Успішні результати навчання здобувачів освіти значною мірою залежать від рівня професійної і методичної підготовки викладачів. Розуміння цього освітнього принципу стимулює викладачів кафедри англійської філології постійно покращувати свій фаховий рівень. Одним із ефективних способів підвищення кваліфікації є науково-методичний семінар кафедри, головною метою якого репрезентація академічних здобутків викладачів у контексті освітніх компонентів і в аспекті власних наукових досліджень.
14 листопада 2024 року відбулося перше засідання науково-методичного семінару кафедри, фокусом уваги якого була обрана літературознавча тема. В ідейно-тематичному і прагматичному плані вона повністю гармонізувалася зі змістом і завданнями освітньої програми Середня освіта. Мова і зарубіжна література (англійська), а також ішла в унісон із традиціями International English Literature Project, організованого кафедрою англійської філології, а саме ілюструвала і розширювала деякі положення лекції професора Ендрю Хедфілда про єлизаветинського сатирика Томаса Неша.
Спікерами на засіданні виступили кандидати філологічних наук, доценти Л. Д. Федоряка і І. М. Клименко. Презентація на тему «Томас Неш - Не сатирик: хроніка «чорної смерті» в його поезіях«», створена на основі однойменної статті двох дослідниць, висвітлила особливості злободенної проблематики і позачасової концептуальності у поетичній творчості літератора. Л. Д. Федоряка зазначила, що ця наукова інформація має бути застосована на заняттях із літератури Англії. Процес роботи над дослідженням, на думку І. М. Клименко, переконливо доводить необхідність і користь розвідок міждисциплінарного характеру, які мають здатність поєднувати у своїй структурі різноаспектний філологічний матеріал, а тому поезію Томаса Неша можна вивчати не лише крізь призму літератури Англії, а й у розрізі історії англійської мови.
Кандидат педагогічних наук, доцент М. В. Малоіван зауважила, що поезія єлизаветинського автора A Litany in Time of Plague, в якій порушуються актуальні і для нашого часу питання, може слугувати яскравим демонстраційним матеріалом під час вивчення цілого блоку й інших, крім літератури Англії, дисциплін – практичної фонетики, лексикології, граматики і стилістики англійської мови. Завідувач кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент І. С. Зоренко підкреслила важливість проведення таких заходів як науково-методичний семінар, адже вони сприяють ознайомленню з досягненнями викладачів кафедри у сфері їхньої вузької спеціалізації і поліпшенню таким чином загальної філологічної обізнаності викладачів кафедри англійської філології.