Кафедра інформатики та прикладної математики
Фізико-математичний факультет

29706

Кафедра інформатики та прикладної математики щиро вітає Павла Володимировича Мерзлікіна з визначним досягненням — перемогою у програмі підтримки освітян і науковців «Talents for Ukraine», ініційованій KSE Foundation за підтримки міжнародних благодійних організацій.

photo 2025 05 26 21 54 59

За результатами конкурсного відбору 2025 року Павло Володимирович здобув перемогу в номінації «Розвиток людського капіталу». Цьогорічна програма була зосереджена на підтримці інновацій у сфері STEM-освіти. З-поміж тисяч претендентів щороку обирають 150 переможців, які своїми проєктами змінюють майбутнє української освіти.

Павло Мерзлікін є активним науковцем і викладачем. Його професійна діяльність охоплює такі напрями, як кібербезпека, штучний інтелект, цифрове мистецтво, а також подолання освітніх втрат шляхом впровадження відкритих STEM-лабораторій. Серед інноваційних ініціатив викладача – створення дистанційних лабораторій для роботи з реальним обладнанням, а також проєктування навчальних курсів у форматі хакатонів для залучення студентів до активного й дослідницького навчання.

Окрім викладацької роботи, Павло Володимирович є співавтором численних освітніх ініціатив і науковим керівником переможців міжнародних конкурсів у Тунісі, Польщі, Індонезії, Малайзії, Хорватії, Тайвані, Мексиці, Румунії, США. У 2021 році його авторський курс увійшов до топ-5 найкращих IT-курсів в Україні за версією компанії SoftServe.

Це визнання — ще одне підтвердження високого професіоналізму та внеску Павла Володимировича Мерзлікіна у розвиток сучасної освіти!

 

30402

З нагоди відзначення Дня науки у Криворізькому державному педагогічному університеті було вручено почесні грамоти та подяки здобувачам вищої освіти спеціальності Середня освіта (Інформатика) фізико-математичного факультету за високі досягнення у фаховій підготовці та науковим керівникам – за визначний внесок в організацію студентської науково-дослідницької роботи у 2024–2025 н. р.

Грамотами за успіхи у навчанні та науковій діяльності нагороджені:

  • Артем Слободянюк (науковий керівник – д. пед. н. Семеріков С. О.);
  • Роман Ляшенко (науковий керівник – д. пед. н. Семеріков С. О.);
  • Андрій Колгатін (науковий керівник – д. пед. н. Семеріков С. О.);
  • Данило Ганчук (науковий керівник – д. пед. н. Семеріков С. О.);
  • Андрій Кавецький (науковий керівник – к. пед. н. Шокалюк С. В.);
  • Олександра Стецишина (науковий керівник – к. пед. н. Мітій І. С.);
  • Станіслав Правицький (науковий керівник – к. ф.-м. н. Мерзлікін П. В.);
  • Яна Желудько (науковий керівник – Степанюк О. М.).

Подяки за наукове керівництво і сприяння розвитку студентських досліджень отримали:

  • Семеріков Сергій Олексійович, доктор педагогічних наук, професор, в.о. завідувача кафедри інформатики та прикладної математики;
  • Шокалюк Світлана Вікторівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інформатики та прикладної математики;
  • Мітій Ірина Сергіївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інформатики та прикладної математики;
  • Мерзлікін Павло Володимирович, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри інформатики та прикладної математики; 
  • Степанюк Олександр Миколайович, асистент кафедри інформатики та прикладної математики.

Це визнання є свідченням високого рівня підготовки здобувачів освіти, належного наукового супроводу, а також активного залучення студентів до дослідницької діяльності. Колектив кафедри інформатики та прикладної математики пишається досягненнями своїх студентів і викладачів та висловлює подяку всім, хто сприяє формуванню майбутніх фахівців у галузі інформатики.

Грамоти з нагоди Дня науки 1Грамоти з нагоди Дня науки 2

30401

16 квітня доцент кафедри інформатики та прикладної математики Мерзликін Павло Володимирович взяв участь у лекторії Noosphere Ed&Tech, організованому Громадською організацією «Асоціація Ноосфера» у співпраці з Дніпропетровським відділенням Малої академії наук та комп’ютерною академією ШАГ.

Учасники дізналися про основи роботи з середовищем MIT App Inventor і змогли створити свою першу мобільну гру. Такі заходи допомагають познайомити учнів з основами сучасних технологій і допомогти у виборі майбутньої професії.

Нагадаємо, це вже не перша участь викладачів КДПУ в цьому освітньому проєкті.

certificate

30056

Прийнявши естафету від декана факультету (див. "Свідомий вибір дисциплін: підсумки зустрічі зі студентами ФМФ"), в.о. завідувача кафедри інформатики та прикладної математики, професор, д. пед. н. Сергій Олексійович Семеріков докладно познайомив студентів зі змістом, інструментарієм та "родзинками" вибіркових дисциплін професійного циклу за предметною спеціальністю "Середня освіта (Інформатика)".

Screenshot 2025 04 01 15.04.21

Особливу увагу було приділено практичним аспектам кожного курсу, а також можливостям, які ці дисципліни відкривають для студентів у професійній діяльності. Сергій Олексійович підкреслив важливість обраних курсів як для майбутнього вчителя інформатики, так і для програміста.

Screenshot 2025 04 01 15.13.59
Студенти, які з певних причин не змогли бути присутніми на заході, матимуть можливість переглянути відеозапис презентації, що дозволить детально ознайомитись з усіма важливими моментами обговорення.

29841

20 січня відбулася настановча конференція для студентів 4 курсу спеціальності «Середня освіта (Інформатика)», присвячена організації та змісту педагогічної практики.

Асистент кафедри загальної та вікової психології, Оксана Анатоліївна Даценко, ознайомила студентів із завданнями з психології, зокрема з необхідністю проведення психолого-педагогічного аналізу уроку вчителя-предметника. Для виконання завдань із психології передбачено відвідування всіх занять учителя-предметника з подальшим вибором зразкового уроку.

Screenshot 2025 02 04 at 22.24.58

Завідувачка кафедри педагогіки, Олена Олександрівна Лаврентьєва, та доцент кафедри педагогіки, Світлана Миколаївна Щербіна, представили студентам основні завдання з педагогіки. 

Screenshot 2025 02 04 at 19.49.10

Наголошено, що в межах практики студенти виконуватимуть функції помічників класних керівників. Зазначено, що протягом першого тижня необхідно скласти індивідуальний план, у якому слід визначити дату та тематику виховного заходу. Серед документації, яку необхідно подати для перевірки, ключове місце займає звіт з педагогічної практики.

Screenshot 2025 02 04 at 21.30.53

Завершальне слово мала доцент кафедри інформатики та прикладної математики, Світлана Вікторівна Шокалюк, яка ознайомила студентів із завданнями, що стосуються спеціальності «Інформатика». Було підкреслено, що перший тиждень практики має бути присвячений аналізу матеріально-технічної бази закладу освіти. Рекомендовано ознайомитися з календарно-тематичним плануванням навчального процесу. Окремо наголошено на важливості відвідування не лише уроків учителів-предметників, а й занять студентів-практикантів. Студентам було представлено систему оцінювання їхньої роботи, включно з ваговими коефіцієнтами та критеріями оцінювання.

Screenshot 2025 02 04 at 21.35.24

29071

9 січня 2025 року в Криворізькому державному педагогічному університеті панувала особлива атмосфера. Цей день став значущою подією для магістрів спеціальності "Середня освіта (Інформатика)", які отримали дипломи, що стали підсумком їхнього наполегливого навчання та прагнення до знань.

Fotoram.io 10

З огляду на безпекову ситуацію, церемонія вручення дипломів проходила у камерній атмосфері. Локацією для цієї події було обрано студентський простір університету. Незважаючи на обмежену кількість присутніх, свято вдалося зробити урочистим і душевним.

20250109 151828

Особливої уваги заслуговують випускники, які отримали дипломи з відзнакою: Позняков Олександр та Корсун Уляна.

Під час церемонії випускників привітали викладачі кафедри, які не лише подякували їм за старанність, а й висловили впевненість у їхньому майбутньому. Випускники, у свою чергу, висловили вдячність наставникам за підтримку, знання та досвід, які вони отримали за роки навчання.

28807

Днями студенти другого рівня вищої освіти за освітньою програмою "Інформатика. Програмування" успішно завершили важливий етап навчання – захист своїх кваліфікаційних робіт. Ця подія стала знаковим етапом їхнього професійного становлення та підкреслила високий рівень підготовки майбутніх учителів і викладачів інформатики.

Fotoram.io 8

Захист кваліфікаційних робіт підтвердив готовність магістрів до майбутньої роботи за фахом. Студенти представили власні дослідження, присвячені актуальним темам методики навчання інформатики у профільній школі. Розглянуті теми демонструють практичну цінність, та відображають сучасні тенденції розвитку галузі.

 1734538638990

28658

12 грудня 2024 року відбувся захист курсових робіт з методики навчання інформатики студентами 4 курсу спеціальності 014.09 Середня освіта (Інформатика).

На захисті студенти презентували дослідження за темами:

Бережна Єлизавета Олександрівна – "Проєктна діяльність при вивченні теми "Алгоритми та програми" на уроках інформатики";

Бойченко Максим Андрійович – “Розвиток творчих здібностей учнів через проєктування і розробку комп’ютерних ігор”;

Гура Станіслав Андрійович – “Методика навчання програмуванню учнів 5 класу в середовищі Scratch”;

Литвиненко Віталій Андрійович – “Методика використання інтерактивних онлайн-тренажерів для вивчення CSS (розділ “Сайт та його верстка”, 8 клас НУШ)”;

Онищенко Яна Юріївна – “Методичні підходи до розвитку soft skills під час вивчення розділу "Алгоритми та програми" у 8 класі”;

Степова Вероніка Вікторівна – “Розробка дидактичних матеріалів для інклюзивного навчання інформатики в школі”;

Ступак Дмитро Ростиславович – "Формування цифрових компетентностей учнів під час вивчення технологій штучного інтелекту".

Screenshot 2024 12 23 at 21.59.15

Screenshot 2024 12 23 at 22.03.56

 

 

 

 

 

 

 

 

Screenshot 2024 12 23 at 22.02.17

Screenshot 2024 12 23 at 23.13.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Представлені роботи свідчать про високий рівень підготовки студентів, їх прагнення до інновацій у навчанні та бажання зробити свій внесок у розвиток сучасної освіти. Студенти не лише продемонстрували високий рівень знань в галузі методики навчання інформатики, але й запропонували практичні рішення для підвищення ефективності навчання школярів.

Fotoram.io 9

 

 

28660

1 листопада відбулася гостьова лекція на тему «Функції» у рамах курсу «Вступ до програмування», яку провів професіонал у сфері розробки програмного забезпечення Олександр Позняков.

Студенти групи І-24 дізналися, що таке функції і як створювати та використовувати функції у мові програмування Python. Також було наведено практичні приклади застосування функцій у реальних проєктах й поради для оптимізації коду за допомогою функцій.

Дякуємо всім, хто приєднався!

Гостьова лекція Позняков

 

28158
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Липень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31