У грудні 2023 р. доктор психологічних наук, професор та завідувач кафедри загальної та вікової психології Токарева Н.М. була задіяна у роботі Навчально-бойового центру підготовки психологів Асоціації ветеранів спецназу. З представниками асоціації була проведена інтерактивна лекція на тему "Емоційний інтелект: поняття, структура, можливості розвитку".
У рамках цієї лекції Токарева Н.М. акцентувала увагу на важливості розвитку емоційного інтелекту для професіоналів, які працюють у високостресових умовах. Особлива увага була приділена методам саморегуляції емоцій, що є критично важливими для забезпечення психологічної стійкості та ефективності діяльності в екстремальних ситуаціях. В ході лекції були використані інтерактивні методики, які допомогли учасникам краще зрозуміти та відчути особливості своїх емоційних реакцій та виробити стратегії для управління своїми емоційними станами.
- Автор: Кафедра загальної та вікової психології
- Перегляди: 486
Одним з пріоритетних напрямків роботи кафедри загальної та вікової психології КДПУ є налагодження тісних зв’язків з освітніми закладами міста. Зокрема, для знайомства з новітніми науковими дослідженнями у царині педагогічної психології. Тому викладачі кафедри приймають активну участь у міських заходах, зустрічаються зі студентами, займаються психоедукацією серед освітян.
Так, 10 жовтня 2023 Міський відділ освіти проводив семінар-практикум на тему «Ефективність бінарних уроків для розвитку здобувачів освіти», на який запросили завідувачку кафедри Токареву Н.М. та доцента Макаренко Н.М. Освітянам міста запропонували ознайомитися з психологічним портретом сучасного учня та ефективними шляхами покращення сприймання матеріалів уроків у дистанційному форматі.
Не буде помпезною фраза: «Студенти жваво цікавляться психологією. Практичною психологією». Саме ця наука активно впливає на формування професійних та життєвих компетенцій. Подовжене у часі дистанційне навчання загострює бажання у активних, зацікавлених, мотивованих розумників та розумниць (зокрема, з групи АЗЛ-22) перевірити рівень розвитку властивостей своєї уваги, тестувати лабільність мислення, ознайомитися з мнемонічними прийомами запам’ятовування, удосконалити свою уяву у рольових іграх. В аудиторії. Чудовим осіннім суботнім днем 14.10.2023. Під ласкавими промінцями сонця.
17.10.2023. Міський відділ культури проводив науково-практичну конференцію на тему «Робота закладів освіти в умовах війни», на який запросили керівників закладів міста. На конференції знайомилися з сучасними дослідженнями американських, європейських та вітчизняних психологів-дослідників, визначали власні ресурси для долання життєвих та професійних труднощів, у інтерактивній формі проявляли уяву, розумові зусилля, критичне мислення, знайомилися з методами підвищення мотивації.
І через всі ці зустрічі рефреном звучало:
- знання з психології потрібні кожній людині;
- знання з психології допомагають зрозуміти себе та інших;
- якісні знання з психології можна отримати у Криворізькому державному педагогічному університеті, який завжди відкритий до співпраці.
- Автор: Кафедра загальної та вікової психології
- Перегляди: 454
У квітні 2023 р. колектив кафедри загальної та вікової психології у співпраці з Центром прогресивної освіти "Генезум" розробили безкоштовний дистанційний курс підвищення кваліфікації для українських освітян "Виклики профорієнтаційної діяльності вчителя у несталому освітньому просторі", що розміщено на освітній платформі https://genezum.org/.
У якості експертної групи по створенню курсу виступили викладачі кафедри загальної та вікової психології (Світлана Дрібас, Наталія Макаренко, Олена Халік, Олена Ткаченко, Наталя Токарева, Олександра Когут), студенти КДПУ (Дмитро Гонтар, Ростислав Горбунов), а також українська психологиня, керівниця методичного об'єднання психологів у м. Павлоград Оксана Філіпенко.
Курс складається з двох змістовних модулів: 1. Профорієнтація: сутність, напрямки, діагностика, 2. Профорієнтаційна діяльність вчителя у системі «дитина-батьки-школа». Він буде корисний для освітян, які прагнуть покращити свої навички профорієнтаційної роботи в рамках функціонування школи та взаємодії з родинами учнів випускних класів. У якості прикладу якісно зробленого профорієнтаційного відео курс містить посилання на профорієнтаційний ролик Кривоірзького державного педагогічного університету, щоб українські старшокласники знали про можливості, які дає КДПУ в навчанні та розвитку. На сьогодні курс нараховує вже більше сотні зареєстрованих учасників і процес ще продовжується!
- Автор: Кафедра загальної та вікової психології
- Перегляди: 916
В межах співробітництва з КНВК 129 «ГЛАС» відбулося 2 профорієнтаційні зустрічі з учнями 8-9 класів та 10-11 класів і викладачем кафедри загальної та вікової психології к. психол. н. О.О. Халік. Цього разу говорили про професію психолога і переваги навчання в КДПУ. В ході спілкування в учнів була можливість перевірити свої знання щодо стресу, граючи у вікторину правда-неправда на платформі kahoot.
Крім того, школярі спробували побути в ролі психологів і виміряли свій рівень стресу, а також досліджували, що їм дає енергію, а що забирає. Старшокласники ж мали можливість подосліджувати власні способи подолання стресу і вчилися ефективно використовувати власні ресурси на основі моделі «BASIC Ph» професора Мулі Лахада.
Майбутні абітурієнти дізналися, що всю актуальну інформацію щодо вступу можна знайти на сайті університету – kdpu.edu.ua.
- Автор: Кафедра загальної та вікової психології
- Перегляди: 533
Продовжується командна робота кафедри загальної та вікової психології з профорієнтації майбутніх випускників нашого міста. Упродовж листопада, асистент кафедри Я. Гапочка організувала і провела дві зустрічі з батьками і майбутніми випускниками Криворізького ліцею № 95.
Для онлайн-обговорення перспективи навчання у Криворізькому державному педагогічному університеті, батьківській спільності було запропоновано ознайомитися з основними перевагами навчання у нашому закладі вищої освіти, а також надані рекомендації із пошуку інформації про вступ на сайті КДПУ.
Для здобувачів освіти – окреслено траєкторію вибору майбутнього фаху, проведено дослідження із виявлення професійних інтересів випускників. запропоновано перелік спеціальностей Криворізького державного педагогічного університету, які більшою мірою відповідають виявленим професійним інтересам і нахилам майбутніх випускників.
- Автор: Кафедра загальної та вікової психології
- Перегляди: 528
Кафедра загальної та вікової психології включилася у профорієнтаційну діяльність 2022-2023 рр.
Кандидат психологічних наук, доцент кафедри загальної та вікової психології Наталія Макаренко організувала і провела тематичну зустріч з аудиторією батьків та випускників ліцею «КРЕДО» на тему «5 залізних аргументів для вибору КДПУ».
- Автор: Кафедра загальної та вікової психології
- Перегляди: 847
Команда викладачів кафедри загальної та вікової психології за ініціативи студентської громади розпочала роботу над серією мультиплікаційних профорієнтаційних роликів про Криворізький державний педагогічний університет. І пеший з них вже готовий!
Куди піти вчитися?
(натисніть, щоб переглянути відео)
- Автор: Кафедра загальної та вікової психології
- Перегляди: 874
Привіт, друже!
Наразі ВСЕ наше життя перемістилося у віртуальний світ Інтернету. І якщо раніше можна було там опрацювати, наприклад, курсові та наукові роботи, то зараз ти практично «вріс корінням» у MOODLe, ZOOM, GOOGLE. Там тебе чекають виконані самостійні, контрольні, практичні, волають до перевірки різноманітні звіти, проводяться екзамени, декілька разів на тиждень на екранах ZOOM-класів з’являються зацікавлені, доброзичливі іноді заспані обличчя студентів.
У такий же незвичайний формат переросла і профорієнтаційна робота. Включилися у неї викладачі кафедри загальної та вікової психології. І перше, що ми зробили - узагальнили аргументи з відповідей на питання «Куди піти навчатися у Кривому Розі?».
Сформулювала і я свій «ЗВІД АРГУМЕНТІВ», побудований на досвіді спілкування зі студентами двох факультетів.
Дорогий друже! Зрозуміло, що кожен з моїх колег зміг би додати III, IV, V VI, VII набори аргументів. Але мені здається, що питання «Куди піти вчитися у Кривому Розі» вже не стоїть. Бо відповідь однозначна - у Криворізький державний педагогічний університет.
Н.Макаренко
- Автор: Кафедра загальної та вікової психології
- Перегляди: 875
Молодіжні ініціативи - це завжди цікаво і захоплююче. Особливо тоді, коли ці ініціативи пропонують молоді лідери нашого міста. Локальна школа успіху (Кривий Ріг, 2020) була організована талановитим учнем Криворізького науково-технічного металургійного ліцею № 16 Ярославом Васильєвим, який як виявилося, серйозно налаштований стати студентом Криворізького державного педагогічного університету!
Завзятий хлопець із сильною життєвою позицією вирішив об'єнати молодь у напрямку обговорення основних тем пов'язаних з успіхом та методами його досягнення. Проект для проактивної молоді став похідним від іншого великого проекту "Школа успіху" від Klitschko Foundation, яку Ярослав успішно закінчив у поточному навчальному році.
Викладач кафедри загальної та вікової психології Світлана Дрібас відгукнулася на пропозицію майбутнього абітурієнта виступити на даному заході у яксоті спікера по темі "Емоційне лідерство". Цей напрямок виявився для учасників актуальним і викликав значний інтерес.
На заході було представлено і інші актуальні для XXI століття теми. Зокрема, Владислав Дрібас (бізнес-тренер, директор ЦПО "Генезум") підняв тему раціонального мислення як запоруки успіху, а Євгеній Пантело (тренер в університеті "ПАТ Arcelor Mittal Кривий Ріг") розповів про управління сумнівами. Захід пройшов дуже вдало. Відбулися нові знайомства. Визначені нові змістовні акценти. Цікаво було всім і учасникам, і спікерам.
- Автор: Кафедра загальної та вікової психології
- Перегляди: 967
Pегіональні (не)конференції у форматі EdCamp вже декілька років є частиною життя українських освітян. 16 листопада 2020 р. афілійований міні-EdCamp було проведено серед ентузіастів Кривого Рогу. Лозунг заходу: "Будуємо спільноту відповідального вчительства". Викладачі Криворізького державного педагогічного університету не могли не долучитися до роботи такого заходу! У якості спікерів буди запрошені викладачі кафедри загальної та вікової психології Наталія Макаренко (кімната "Партнерство") і Світлана Дрібас (кімната "Взаємодія").
Наталія Макаренко виступила із темою "Побудова мосту у комфортне шкільне життя за допомогою метафоричних асоціативних карт", а Світлана Дрібас (у співавторстві з Людмилою Потомахіною) висвітлила тему "Самовдосконалення особистості шляхом розвитку соціальної мобільності та емоційного інтелекту". Захід вийшов дуже вдалим і судячи з відгуків освітян він був цікавим і корисним!
- Автор: Кафедра загальної та вікової психології
- Перегляди: 914