2.04.2024 р. викладачка кафедри Ірина Остапчук провела гостьову лекцію для студентів 2-4 курсів спеціальностей 025 Музичне мистецтво, 29 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа та викладачів КП «Харківський фаховий коледж мистецтв» Харківської обласної ради. На лекції були присутні студенти спеціальності 242 Туризм і рекреація, також громада Кривого Рогу та керівниця відділу розвитку туризму м. Кривого Рогу ІРМ – Ганна Літвінчук.
Лекція присвячена надзвичайно актуальній та суспільно-значущій темі «Інклюзивний туризм».
Життя доволі таки не передбачуване - ідея лекції виникла під час участі двох викладачок (Харківського фахового коледжу мистецтв – Ольга Шахман та Криворізького державного педагогічного університету – Ірина Остапчук) на вебінарі присвяченому питанням інклюзивності.
Лекція складалась із двох структурних частин:
1 – вступна, яка дозволила сформувати ключові поняття «інклюзія», «інклюзивність», «вразливі категорії населення», «людина з інвалідністю», пригадали поняття стереотипів, упереджень та дискримінації і правила комунікації з вразливими категоріями населення у вигляді сучасного словника інклюзивності. В цьому ж розділі ми ознайомились із принципами універсального дизайну та прикладами їх втілення в різних країнах світу та в Україні.
2 – присвячена саме інклюзивному туризму, де було сформовано уявлення про цю особливу форму організації туризму доступного для всіх членів суспільства незалежно від їх фізичного, психологічного, соціального станів та інших ознак (а не як виду туризму для осіб з інвалідністю). Ознайомилися із сучасними практиками впровадження принципів інклюзивності у всі складові туристичного ланцюга (він представлений на фото нижче в цій публікації). Розглянули приклад створення доступного і безбар’єрного середовища у м. Ліон (Франція), м. Барселона (Іспанія) та ін. Окремо розглянули розвиток інклюзивного туризму в Україні по тим же компонентам туристичного ланцюга, дізнались про ресурси де можна знайти інформацію про доступність туристичних об’єктів та об’єктів інфраструктури України і навіть долучитися до тестування цих об’єктів на предмет доступності для різних груп населення.
Оскільки лекція проводилась у форматі дискусії, тому зворотній зв’язок отримали відразу – учасники висловлювали власне розуміння викладеної проблеми, звертались до особистого досвіду, висловлювали побажання щодо подальших зустрічей.
Проведена лекція посприяла збільшенню обізнаності щодо питань інклюзивності, безбар’єрності та доступності середовища життя для всіх членів суспільства, формуванню системи уявлень про інклюзивний туризм.
Далі буде…
![]() |
![]() |
![]() |
|
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |