Дмитро Павличко свого часу висловив цікаву думку про взаємозв’язок мови і музики. Він сказав: «Геніальні композитори Моцарт і Бетховен, Глинка і Чайковський, Барток і Стравінський користувалися українськими мелодіями у своїй творчості, а це значить, що вони чули вібрацію найвищих небес нашої мови».
Мабуть, досить символічним є таке поєднання, органічним, чуттєвим.
28 по 30 березня у стінах Криворізького музичного коледжу «поєдналися Мова і Музика» в рамках VІІІ Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів закладів вищої освіти, що здійснюють підготовку молодшого спеціаліста.
У складі журі були задіяні викладачі кафедри української мови: голова журі – Ж. В. Колоїз, д. філол. н., професор, завідувач кафедри української мови, заступники голови – І. О. Іншакова, к. філол. н., доцент, Т. І. Вавринюк, к. філол. н., доцент.
Урочисте відкриття олімпіади відбулося 28 березня і супроводжувалося привітаннями гостей та учасників. За участі учителів-філологів педагогічних, медичних і технічних коледжів відбулась конференція «Сучасні тенденції та аспекти в роботі викладача української філології», де професор Ж. В. Колоїз виголосила доповідь «Лінгвальний простір духовного коду». Така небуденна й актуальна тема викликала у присутніх інтерес і жваво обговорювалася. Розглядалися також питання, пов’язані з проведенням ЗНО серед студентів коледжів.
День змагань – 29 березня – був досить напруженим для учасників Олімпіади, адже кожен мав продемонструвати свої знання на високому рівні. Журі перевіряло роботи у складі двох комісій. До складу першої, яка перевіряла олімпіадні відповіді студентів педколеджів, увійшли проф. Ж. В. Колоїз, доц. І. О. Іншакова, друга комісія на чолі з проф. О. В. Кульбабською і доц. Т. І. Вавринюк визначала найкращі роботи серед студентів технічних та інших коледжів.
Після визначення переможця в кожній секції відбулося урочисте нагородження. Жанна Василівна привітала найкращих студентів педагогічних коледжів, які здобули призові місця, вручила почесні грамоти.
30 березня – останній день Олімпіади, який учасники провели на екскурсіях визначними місцями Кривого Рогу.
Викладачі кафедри української мови КДПУ дякують викладачам-філологам з інших міст за цікаве співробітництво, а майбутнім учасникам бажають нових перемог і здобутків на філологічній ниві з неподоланним прагненням до пізнання рідного Слова.