Кафедра туризму та економіки
Факультет географії, туризму та історії

8 листопада людство відзначає Всесвітній День містобудування (урбанізму). Відзначається вже в більш ніж 30-ти країнах світу. В День містобудування вшановують архітекторів і будівельників, проектувальників і конструкторів. День містобудування відзначається з 1949 року за пропозицією професора університету Буенос-Айреса (Аргентина) Карлос-Марія-делла Паолера.

Урбаносфера – світ міст, від малих до мегаполісів. Урбанізм розуміється як різноплановий феномен розвитку соціуму. У містобудуванні – це цілий напрямок, який спрямований на створення нових і розвиток «старих» великих міст. З точки зору мистецтва – це художнє відтворення буття великих міст. В урбаністиці – це діяльність і технології, які спрямовані на реновацію міських просторів шляхом упровадження нових стратегій розвитку міст, інноваційних ідей і практик, що забезпечують підвищення якості життя людини в містах.

Нас, як представників галузі туризму, міста цікавлять насамперед як об’єкти: відвідування, показу різноманітних цікавих місць, різних архітектурних стилів забудови, особливого планування території міст, локації багатьох історичних подій, біографії видатних особистостей. Відвідування міст поступово перетворилося на особливий запит у туристів. Так поступово виник цілий напрям туризму – міський.

Туристична інтерпретація міста полягає у цікавості людей до того, як утворилося місто, які події були в ньому, які видатні історичні пам’ятки присутні і доступні для огляду, які видатні архітектори створювали місто, які легенди та життєві історії окутують місто, які унікальності притаманні містам, які сучасні події відбуваються в містах та багато інших питань – які.

Туризм в містах – це насамперед екскурсії. Розробляють їх гіди, які спираються на дослідження краєзнавців, збирають по крихтах різноманітну інформацію, її систематизують і потім перетворюють на маршрути.

Самі відомі туристичні центри світу – це і є переважно міста: Париж, Лондон, Нью-Йорк, Ріо-де-Жанейро, Шанхай, Токіо, Венеція, Рим, Афіни, Стамбул та ін. В Україні «золотий» туристичний трикутник також створюють міста – Київ, Одеса, Львів. Екскурсії рідним Кривим Рогом також можуть бути оцінені як приклад міського туризму.

Викладачами кафедри туризму та економіки КДПУ відвідані багато відомих міст Європи: Рим, Барселона, Брюссель, Варшава, Копенгаген, Афіни, Мілан, Париж, Дортмунд, Прага, Бухарест, Софія, Стамбул, Анталья, Будапешт, Відень, Женева, Маастрихт, Вільнюс, Гельсінки, Тбілісі, Краків, Рига, Вроцлав, Таллінн та ін., а також в Африці Марракеш, в Азії – Алмати, Ташкент, Самарканд.

Викладачі кафедри туризму та економіки КДПУ (Володимир Казаков, Ірина Остапчук, Вікторія Пацюк) починаючи з 2013 року розробили понад 50 авторських екскурсійних маршрутів Кривим Рогом. Всі екскурсії пройшли апробацію і стали наразі «класичними» для туристів. Найбільш знаковими з них є: «Проспектом Поштовим», "До витоків Кривого Рогу" та «Вулицями старого міста». Екскурсії старим центром Кривого Рогу інколи збирали до 100 осіб одночасно і приходилося працювати кільком гідам одночасно. Для студентів спеціальності 242 «Туризм і рекреація» міський простір Кривого Рогу – полігон для відпрацювання майстерності майбутніх гідів. Відомими гідами екскурсій старим Кривим Рогом наразі є Ганна Літвінчук, Вікторія Грисенко, Володимир Огур, Едуард Дворчук, Валентина Серьогіна, Олена Ледовська (Галич), Антон Килимчук, Марія Головань та ін.

DSC 0534 IMG 1687
DSC 0472 IMG 8472
IMG 20181006 141156 20210522 105348
DSC 0487 DSC 1434
20201018 155217 DSC 1422

 

Міста – це багатогранні явища, які завжди цікаві заїжджому люду. Тому міський туризм завжди буде залишатися у пріоритеті для туриста.

23728
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Квітень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30