Голодомор – це геноцид української нації, вчинений в 1932–1933 роках. Він був скоєний керівництвом Радянського Союзу, щоб упокорити українців, остаточно ліквідувати український спротив режиму та спроби побудови самостійної, незалежної від Москви Української Держави. У 2006 році Законом України «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні» Голодомор визнано геноцидом українського народу.
Таку офіційну інформацію можна дізнатися на сайті Музею Голодомору.
І кожен сучасний свідомий українець може підписатися під кожним словом. Однак всі ми розуміємо, що маємо значні прогалини у знанні власної історії, особливо це стосується таких трагічних сторінок минулого…
Напередодні національного дня вшанування жертв Голодоморів в Україні доцент кафедри української мови Наталя Березовська-Савчук провела години спілкування, присвячені цій важливій темі. До обговорення долучилися студенти факультету української філології (гр. УМЛ-23, УПФ-23), а також студенти факультету географії, туризму та історії (гр. ІС-22, СМК-22).
Презентацію «Голодомор – геноцид українського народу» для публічної презентації підготували Болмосова Вікторія (гр. ІС-22), Вереша Ярослава (гр. ІС-22).
І він пішов, нестриманий, полями
До міст, до сіл, до хуторів.
Він нападав на все без тями —
І все без тями гриз і їв…
І враз самий лишився у пустелі.
Всміхнувсь, зітхнув, на гору зліз
І написав огнем на скелі:
«Хліб, мир і воля — наш девіз» (О. Олесь)
Знищені, але не упокорені українці, які віддали своє життя голодній стихії, – вічна пам’ять вам, спокій вашим душам!
А Україні – перемоги над ворогом!