Кафедра української мови
Факультет Української філології

Питання грамотності не залишають байдужими людей, які прагнуть до самовдосконалення. Це стосується багатьох царин нашого життя – від знань граматичних законів мови до розуміння й володіння цілим комплексом суспільно важливих орієнтацій, що дозволяють людям усвідомлювати себе частиною української нації з її багатою історією, культурою, літературою. Не менш важливою можна вважати й екологічну грамотність, а відтак і заявляти про дбайливе ставлення до природи, усього живого навкруги, а також про обізнаність у сфері людських взаємин – про ставлення одне до одного, про допомогу й підтримку, про шляхетність, відвагу, героїм…

Війна зробила кожного з нас спраглим до підвищення своєї грамотності як інструменту, який допоможе розширити права і можливості всіх людей, побудувати мирне та свідоме суспільство. Бути грамотним не означає власне вміння читати та писати, адже саме здатність використовувати прочитане, одержати нові знання для себе та передати їх теперішнім і наступним поколінням українців – це і є грамотність.

З нагоди Міжнародного дня грамотності, який в усьому прогресивному світі відзначають 8 вересня, на ТРК «Рудані» вийшло інтерв’ю із доцентом кафедри української мови, кандидатом філологічних наук Світланою Андріївною Бузько «БУТИ ГРАМОТНОЮ ТА ОСВІЧЕНОЮ ЛЮДИНОЮ, ЯК ПРІОРІТЕТ ЖИТТЯ В СУЧАСНОМУ СВІТІ».

А що, на вашу думку, означає бути грамотним українцем?

 

23121
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Травень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31