У січні 2024 року доцент кафедри туризму та економіки Вікторія Пацюк, яка займається питаннями ревіталізації виробничих просторів для потреб туризму, долучилась до групи ландшафтних архітекторів, на чолі з уродженкою Кривого Рогу Анною Кульвановською, та разом підготували конкурсну заявку щодо ревіталізації Кресівського/Жовтневого затопленого гранітного кар’єру як складової подальшого створення Зеленого маршруту в місті Кривий Ріг.
Дану заявку було надіслано для участь в програмі інтегрованого відновлення спадщини. Ця програма є частиною проекту #UREHERIT: Архітектори для спадщини в Україні: відтворення ідентичності та пам’яті, організованого Спілкою архітекторів Швеції та //www.facebook.com/@nsaukraina/?__cft__%5b0%5d=AZWSvPPSJ0_C_FmTeoV24zI2iNZxnW_K3jtcTS9p_lLED8I3hWdZnzg3yxY2q_c-9Y61GtuenHBXahwCx65hMQrbDR3cdHNA7Fpaa5RdOKK76euX248ZoP3tF42kNtjATP8&__tn__=-%5dK-R">Національною Спілкою Архітекторів України. Цей проєкт вирішує проблеми збереження, переосмислення та актуалізації національної та місцевої культурної ідентичності та відображення пам’яті у відбудові. За результатами проведеного конкурсу, куди з України було подано 43 заявки було відібрано 12 кращих, однією з кращих визнана пропозиція, яку разом з командою готувала наша доцентка.
Як результат Вікторія Пацюк отримала можливість долучитись до даної навчальної програми, яка включає 6 модулів, розподілених в часі на майже півтора роки. Зокрема, 12-14 листопада 2024 року у Відні (Австрія) відбувся модуль на тему: Архітектурні конкурси як інструмент розвитку спадщини як ресурсу для відновлення. Даний модуль організовувався Австрійською федеральною палатою архітекторів та дипломованих інженерних консультантів (Bundeskammer ZT - BKZT).
В перший день даного модулю відбулась навчальна екскурсія до ревіталізованого локомотивного депо, яке трансформоване в багатофункціональний комплексний об’єкт.
В другий день відбувся семінар, на якому розкривалась суть платформ ARCH-E для європейських конкурсів архітектурного дизайну та висвітлювалась необхідності долучення громадськості міст задля формування спільно з архітекторами публічних просторів своїх міст.
В третій день учасники модулю були розділені на дві групи та працювали на паралельних сесіях з двома різними темами: бриф змагання та інструмент ARCH-E SWOT.
Сподіваємось участь наших викладачів у різних міжнародних проектах буде посилюватись і цей процес буде давати не лише теоретичні, а й практичні результати.