Народ шукає в геніях себе
Ліна Костенко
25 квітня 2018 року на факультеті української філології відбувся круглий стіл «Відомі українці у світі». Захід підготували доценти кафедри української мови С. А. Бузько, В. А. Городецька, Н. М. Малюга спільно зі студентами-магістрами та іноземними студентами з Туркменістану, які навчаються у Криворізькому педагогічному університеті на 1, 2 і 3 курсах.
На початку зібрання Вероніка Анатоліївна привітала усіх присутніх, особливо звернулася до студентів-іноземців, адже їхнє сприйняття України і українців формується щодня і щогодини, тому, очевидно, що університетська громада має досить ретельно й виважено спілкуватися з іноземними громадянами. На сьогодні надзвичайно важливо створювати навколо себе позитивне інформаційне поле задля позитивного сприйняття українців у світі.
Зі словами-привітаннями звернулася до студентів завідувач кафедри української мови Ж. В. Колоїз, професор кафедри української та світової літератур С. І. Ковпік, начальник відділу міжнародного співробітництва В. О. Турський. До заходу туркменські громадяни підготували виступи – декламували вірші українською мовою. Це були поезії знаних українських митців слова: Л. Українки, Т. Шевченка, Б. Олійника, М.Вінграновського, Л. Костенко та ін. Виступи студентів були відзначені дипломами учасників круглого столу.
Магістри факультету української філології створили відео-презентації, які продемонстрували всім присутнім, коментуючи кожен кадр – відомі в усьому світі українці мають бути знаними в Україні. Інформація була погрупована за галузями: живопис, спорт, музика, наука, література та кіно.
Видатні постаті української історії та сьогодення жваво обговорювалися за круглим столом, викликали щире зацікавлення в іноземних студентів, особливо коли йшлося про тих персоналій, які їм були відомі давно, ще до приїзду в Україну. Це насамперед брати Клички, А.Шевченко, В. Вірастюк та ін.
Очевидно, що подібні заходи є значущими для роботи викладачів зі студентами-іноземцями, вони посилюють мовну і культурну складову навчальної діяльності, допомагають швидшій, якіснішій адаптації іноземних громадян у нашій країні, міжкультурній комунікації.