Кафедра педагогіки
Криворізький державний педагогічний університет

Емблема кафедра27 березня 2025 року на кафедрі педагогіки у дистанційному форматі відбувся Регіональний науково-практичний семінар на тему «Актуальні вектори розвитку освітньої галузі у воєнний і післявоєнний періоди».

Семінар був присвячений 95-річчю заснування Криворізького педагогічного, тож зібрав не лише гостей з різних регіонів України, а й випускників альма-матері, які нині продовжують займатися освітньою діяльністю.
Тематичні напрями роботи семінару охоплювали широкий спектр питань, що торкалися трансформації освітньої системи в умовах війни та її подальшого розвитку, як-от:
− національна система освіти у контексті діджиталізації та інтеграції в міжнародний освітній простір в умовах війни;
− особливості управління освітнім процесом під час війни: безпека, якість, подолання освітніх втрат;
− актуальні проблеми розробки та впровадження інноваційних педагогічних технологій у сучасному освітньому просторі;
− професійно-особистісна трансформація освітянина в умовах війни: сучасні виклики та тренди; психосоціальна підтримка в освітній сфері у воєнний та післявоєнний періоди. 

 

Семінар 2025 

Семінар об’єднав більш ніж 65 учасників, серед яких не лише доктори та кандидати наук, а й представники органів місцевого самоврядування, що опікуються питаннями освіти і науки, досвідчені вчителі, аспіранти, магістри, студенти. Це надало можливість обговорити найгостріші питання розвитку системи сучасної освіти з усіх граней.

Засідання розпочато в.о.завідувача кафедри педагогіки, д-ром пед. наук, професором Оленою Олександрівною Лаврентьєвою, яка привітала учасників семінару та побажала плідної наукової дискусії. Окрім цього з вітальним словом звернулися запрошені гості семінару, як-от: Андрій Миколайович Коляда, доцент кафедри професійної освіти та безпеки життєдіяльності, Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка; Тетяна Петрівна Кріпак, директор Департаменту освіти і науки Криворізької міської ради тощо.

Модератором семінару виступила канд. пед. наук, доцент, доцент кафедри педагогіки, Ірина Євгенівна Макаренко, яка прийняла естафету з ведення процесу наукової дискусії та запросила до слова доповідача, гостю з Університету імені Альфреда Нобеля, доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри психології та педагогіки, Наталію Павлівну Волкову з доповіддю на тему «Особливості підготовки майбутнього фахівця в стінах Університету імені Альфреда Нобеля». Представлена доповідь була присвячена ключовим проблемам забезпечення інноваційного, динамічного освітнього середовища як запоруки підготовки успішного фахівця. Окрім цього, було наголошено на обов’язковому дотриманні індивідуальної освітньої траєкторії здобувача вищої освіти тощо.

 

Ірина Василівна Лов’янова, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри математики та методики її навчання КДПУ представила доповідь «Дидактичні умови формування ключових комипетентностей старшокласників у навчанні предметів природничої та математичної освітніх галузей». У ній автор розкрила актуальність та значущість вивчення дисциплін природничо-математичного циклу, особливо в умовах сьогодення та майбутнього нашої держави, її захисту.

Семінар1 2025 
Доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри початкової освіти, Світлана Леонідівна Кучер, виступила з доповіддю «Стійкість української системи освіти в умовах війни: досвід вчителів початкової школи». Дослідниця наголосила на особливостях, проблемах та викликах, які постали перед вчителями початкової школи в умовах сьогодення тощо.
Семінар2 2025 

Тетяна Петрівна Кріпак, директор Департаменту освіти і науки Криворізької міської ради, запропонувала ознайомитися з доповіддю «Особливості розвитку профільної освіти у Криворізькій міській територіальній громаді». Було окреслено основні виклики для освіти Криворіжжя в період з лютого 2022 року (початку повномасштабного вторгнення) щодо подальшого функціонування закладів загальної середньої освіти під девізом «Де ми знаходимося зараз і що ми будемо робити потім?», а також наголошено на важливості стратегічного розвитку та зміцнення профільної освіти регіону тощо.

 

Євгеній Олександрович Сусло, майстер виробничого навчання, Чернігівське вище професійне училище, представив доповідь на тему «Сучасна матеріально-технічна база закладу професійно-технічної освіти – запорука ефективної підготовки кваліфікованих робітників», якою ще раз підкреслив значущість фінансування галузі професійно-технічної освіти, а також необхідності підключення різноманітних донорів, інвесторів тощо.

Семінар3 2025 
 Семінар4 2025

 

 

З досить цікавою доповіддю виступив Віталій Сергійович Лисенко, методист відповідальний за систему мобільності Криворізького фахового коледжу торгівлі та готельно-ресторанного бізнесу «Система міжнародної мобільності Криворізького фахового коледжу торгівлі та готельно-ресторанного бізнесу». Автор поділився досвідом щодо залучення закордонних партнерів, потенційних донорів щодо міжнародної академічної мобільності тощо.

 

Лариса Михайлівна Кульбач, старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти» ДОР виступила з доповіддю «Становлення громадянських цінностей в історико-культурного розвитку людства». Під час виступу акцентувала увагу на важливості розвитку громадянських цінностей кожного українця як запоруки формування та розвитку національно-патріотичної компетентності тощо.

Семінар5 2025 

Семінар6 2025 

 

До наукової дискусії долучився й вчитель вищої категорії, старший учитель, вчитель історії та правознавства Криворізького ліцею №113, Дмитро Анатолійович Гонтар з доповіддю «Профільне навчання історії та правознавства: розвиток лідреських якостей обдарованої особистості в умовах сучасного освітнього середовища».

 

 

 

Практичний психолог Криворізького ліцею № 49 Криворізької міської ради, Надія Вікторівна Орешечко, запропонувала доповідь «Надання першої психологічної допомоги при кризовій події, коли ви опинилися поруч» тощо.

Семінар7 2025 
Семінар8 2025 

 

 

Сергій Сергійович Корнієнко, аспірант 3 року навчання кафедри педагогіки КДПУ, поділився дослідження з теми «Використання AR/VR технологій у відтворенні історичних подій для освітніх цілей в умовах війни». 

 

 

Завершився семінар доповіддю директора комунального закладу «Червоненський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) «берізка» загального розвитку» Глеюватської сільської ради, Олени Олексіївни Чупилко на тему «Національно-патріотичне виховання та формування соціально-громадянської компетентності дітей дошкільного віку».

Семінар9 2025 

Загалом, усіх учасників семінару об’єднало прагнення до пошуку якнайкращих шляхів вдосконалення освітнього процесу попри всі виклики сьогодення.
Війна стала серйозним випробуванням для української системи освіти, але вона продемонструвала свою стійкість та здатність до адаптації.

Ми сподіваємося, що така яскрава зацікавленість талановитих освітян в подальшому стануть ще одним стимулом для стратегічних досліджень та практичних кроків у напрямку розвитку освіти України!

29853
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Квітень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30