Гаманюк Віта Анатоліївна (проректор з наукової роботи, професор кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання) після свого виступу з доповіддю в рамках програми «Центральноєвропейські зустрічі» продовжила своє міжнародне турне задля розширення географії співробітництва і з 15 по 19 квітня 2024 року перебувала в Іспанії, м. Гранади, де брала участь у заходах Staff Training Університету Гранади в рамках програми Erasmus+ KA1 на тему: «Міжнародні відносини: погляд у майбутнє». В програмі було висвітлено досвід європейських університетів у здійсненні міжнародної діяльності, питання ітернаціоналізації вищої освіти за межами мобільності, робота щодо планування та реалізації наукових проєктів, академічної співпраці у міжнародному масштабі, а також обговорювалися кращі практики організації студентських обмінів та інші актуальні питання.
З 20 по 27 квітня також перебувала в у Відені (Австрія) з гостьовим візитом у Віденській народній вищій школі. Було заплановано низку заходів та виступ з доповіддю у Volkshochschule Wien на тему: «Україна і демократія» з подальшим обговоренням на запрошення VHS Wien та громадської організації "ISA – International Sonnenberg Organisation". Під час гостьового візиту до VHS Wien відбулася зустріч з директором Народної вищої школи Дженіфер Дейвіс. На зустрічі були визначені напрями подальшої співпраці. Гаманюк В.А. протягом свого візиту вивчала досвід організації роботи з категорією "дорослі" на базі закладу освіти, освітні пропозиції, навчально-методичне та матеріальне забезпечення. Окрім цього відбулася зустріч з лектором Мовного центру Віденського Університету, під час якої обговорювалися напрями подальшої співпраці у науковій сфері, а також питання щодо проєктної діяльності за програмою Erasmus+ KA2 з методики навчання іноземних мов.
- Автор: Кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання
- Перегляди: 503
З 04 квітня 2024 року по 14 квітня 2024 року в Німеччині в рамках програми «Центральноєвропейські зустрічі» група викладачів кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання КДПУ, а саме Гаманюк Віта Анатоліївна (проректор з наукової роботи, професор кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання) і доцент Карпюк Валентина Андріївна (в.о. зав.кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання) та магістри – Вернигора І., Тищенко В., Дуднік С., а також студенти третього і четвертого курсів Користова А. (Наф-20), Штурмай А. (Наф-20), Кравчук С. (Наф-21), і навіть студенти першого курсу групи Наф-23 – Грабова А., Турська В., Недбай К. мали можливість відвідати освітній центр “Der Heiligenhof” у м. Бад-Кіссінген з метою реалізації права на академічну мобільність, де брали участь у заходах освітнього центру, у міжнародному студентському семінарі з комунікаційної політики та інших.
Гаманюк Віта Анатоліївна разом з доцентом кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання Карпюк Валентиною Андріївною виступила з доповіддю на тему «Війна та антивоєнна тематика в європейському мистецтві та літературі».
- Автор: Кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання
- Перегляди: 415
Члени кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання КДПУ та студенти німецького відділення факультету іноземних мов взяли участь у настановній онлайн-конференції щодо участі у Міжнародному студентському семінарі з комунікаційної політики у Хелінгофі (м. Бад-Кіссінген, Німеччина) на тему: „Mitteleuropäische Begegnungen im dritten Kriegsjahr“, який має відбутися з 7 по 12 квітня 2024 року.
- Автор: Кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання
- Перегляди: 394
Студенти І-IV курсів та група викладачів кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання Криворізького державного педагогічного університету на Міжнародному студентському семінарі з теми: „Mitteleuropäische Begegnungen im zweiten Kriegsjahr“, який розпочався 29 жовтня та триватиме до 4 листопада 2023 року в „Der Heiligenhof“ в Bad Kissingen (Німеччина)
- Автор: Кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання
- Перегляди: 444
З 07 серпня по 15 вересня 2023 року Коваленко О.О., старший викладач кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання факультету іноземних мов, канд. пед. наук проходила міжнародне стажування у Білостоцькому Університеті (Польша), організоване для викладачів з України за темою: «Навчально-наукова діяльність в сучасному університеті: виклики, рішення, перспективи». Мета стажування - поглиблення знань та розвиток компетенцій науково-дидактичного колективу українських університетів з точки зору викликів, рішень та перспектив у викладацькій та науково-дослідній діяльності в сучасному університеті.
«Я мала можливість покращать свої компетенції у застосуванні різних методів та форм роботи зі студентами (навчання творчому мисленню, праця методом тьюторингу, інтерактивні онлайн інструменти) та вдосконалити свої дослідницькі навички. Провідні польські науковці ділилися з нами порадами щодо написання наукових статей, а також мистецтвом публічних виступів» - розповідає Коваленко Оксана Олександрвна.
- Автор: Кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання
- Перегляди: 508
З 4 по 13 квітня 2023 року доцент кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання факультету іноземних мов, канд. пед. наук В. А. Карпюк проходила стажування в Університеті міста Пардубіце (Чехія).
«Мене вразила бібліотека Університету Пардубіце – молодь активно користується друкованими виданнями й працює в читальних залах та у коворкінгах. Викладачі з Пардубіце задоволені нашими студентками, які навчаються в університеті за Програмою міжнародного обміну – вони відзначають їх високій рівень володіння мовою, старанність і сумлінність. Для того, щоб взяти участь у Програмі міжнародного стажування, потрібен досвід міжнародної мобільності, стаж викладацької роботи, а також належний рівень володіння англійською та/або німецькою мовами. Щиро дякую чеським і німецьким колегам за теплий прийом та співпрацю!», – розповіла В. А. Карпюк.
- Автор: Кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання
- Перегляди: 512
Цього року наші студенти знову опановують німецьку мову в університеті Пардубіце (Чеська Республіка) за програмою ЄС Erasmus+. Набутий досвід та враження від навчання безціні!
Детальніше у відео за посиланням
https://www.instagram.com/reel/Cu6B0uzI-AN/?igshid=MTc4MmM1YmI2Ng==
- Автор: Кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання
- Перегляди: 527
У межах програми академічної мобільності представники КДПУ долучилися до роботи Міжнародної науково-практичної конференції «Центральноєвропейські зустрічі на другому році війни», яка відбулась у м. Бад-Кіссінген (Німеччина).
На цьому традиційному заході здобувачі вищої освіти й науково-педагогічні працівники з різних країн обговорювали спільне минуле й майбутнє європейських держав. Конференція тривала з 12 по 17 березня 2023 року. Одним з представником КДПУ була проректор з наукової роботи, доктор педагогічних наук, проф. кафедри німецької мови та літератури В. А. Гаманюк та здобувачі освіти спеціальності 014 Середня освіта (Мова і література (німецька)).
В. А. Гаманюк виступила на конференції з доповіддю «Європейські цінності та українська незалежність: вчора, сьогодні, завтра».
Два дні конференції були присвячені нашій країні. Європейські колеги почули чимало історій врятованих з тимчасово окупованих територій українців. Третій день конференції було присвячено Чехії, представники якої висвітлювали постколоніальну проблематику історії своєї країни. У день Німеччини говорили про роль цієї держави у воєнній історії Європи в минулому й сьогодні, окреслювали пріоритети на майбутнє. Серед німецьких доповідачів був і колишній посол Німеччини в Чехії, Угорщині, Словаччині, і генерал Бундесверу, який поділився цікавою аналітикою щодо причин війни, її перебігу й реакції Заходу на повномасштабне вторгнення рф, а також висловив захоплення німців мужністю та незламністю українського народу.
«Великим позитивом цьогоріч була участь не тільки представників Німеччини й Чехії, а й угорців, які отримали можливість дізнатися те, про що недостатньо говорять в їх країні», – підкреслила В. А. Гаманюк.
- Автор: Кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання
- Перегляди: 485
У межах проєкту «International House Sonnenberg» 15 січня 2023 року відбулася чергова онлайн-зустріч. Від нашої кафедри брали участь проф. В. А. Гаманюк і викладач В.О. Турський. Учасники заходів активно долучалися до цікавих дискусій та змістовного спілкування на екологічні та інші теми, ділилися своїми ідеями й висловлювали власну точку зору, зробивши вагомий внесок до обговорення питань порядку денного. Участь у зимовій школі було засвідчено іменними сертифікатами.
«Міжнародна асоціація Зонненбергу – це своєрідний табір, який об’єднує однодумців із різних країн для обміну досвідом з актуальних питань. Криворізький педагогічний вперше долучився до цієї ініціативи чотири роки тому. Тематика зустрічей, які організовує асоціація, охоплює важливі проблеми сучасного соціуму: суспільно-політичні, гуманітарні, технологічні, екологічні тощо», – розповіла В. А. Гаманюк.
- Автор: Кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання
- Перегляди: 554
Міжнародна очна конференція германістів об’єднала майже 3 тисячі учасників з різних куточків світу. Представницею від нашої альма-матер стала доктор педагогічних наук, проф. кафедри німецької мови та літератури В. А. Гаманюк. На учасників заходу чекала насичена 7-денна програма з різними інтерактивними подіями: спеціально наукова, культурна, екскурсійна та допоміжна програма. Віденський університет продемонстрував неабияку підтримку українців. Приміщення головного корпусу університету майоріло синьо-жовтими прапорами й плакатами про події в Україні. Крім цього, організатори заходу відмовили у візах росіянам і здійснили перерозподіл місць на користь українських науковців.
«Такий захід є традиційним і відбувається раз на чотири роки. Це вже друга моя участь у межах цього проєкту. Наступна зустріч запланована на 2025 рік у Німеччині. Головний меседж цієї зустрічі – бути учасником чогось завдяки мові. Такі зустрічі проводяться виключно в багатомовних країнах: Італії, Швейцарії, Австрії тощо. Головний акцент робиться на двомовності й на актуальних лінгвістичних проблемах», – зазначає В. А. Гаманюк.
- Автор: Кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання
- Перегляди: 498