07 вересня 2023 року на факультеті української філології відбувся круглий стіл «Магістерська робота як академічний текст у проєкції академічної доброчесності», організований для студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти.
Студенти І та ІІ курсу магістратури мали змогу прослухати актуальну й важливу інформацію, пов’язану з особливостями написання кваліфікаційних робіт. Доповідь на означену тему виголосила професор кафедри української мови, доктор філологічних наук Жанна Василівна Колоїз.
На зібранні були присутні викладачі кафедри української мови, української та зарубіжної літератур, декан факультету української філології і студенти-магістранти.
Так, зокрема було акцентовано на тому, що магістерська робота – це кваліфікаційна самостійна науково-дослідницька праця, що містить сукупність перспективних і актуальних проблем, відображає творчий потенціал дослідника, його вміння інтерпретувати різні концепції і теорії, здатність до творчого осмислення аналізованого матеріалу, рівень володіння професійною мовою у предметній галузі знання. Це результат науково-дослідницької праці, оприявлений у вигляді академічного тексту, основна мета якого – передавання первинних наукових відомостей, отриманих у процесі наукового дослідження (пізнавальної діяльності, що характеризується об’єктивністю, доказовістю, точністю і т. ін.).
Важливим елементом наукової роботи студентів є дотримання правил академічної доброчесності. Жанна Василівна звернула посилену увагу на особливості та різновиди академічного плагіату, навела приклади активного порушення приписів академічної доброчесності, окреслила проблемні ділянки наукової роботи магістрів, застерегла від помилок, яких можуть припускатися студенти.
Водночас варто говорити про інтертекстуальні зразки в академічному тексті (цитата, покликання, переказ), які визначають майстерність студента у використанні думок інших науковців як незаперечний науковий доказ або факт, що підтверджує істинність певних тверджень, унаочнює певний науковий факт.
Зі словами-настановами та побажаннями до здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти звернулися гарант ОПП «Українська мова і література, зарубіжна література. Англійська мова» Наталія Миколаївна Малюга й гарант ОПП «Українська мова і література, зарубіжна література» Світлана Іванівна Ковпік.
Після оприлюднення основних положень про особливості написання, мовного та технічного оформлення кваліфікаційних робіт студенти мали змогу поставити питання, з’ясувати проблемні моменти.
Наприкінці зустрічі Жанна Колоїз нагадала магістрантам про нормативно-правові документи, які регулюють процес написання кваліфікаційних робіт у КДПУ. Ознайомитися з «Положенням про кваліфікаційні роботи у Криворізькому державному педагогічному університеті» (протокол №12 від 29.06.2021) можна за покликанням
https://drive.google.com/file/d/1bfpYaH29xwpcJcnCRQ56Zi2n6_D6NReW/view
Задля ознайомлення із основними тезами доповіді «Магістерська робота як академічний текст у проєкції академічної доброчесності» натисність на активне покликання.
Бажаємо студентам опанувати основні засади написання кваліфікаційної роботи, протягом навчання в магістратурі створити власний науковий проєкт і гідно захистити результати своїх наукових пошуків.