наталя Шарманова)
  3. ЗАДОРОЖНА В. (УПФ-20) (доц. Вероніка Городецька)
  4. КУРТЕКОВА Т. (УПФ-20) ( проф. Жанна Колоїз)
  5. БОРИС Д. (УАФ-20) (проф. Жанна Колоїз)
  6. КОЛЕСНІК А. (УАФ-20) (доц. Вероніка Городецька).

Позитивні відгуки отримали й курсові роботи студентів під керівництвом доц. Світлани Бузько, доц. Ганни Асмаковської.

Доповіді, оформлені у вигляді презентацій, порушують актуальні проблеми україністики та лінгводидактики. Зокрема прозвучали виступи про сучасні терміносистеми української мови, у коло наукових інтересів потрапили фінансово-моніторингова, мінералогічна терміносистеми, а також терміносистема туризму та активної рекреації (Бондар К., Колеснік А., Добровольська В.).

3

12

Досить інформативно й змістовно виконані наукові роботи, що демонструють роль лексичних запозичень у формуванні закарпатського діалекту й особливості простих речень, вживаних у сучасній українській прозі (Задорожна В., Решетніков Д.).

11

9

Не втрачає значущості й наукове розв’язання проблем когнітивної лінгвістики, спрямовані на проведення концептуального аналізу української культури. До уваги присутніх були представлені доповіді про вербалізацію концепту Європа в українських медіа, а також про гендерний вимір мовної картини світу українців, репрезентованої в пареміологічному корпусі української мови (Усачова М., Борис Д.). Жваве обговорення викликали наукові роботи студентів, пов’язані з оформленням заголовків у текстах сучасних засобів масової інформації, особливостями мовного оформлення дописів українськомовних блогерів на youtube-каналах та в соціальних мережах (Тузик О., Тузик С.).

10

Методичну вправність продемонстрували здобувачі освіти, чиї наукові розвідки висвітлюють питання про формування пунктуаційної грамотності, орфографічних умінь і навичок, мовленнєвої культури учнів та учениць  (Градовська А., Довга М., Маслова Ю.).

15

6Привселюдний захист курсових робіт дає змогу удосконалити вміння й навички публічного виступу, академічної дискусії, допомагає структурувати особисту дослідницьку позицію, відстоювати результати власних наукових пошуків.

23740
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31