18 червня 2025 року викладачі кафедри української мови і здобувачі освіти першого (бакалаврського) рівня освіти відвідали відкриту онлайн-лекцію доктора філологічних наук, професора, директора Інституту української мови НАН України Павла Юхимовича Гриценка.
Тема лекції «Сучасна парадигма дослідження українського діалектного простору» презентована для широкого кола поціновувачів українського слова, його народної основи і глибини. Корисною і пізнавальною вона стала для студентів 2 курсу, які зараз відповідно до своїх освітньо-професійних програм проходять навчальну діалектологічну практику.
Як знаний діалектолог Павло Гриценко провів слухачів лекції стежками українських говірок, акцентував на Атласі української мови, регіональних атласах, задля аргументації власних досліджень повсякчас апелював до картографічного матеріалу.
Здобувачі освіти висловили свої міркування від почутого на академічному заході.
Маргарита Сирнікова (група УПФ-22): «Лекція професора Павла Юхимовича Гриценка була надзвичайно цікавою та змістовною. Було розкрито сучасні підходи для вивчення українського діалектного простору. Неодноразово було наголошено на значенні діалектологічних карт. Почута інформація є корисною для роботи під час діалектологічної практики».
Єлизавета Антоненко (група УАФ-22): «Лекція виявилася надзвичайно корисною та пізнавальною, оскільки вона допомогла глибше усвідомити і розширити погляд на сучасний стан досліджень діалектного простору в Україні. Отримана інформація безперечно є важливою для успішного виконання завдань діалектологічної практики, адже дозволяє працювати з матеріалом більш усвідомлено та науково обґрунтовано. Також дозволяє глибше зрозуміти нюанси говіркового мовлення».
Щиро дякуємо шановному професорові Павлу Юхимовичу Гриценку за потужні наукові роздуми про діалектне різноманіття України, про минуле й майбутнє українського народного слова.