8 травня 2025 року кафедра туризму та економіки у партнерстві з Центром розвитку музеєзнавства і пам’яткознавства та Музейним сектором ННЦ ХФТІ НАН України стала організатором онлайн-вебінару «Туризм як інструмент сталого розвитку територій», який набув дійсно всеукраїнських масштабів, так як на нього зареєструвалися 116 осіб з 19 регіонів України.
Спікеркою даного вебінару стала Олена Жукова – музеологиня, пам’яткознавиця, кандидатка наук в галузі музеєзнавства і пам’яткознавства, доцентка, експертка європейського рівня в галузі спадщини та сталого розвитку (Heritage&sustainability), Guest Researcher в Kulturvård / Conservation, Uppsala Universitet (Швеція). Модерацію заходу та його організацію здійснювала доцентка кафедри туризму та економіки – Вікторія Пацюк.
Олена Вікторівна Жукова – одна з небагатьох українських науковців, хто займається емпіричними дослідженнями впливів культурної та природної спадщини на талий розвиток територій в Україні та за її межами із понад 20-річним досвідом.
Її робота зосереджена на емпіричному дослідженні інноваційного потенціалу територіального капіталу та спадщини як здатності впливати на пожвавлення локальної економіки, розвиток культурно-креативних індустрій, добробут населення та залучення фінансування.
Працює в 27 країнах світу, реалізує великі дослідження, зокрема:
- Дослідження інструментів та технологій розвитку туризму з нуля у 87 громадах 10 європейських країнах в проекті "Tourism as a Tool for Sustainable Territorial Development"
- Дослідження проектної матриці туристичних сел Голашовиці, Гітхорна, Лойста, Чичмани, Шпреєвальде, Растоке в проекті «Як село стає «туристичним селом»,
- дослідження моделей розвитку сільських територій Східної частини Чехії, Австрії, Словенії, Хорватії в поекті Heritage and Development: Central European Strategies та Норвегії в проекті Стратегії розвитку традиційних територій засобами туризму – на прикладі розвитку центральної частини Норвегії, де зберігся традиційний уклад життя.
У ході вебінару, організованого кафедрою, було висвітлено сутність сталого розвитку в туристичному аспекті; розкрито як туризм стає інструментом сталого розвитку територій; наведено індикатори туристичної привабливості територій; визначено роль природної, культурної спадщини та музеїв в розвитку територій через туризм; зазначено основні помилки, які вартують нам розвитку туризму. Звісно, всі складові спікерка підкріпила власним досвідом сталого розвитку територій як в Україні, та і за кордоном.
Вдячні пані Олені Жуковій, що в своєму інтенсивному графіку знайшли час поділитись безцінними знаннями.
Дана подія з крутезним спікером стала найбільш вдалим і масштабним заходом з 2020 року в галузі туризму, який організовувала кафедри туризму та економіки КДПУ.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |