Кафедра української мови
Факультет Української філології

Що для людини ХХІ століття в епоху панування цифрових технологій, інтернету, штучного інтелекту означає бути грамотним?

Одне зі значень слова грамотність – це володіння цілим комплексом суспільно-необхідних знань і навичок, які дають змогу людям свідомо брати участь у соціальних процесах, а також вільно спілкуватися різними мовами і в різних культурах у сучасному світі. Якщо заглибитися в суть питання, то розуміємо, що це не тільки елементарні вміння читати, писати, говорити, ба більше, грамотність для людини, за визначенням ЮНЕСКО, прирівнюється до свободи.

Уже більше ніж пів століття у світі відзначають Міжнародний день грамотності, намагаючись саме в такий спосіб привернути увагу суспільства й мобілізувати міжнародну спільноту до питань, пов’язаних із розповсюдженням грамотності серед населення у планетарному масштабі.

Традиція щорічно відзначати цей день започаткована відповідною рекомендацією Всесвітньої конференції міністрів освіти з ліквідації неграмотності, що відбулася в Тегерані у вересні 1965 року. Відтоді 8 вересня оголошено Міжнародним днем грамотності.

Не цураються цього свята й на кафедрі української мови, організовуючи для студентів змагання у грамотності. Узвичаєним заходом з нагоди дня грамотності є конкурс на кращого знавця правопису, який цьогоріч відбувся серед студентів факультету української філології (УПФ-21) та факультету іноземних мов (група АП‑22) під керівництвом доцента кафедри української мови Ксенії Анатоліївни Качайло.

2 08.09.23

До уваги студентів було запропоновано текст диктанту з промовистою назвою «Мовчання – золото», з яким вони впоралися із такими результатами:

Факультет іноземних мов

І місце – Гузік Катерина, Троненко Михайло, Прийменко Ірина

ІІ місце – Хавер Юлія, Воврушко Уляна

ІІІ місце – Переверзєва Валерія, Щирбул Наталія

Факультет української філології

І місце – Кохан Віталіна

ІІ місце – Кошарська Ксенія, Ільчук Вероніка

ІІІ місце – Калько Олена, Погрібна Марія, Боженко Дар’я

1 08.09.23

3 08.09.23

Ксенія Анатоліївна пояснила й прокоментувала допущені помилки, а студенти після написання диктанту мали змогу самостійно проаналізувати якість виконання своїх робіт і подискутувати над приказкою, яка здавна побутує в мовленнєвій культурі українців: «Умій сказати – умій і змовчати».

А ми мовчати не будемо і щиро привітаємо студентів-учасників зі здобутими місцями!

Тримаймо мовний фронт – грамотних і небайдужих до рідного слова людей!

Будьмо пильними до власної мови, адже недарма М. Рильський говорив: «Слово – зброя. Як усяку зброю, його треба чистити й доглядати»!

23071
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Квітень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30