23 березня 2025 року відбулося чергове засідання гуртка «Актуальні проблеми англійської літератури», що працює на кафедрі англійської філології. Цього разу воно було незвичним, «виїзним», оскільки співпало з відкриттям цьогорічних Днів Шекспіра в Україні, організованих Українським шекспірівським центром спільно з Інститутом літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України. Першим спікером проєкту став театральний аналітик, засновник платформи «Театральна риболовля» Сергій Винниченко, який прочитав лекцію на тему «Shakespeare воєнного часу: Шекспірівські вистави на українській сцені 2014-2025 років».
Члени гуртка, які навчаються на спеціальності Англійська мова і зарубіжна література (англійська) і фокусують свою дослідницьку увагу навколо давньої англійської літератури, в один голос стверджують, що їм неймовірно пощастило відвідати цю зустріч. З одного боку, вона тематично продовжувала розмову про шекспірівські спектаклі на українській сцені, розпочату доценткою Дарією Москвітіною у контексті проєкту «International English Literature Project». З іншого – вона відбувалася напередодні міжнародного колоквіуму, в якому приймуть участь члени гуртка, і який за змістом теж суголосний із вектором наукового спілкування на українському заході. Більше того, весняні зустрічі позначені актуалізацією вивчення специфіки інтермедіальних проєкцій літературних творів, тож недільна науково-популярна розмова стала чудовою нагодою отримати відповіді на ключові питання стосовно інтермедіальності Шекспірової драматургії.
Здобувачі освіти відмітили професіоналізм і обізнаність лектора, який детально висвітлив питання постановок Шекспіра в Україні за останні десять років, представив рейтинг вітчизняних міст, у яких найчастіше йдуть спектаклі за творами Шекспіра (приємно, що Кривий Ріг теж серед них), та режисерів, які активно ставлять класику, продемонстрував навігацію сайту, відповів на численні запитання слухачів. Абсолютно нова інформація і статистика, представлена у першій лекції Днів Шекспіра в Україні, є і цінною, і своєчасною, адже покликана допомогти студентам акцентувати увагу на недостатньо вивчених аспектах української сценічної Шекспіріани, виокремити питання для майбутнього обговорення, а також стимулювати перепрочитання драматичних творів і відвідин театру. «Загальна кількість українських постанов Шекспіра під час війни – 111 вистав, з яких найчастіше ставився «Гамлет». Це число не лише вражає, а і вкотре переконливо доводить, що інтелектуально-емоційний вплив Шекспірової енергії крізь віки не лише не зменшується, а навпаки, посилюється. З кожним днем Шекспір все більше резонує з військовим сьогоденням, надихає, допомагає читачам і глядачам набиратися гарту і триматися в такі складні часи. Шекспірове слово у сучасній Україні виступає потужним інструментом формування резильєнтності, і наразі це особливо відчутно саме у театральній перспективі», – зазначає керівник гуртка, доцент Л.Д. Федоряка.
Матеріал, представлений лектором С. Винниченком, буде обговорений на наступних засіданнях гуртка. Викладачі кафедри англійської філології і члени гуртка «Актуальні проблеми англійської літератури» висловлюють подяку організаторам і доповідачеві за можливість поєднати науку з навчанням, літературу з театром, і за імпульс до подальшого вивчення інтермедіальних аспектів драматургії англійського Ренесансу.