Кафедра педагогіки
Криворізький державний педагогічний університет
Наприкінці березня 2025 року кафедра педагогіки разом із факультетами Криворізького державного університету брала активну участь у проведенні ярмарку професій – інформаційному заході для учнів та їх батьків, який був організований міським департаментом освіти і науки нашого міста.
На яскравій локації нашого університету протягом шести днів кафедра педагогіки презентувала спеціальності, за якими здійснюється професійна підготовка здобувачів освіти, розповідала про переваги навчання в КДПУ.
 Ярмарок професій  Ярмарок професій1
 Ярмарок професій2

Ярмарок професій3 

Зокрема, це стосується  навчання в аспірантурі – спеціальність А 1 Освітні науки (Освітньо-наукова програма «Освітні науки»), де здійснюється підготовка висококваліфікованого, конкурентоздатного професіонала ступеня доктора філософії у галузі освіти, здатного до самостійної науково-дослідницької, науково-організаційної, педагогічно-організаційної та практичної діяльності у вітчизняному та світовому науково-освітньому просторах і викладацької роботи у закладах вищої освіти.
Також було презентовано переваги навчання в магістратурі – 011 Освітні науки, яка готує висококваліфікованих професіоналів, здатних розв’язувати актуальні проблеми, складні задачі дослідницького та інноваційного характеру в сфері освітніх, педагогічних наук, освітнього менеджменту, теорії та практики організації освітнього процесу, здатних до отримання та розповсюдження інноваційних педагогічних знань та практик світового рівня.
Для всіх, хто бажає більше дізнатися про переваги і можливості навчання в аспірантурі та магістратурі кафедри педагогіки КДПУ всю необхідну інформацію розміщено на офіційному сайті Криворізького державного педагогічного університету https://kdpu.edu.ua/pro-nas/strukturni-pidrozdily-universytetu/kafedry-universytetu.html.
Кафедра педагогіки КДПУ https://kdpu.edu.ua/pedahohiky/zahalna-informatsiia/pro-kafedru.html.
Аспірантура кафедри педагогіки (А 1 Освітні науки) https://kdpu.edu.ua/pedahohiky/zahalna-informatsiia/pidhotovka-phd.html.
Магістратура кафедри педагогіки (011 Освітні науки) – https://kdpu.edu.ua/pedahohiky/zahalna-informatsiia/mahistratura.html.
29876

Емблема кафедра27 березня 2025 року на кафедрі педагогіки у дистанційному форматі відбувся Регіональний науково-практичний семінар на тему «Актуальні вектори розвитку освітньої галузі у воєнний і післявоєнний періоди».

Семінар був присвячений 95-річчю заснування Криворізького педагогічного, тож зібрав не лише гостей з різних регіонів України, а й випускників альма-матері, які нині продовжують займатися освітньою діяльністю.
Тематичні напрями роботи семінару охоплювали широкий спектр питань, що торкалися трансформації освітньої системи в умовах війни та її подальшого розвитку, як-от:
− національна система освіти у контексті діджиталізації та інтеграції в міжнародний освітній простір в умовах війни;
− особливості управління освітнім процесом під час війни: безпека, якість, подолання освітніх втрат;
− актуальні проблеми розробки та впровадження інноваційних педагогічних технологій у сучасному освітньому просторі;
− професійно-особистісна трансформація освітянина в умовах війни: сучасні виклики та тренди; психосоціальна підтримка в освітній сфері у воєнний та післявоєнний періоди. 

 

Семінар 2025 

Семінар об’єднав більш ніж 65 учасників, серед яких не лише доктори та кандидати наук, а й представники органів місцевого самоврядування, що опікуються питаннями освіти і науки, досвідчені вчителі, аспіранти, магістри, студенти. Це надало можливість обговорити найгостріші питання розвитку системи сучасної освіти з усіх граней.

Засідання розпочато в.о.завідувача кафедри педагогіки, д-ром пед. наук, професором Оленою Олександрівною Лаврентьєвою, яка привітала учасників семінару та побажала плідної наукової дискусії. Окрім цього з вітальним словом звернулися запрошені гості семінару, як-от: Андрій Миколайович Коляда, доцент кафедри професійної освіти та безпеки життєдіяльності, Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка; Тетяна Петрівна Кріпак, директор Департаменту освіти і науки Криворізької міської ради тощо.

Модератором семінару виступила канд. пед. наук, доцент, доцент кафедри педагогіки, Ірина Євгенівна Макаренко, яка прийняла естафету з ведення процесу наукової дискусії та запросила до слова доповідача, гостю з Університету імені Альфреда Нобеля, доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри психології та педагогіки, Наталію Павлівну Волкову з доповіддю на тему «Особливості підготовки майбутнього фахівця в стінах Університету імені Альфреда Нобеля». Представлена доповідь була присвячена ключовим проблемам забезпечення інноваційного, динамічного освітнього середовища як запоруки підготовки успішного фахівця. Окрім цього, було наголошено на обов’язковому дотриманні індивідуальної освітньої траєкторії здобувача вищої освіти тощо.

 

Ірина Василівна Лов’янова, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри математики та методики її навчання КДПУ представила доповідь «Дидактичні умови формування ключових комипетентностей старшокласників у навчанні предметів природничої та математичної освітніх галузей». У ній автор розкрила актуальність та значущість вивчення дисциплін природничо-математичного циклу, особливо в умовах сьогодення та майбутнього нашої держави, її захисту.

Семінар1 2025 
Доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри початкової освіти, Світлана Леонідівна Кучер, виступила з доповіддю «Стійкість української системи освіти в умовах війни: досвід вчителів початкової школи». Дослідниця наголосила на особливостях, проблемах та викликах, які постали перед вчителями початкової школи в умовах сьогодення тощо.
Семінар2 2025 

Тетяна Петрівна Кріпак, директор Департаменту освіти і науки Криворізької міської ради, запропонувала ознайомитися з доповіддю «Особливості розвитку профільної освіти у Криворізькій міській територіальній громаді». Було окреслено основні виклики для освіти Криворіжжя в період з лютого 2022 року (початку повномасштабного вторгнення) щодо подальшого функціонування закладів загальної середньої освіти під девізом «Де ми знаходимося зараз і що ми будемо робити потім?», а також наголошено на важливості стратегічного розвитку та зміцнення профільної освіти регіону тощо.

 

Євгеній Олександрович Сусло, майстер виробничого навчання, Чернігівське вище професійне училище, представив доповідь на тему «Сучасна матеріально-технічна база закладу професійно-технічної освіти – запорука ефективної підготовки кваліфікованих робітників», якою ще раз підкреслив значущість фінансування галузі професійно-технічної освіти, а також необхідності підключення різноманітних донорів, інвесторів тощо.

Семінар3 2025 
 Семінар4 2025

 

 

З досить цікавою доповіддю виступив Віталій Сергійович Лисенко, методист відповідальний за систему мобільності Криворізького фахового коледжу торгівлі та готельно-ресторанного бізнесу «Система міжнародної мобільності Криворізького фахового коледжу торгівлі та готельно-ресторанного бізнесу». Автор поділився досвідом щодо залучення закордонних партнерів, потенційних донорів щодо міжнародної академічної мобільності тощо.

 

Лариса Михайлівна Кульбач, старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти» ДОР виступила з доповіддю «Становлення громадянських цінностей в історико-культурного розвитку людства». Під час виступу акцентувала увагу на важливості розвитку громадянських цінностей кожного українця як запоруки формування та розвитку національно-патріотичної компетентності тощо.

Семінар5 2025 

Семінар6 2025 

 

До наукової дискусії долучився й вчитель вищої категорії, старший учитель, вчитель історії та правознавства Криворізького ліцею №113, Дмитро Анатолійович Гонтар з доповіддю «Профільне навчання історії та правознавства: розвиток лідреських якостей обдарованої особистості в умовах сучасного освітнього середовища».

 

 

 

Практичний психолог Криворізького ліцею № 49 Криворізької міської ради, Надія Вікторівна Орешечко, запропонувала доповідь «Надання першої психологічної допомоги при кризовій події, коли ви опинилися поруч» тощо.

Семінар7 2025 
Семінар8 2025 

 

 

Сергій Сергійович Корнієнко, аспірант 3 року навчання кафедри педагогіки КДПУ, поділився дослідження з теми «Використання AR/VR технологій у відтворенні історичних подій для освітніх цілей в умовах війни». 

 

 

Завершився семінар доповіддю директора комунального закладу «Червоненський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) «берізка» загального розвитку» Глеюватської сільської ради, Олени Олексіївни Чупилко на тему «Національно-патріотичне виховання та формування соціально-громадянської компетентності дітей дошкільного віку».

Семінар9 2025 

Загалом, усіх учасників семінару об’єднало прагнення до пошуку якнайкращих шляхів вдосконалення освітнього процесу попри всі виклики сьогодення.
Війна стала серйозним випробуванням для української системи освіти, але вона продемонструвала свою стійкість та здатність до адаптації.

Ми сподіваємося, що така яскрава зацікавленість талановитих освітян в подальшому стануть ще одним стимулом для стратегічних досліджень та практичних кроків у напрямку розвитку освіти України!

29853
 Шаблон кафери

Емблема кафедраОГОЛОШЕННЯ!

27 березня 2025 року об 11.00 на кафедрі педагогіки Криворізького державного педагогічного університету в дистанційному режимі відбудеться регіональний науково-практичний семінар на тему:

«АКТУАЛЬНІ ВЕКТОРИ РОЗВИТКУ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ У ВОЄННИЙ І ПІСЛЯВОЄННИЙ ПЕРІОДИ»

(до 95-річчя заснування Криворізького педагогічного)

Тематичні напрями роботи семінару:

1. Національна система освіти у контексті діджиталізації та інтеграції в міжнародний освітній простір в умовах війни.
2. Особливості управління освітнім процесом під час війни: безпека, якість, подолання освітніх втрат.
3. Актуальні проблеми розробки та впровадження інноваційних педагогічних технологій у сучасному освітньому просторі.
4. Професійно-особистісна трансформація освітянина в умовах війни: сучасні виклики та тренди.
5. Психосоціальна підтримка в освітній сфері у воєнний та післявоєнний періоди.

Запрошуємо усіх бажаючих долучитися до наукової дискусії за посиланням нижче:

Під’єднатися до конференції Zoom
https://us02web.zoom.us/j/8897420486?pwd=YkF1ek01OHdpWkw1dEpQQVNXdnViZz09
Ідентифікатор конференції: 889 742 0486
Код доступу: qwerty

29743
Проведення гостьових лекцій є гарною традицією в закладах вищої освіти і сприяє налагодженню співробітництва між закладами та комунікації науковців, здобувачів вищої освіти, викладачів.

 

 

 

 Ковалчук1

Ковальчук новое 

 

06 березня 2025 року на засадах міжуніверситетської співпраці кафедри педагогіки, кафедри інформатики та прикладної математики Криворізького державного педагогічного університету, кафедри психології та педагогіки Університету імені Альфреда Нобеля та Державної установи «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» було проведено для здобувачів освіти (студентів, магістрантів, аспірантів) гостьову лекцію з надзвичайно актуальної теми: «Тестування в системі освітніх вимірювань».
Лектор, Ковальчук Василь Іванович, завідувач відділу освітніх вимірювань Державної установи «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти», доктор педагогічних наук, професор торкнувся вкрай важливої і актуальної теми, висвітлив поняття освітнього вимірювання, базові поняття статистики в тестуванні, процес конструювання тесту, валідність, надійність, аналіз тестових завдань, а цікава, змістовна мультимедійна презентація посилила зрозумілість, логічність і повноту викладу матеріалу лекції.

 

Ковальчук

 

 

Високий професіоналізм, педагогічна майстерність, компетентність викладача викликала позитивні враження, жвавий інтерес, зацікавленість та активність здобувачів вищої освіти. Вони мали можливість поставити запитання, отримати відповіді та висловити свої думки.
Науково-педагогічні працівники, студенти та аспіранти, присутні на лекції взяли активну участь в обговоренні актуальних питань, висвітлених лектором та відзначили прогресивний, інноваційний формат проведення гостьової лекції, її високий теоретико-практичний, методичний рівень, який відповідає сучасним вимогам вищої школи. Здобувачів освіти – магістрантів, аспірантів спеціальності 011 «Освітні, педагогічні науки» та спеціальності 015 Професійна освіта (цифрові технології) дуже зацікавила тема та викликала великий інтерес.

 

 

Ковальчук 3

 

 

 Ковальчук виправлено

Від усіх присутніх щиро дякуємо Василю Івановичу Ковальчуку за чудову можливість безпосереднього спілкування з висококваліфікованим фахівцем, набуття нових знань за допомогою інформаційних ресурсів в умовах дистанційного навчання
29554

Ковальчук

Доєднатися до конференції Zoom:

 URL: https://us02web.zoom.us/j/8897420486?pwd=YkF1ek01OHdpWkw1dEpQQVNXdnViZz09&omn=84987892373.

Ідентифікатор конференції: 889 742 0486. 

Код доступу: qwerty.

 

 

29427
 Інф лист семінар КДПУ Каф Педагогіки 2025 1  Інф лист семінар КДПУ Каф Педагогіки 2025 2
 Інф лист семінар КДПУ Каф Педагогіки 2025 3  Інф лист семінар КДПУ Каф Педагогіки 2025 4

URL: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdrrUHBX-Eyx0FyxZSIVrn0BBGhXKe5nLe8aroim3J6jyPgZQ/viewform

 qr code

 

29337
 Ментальне здоровя 2024

 12 листопада 2024 року канд. пед. наук, доцент Олена Білоус із студентами факультету географії, туризму та історії гр. ГТ-24, IC-24 провела бесіду про «Ментальне здоров’я: як подбати про себе». Говорили про те, що ментальне здоров’я - це стан психічного добробуту, який дозволяє людині справлятися зі стресом, реалізовувати здібності, навчатися та працювати, робити внесок у життя своєї громади.

Ментальне здоров’я - це непомітний, але водночас головний двигун людини, що дозволяє не лише повноцінно жити, а й ефективно функціонувати у суспільстві. Регулярне піклування про власний стан може наштовхнути на відкриття внутрішнього джерела сили, що допоможе пройти крізь складні часи. Тому дбати про своє ментальне здоров’я - така ж базова необхідність кожної людини, як і дбати про здоров’я фізичне. Отже, прийшли до висновку, що саме в часи випробувань важливо плекати стійкість

28669
 Менеджжмент Білоус 2024

 

 

10 грудня 2024 року канд. пед. наук, доцент Олена Білоус із студентами факультету географії, туризму та історії гр. ГТ-24, IC-24 провела дискусію «Тайм-менеджмент. Основи управління часом». Обговорювали такі нагальні питанні напередодні сесії, як методи ефективного управління часом, самоорганізація та вміння управління собою. 

 

Тайм-менеджмент допомагає нам планувати та економити ресурси. Для цього існує різноманіття програм і на IOS, і на Android ( Wunderlist, Trello, Google Keep).

 

Час - дивовижна штука, його так мало, коли запізнюєшся, і так багато, коли чекаєш…

28668

 

 

Гостоьва лекція ін.яз

4 жовтня 2024 року за ініціативою кафедри англійської філології була проведена лекція на тему: «Психологічний портрет сучасного вчителя: компетентнісний та салютогенний підходи», в якій також взяли участь викладачі, магістранти та аспіранти кафедри педагогіки спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки.

Лектор Олена Анатоліївна Чаркіна, канд. психол. наук, доцент, завідувач кафедри практичної психології, членкиня АРА сфокусувалась на найбільш актуальних питаннях. Питому вагу її виступу склало обговорення результатів опитування працівників освіти щодо формування психологічного портрету сучасного вчителя; значну увагу спікерка приділила поясненню специфіки салютогенного підходу до педагогічної діяльності, а також потрактуванню понять «резилієнс» та «резильєнтність».

О. А. Чаркіна як досвідчений викладач і психолог-практик переконала всіх присутніх в тім, що успішний результат освітнього процесу повинен забезпечити в першу чергу педагог, який має бути комунікабельним, терплячим, відповідальним, вміти розв’язувати конфліктні ситуації, не допускати булінгу, а також вміє зацікавити і надихнути студентів, досконало знає предмет, впроваджує інновації і творчість в освітній процес, готовий до змін, допомагає долати перешкоди.

 

Чаркіна стрес

Чаркина 2

 

 

Лекція О. А. Чаркіної справила приємне враження на аудиторію. Високий професіоналізм, заспокійлива манера спілкування, гарна англійська мова, постійний діалог із слухачами, фінальна групова рефлексія, і, звісно, тематика лекції не залишили нікого байдужим, стимулювали появу запитань і жваве обговорення.

Під час лекції О. А. Чаркіна застосовувала психологічні терміни – слова іншомовного походження і у активний словниковий запас здобувачів освіти було введено такі відносно нові лексеми як гіперсоціабельність, психоедукація, соціоемоційність та ін. У застосуванні салютогенного підходу до педагогічної діяльності головною метою, як зазначила О. А. Чаркіна, є виховання в учнів резильєнтності, а одним із ключових завдань, за її словами, є намагання «перетворити стрес на плюс». Треба відмітити і те, що, розмірковуючи на навчальні теми, лекторка давала і життєві рекомендації слухачам. Однією з них варто скористатися в разі виникнення стресової ситуації: «подбати про себе, допомогти собі, а потім допомогти іншим».

Чаркіна

 

Викладачі кафедри педагогіки одностайні в тому, що ідейно-змістовний базис зустрічі із професійною психологинею, що відбувалась напередодні Дня працівників освіти, може стати інтелектуально-психологічним майданчиком, на якому би можна вибудовувати гармонійні партнерські відносини між усіма учасниками освітнього процесу.

Викладачі і здобувачі освіти кафедри педагогіки щиро дякують О. А. Чаркіній за лекцію і цінні поради!

Бажаємо Олені Анатоліївні професійних успіхів і сподіваємось на подальшу співпрацю!

27598

 Гарною традицією в закладах вищої освіти стало проведення гостьових лекцій, що сприяє налагодженню співробітництва між закладами та комунікації науковців, здобувачів вищої освіти, викладачів.

Волошина 2024

 

 Волошина відкрита лекція

 

 

01 жовтня 2024 року на засадах міжвишівської співпраці кафедри педагогіки Криворізького державного педагогічного університету й кафедри педагогіки та освітнього менеджменту Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського було проведено для здобувачів освіти (студентів, магістрантів, аспірантів) гостьову лекцію з надзвичайно актуальної теми: «Педагогіка партнерства: виклики сьогодення».

 

Лектор, Оксана Василівна Волошина, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та освітнього менеджменту Вінницького державного педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського торкнулася вкрай важливої і актуальної теми, виявила бажання висвітлити основні ідеї, принципи та шляхи реалізації педагогіки партнерства в НУШ та ЗВО, а цікава, змістовна мультимедійна презентація посилила зрозумілість, логічність і повноту викладу матеріалу лекції. 

 Волошина

Високий професіоналізм, педагогічна майстерність, компетентність викладача викликала позитивні враження, жвавий інтерес, зацікавленість та активність здобувачів вищої освіти. Вони мали можливість поставити запитання, отримати відповіді та висловити свої думки.

 Волошина відкрита пара  Волошина1
Волошина2   Волошина3
 Волошина 6 1 Волошина батьки 
Науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти відзначили прогресивний, інноваційний формат проведення гостьової лекції, її високий теоретико-практичний, методичний рівень, який відповідає сучасним вимогам вищої школи.

 

Волошина магістранти 1

Здобувачів освіти – магістрантів спеціальності ОПП_011 «Освітні, педагогічні науки» дуже зацікавила тема і вони охоче залишилися після лекції для обговорення питань, що викликали найбільший інтерес.

Волошина магістранти

Від усіх присутніх щиро дякуємо Оксані Василівні Волошиній за чудову можливість безпосереднього спілкування з висококваліфікованим фахівцем, набуття нових знань за допомогою інформаційних ресурсів в умовах дистанційного навчання.
27429
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Квітень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30