Кафедра хімії і безпеки життєдіяльності
Природничий факультет

Локація "Хімічний океан" наповнена роботою викладача Старової Т. та вчителя хімії Мінченко Т.

На локації різними кольорами майорів "Вічний вогонь", "хімічна веселка". Учасники спостерігали за виверженням хімічних вулканів, "наводили чари" на розчини та добували кисень.

Молодь кмітлива і допитлива долучалася до відповідей на вікторину, демонструвала практичні навички роботи з мірним посудом. 

   
   
30264

Biochemistry

Суворі виклики української освіти не залишають шанс на смуток - здобувачі освіти проявляють творчість у простих технічних вправах з курсу Біоорганічна хімія (Бм-24)

Роботи з курсу Біо хімія

30262
21 січня 2025 року відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт "Живана" у секції "Хімія" у онлайн-форматі. У ньому взяли участь 12 учнів ліцеїв та гімназій міста Кривий Ріг, які представили результати своїх наукових пошуків.
До складу журі конкурсу вже п'ятий рік поспіль увійшли викладачі кафедри хімії і безпеки життєдіяльності КДПУ. Цього разу це були Павло Нечипуренко (голова журі), Тетяна Старова та Тетяна Селіванова. Принагідно дякуємо організаторам за довіру та запрошення до участі у такій важливій науково-освітній події в житті нашого міста.
   
   
Фото з сайту Комунального закладу "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" КМР 
   
Слід зазначити, що тематика робіт була дуже різноманітною: очищення забрудненої води, дослідження вмісту цукрів у фруктах та овочах, хімічний склад косметичних масок та губних помад, синтез люмінофорів у домашніх умовах, перевірка якості меду, визначення вмісту вітаміну С у листі м'яти та біологічно активних речовин у листі "кола-планту" (декоративного полину), забрудення грунту та створення плівок з нових полімерних матеріалів. Хвилювання не завадило більшості учасників продемонструвати свій потенціал юних науковців, то ж половина з них (3 перших місця та 3 із 6 других місць) отримала рекомендацію до часті у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України, що незабаром відбудеться у місті Дніпро. Побажаємо нашим юним науковцям подальших успіхів на обласному етапі!
28947
Протягом січня 2025 року до лабораторій кафедри хімії і безпеки життєдіяльності завітали учні шкіл міста Кривого Рогу та Криворізького району.
8 січня приїхала група учнів 7-9 класів Новопільського ліцею. Організував екскурсію їх молодий вчитель – студент І курсу магістратури КДПУ за спеціальністю 014.06 Середня освіта (Хімія) Станіслав Зборацький. Він також взяв участь і у проведенні цього заходу – частина дослідів не обійшлась без його допомоги. Екскурсія відбувалась аж на трьох локаціях! На одній учні знайомились із хімічним складом харчових продуктів і, навіть, навчились самостійно визначати присутність деяких органічних речовин за допомогою якісних реакцій. А допомагала їм у цьому старший викладач кафедри хімії і безпеки життєдіяльності Кравченко Ольга Леонідівна. На другій та третій локаціях з учнями працював доцент кафедри хімії і безпеки життєдіяльності Павло Нечипуренко: у лабораторії аналітичної хімії юні відвідувачі ознайомились із яскравими хімічними дослідами, більшість з яких має важливе значення і у хімічному аналізі, а у навчально-науковій лабораторії хімічного аналізу екскурсанти з'ясували навіщо хімікам-аналітикам мікроскоп та чутливі аналітичні терези.
   
   
   
   
10 січня відбулась профорієнтаційна екскурсія 11-класників Криворізького ліцею №35 "Імпульс", щоправда заплановані заходи довелось змінювати через повітряну тривогу. У сховищі відвідувачам не було можливості продемонструвати роботу сучасних хімічних лабораторних приладів та перспективи роботи в хіміко-аналітичній лабораторії, зате з'явилась можливість продемонструвати ефектні досліди у темряві – така собі міні-"Ніч науки". Сподіваємось, що навіть такий форс-мажорний варіант спілкування з Павлом Нечипуренком надав можливість учням зрозуміти перспективи, які відриваються випускникам природничого факультету КДПУ, зокрема спеціальності Середня освіта(Хімія).
І, нарешті, 20 січня відбулась екскурсія учнів 8-10 класів Криворізького ліцею №95 та Криворізькоїї гімназії №15 ім. М. Решетняка, під час якої юні хіміки-дослідники нагоду познайомитись із хімічними властивостями вуглеводів, способами їх виявлення тощо. Павло Нечипуренко, який проводив цей захід, не тільки демонстрував хімічні експерименти, але і пояснював різні теоретичні аспекти важливої теми "Вуглеводи". Учні також отримали змогу похімічити під пильним наглядом своїх вчительок хімії - Клочкової Тетяни та Петрик Олександри, які організували цю зустріч.
   
   
   
Звісно, якби не досить напружена ситуація з обстрілами міста, екскурсій було б значно більше і відбувались би вони за планом, проте ми раді, що не дивлячись ні на що, до хімічних лабораторій КДПУ знову приходять допитливі юні хіміки! До нових зустрічей!
28946
26 грудня відбулась відкрита лекція молодшого наукового співробітника Інституту фізіології рослин та генетики Національної академії наук України Броннікової Лариси Іванівни, на яку було запрошено всіх зацікавлених студентів спеціальностей 014 Середня освіта (Біологія та здоров'я людини) та 014 Середня освіта (Хімія). Лариса Іванівна під час цієї лекції ознайомила слухачів із результатами наукових досліджень Інституту фізіології рослин та генетики НАНУ, у тому числі і власними науковими здобутками.
   
   
Тема відкритої лекції була дотичною і до хімії, оскільки розглядались численні біохімічні аспекти дослідження, біотехнологічні процеси та вплив йонів важких металів на них. Тому цей захід зібрав і студентів-хіміків старших курсів та магістратури, і викладачів кафедри хімії і безпеки життєдіяльності.
   
   
Слід зазначити, що цей захід відбувався у рамках співпраці Інституту фізіології рослин та генетики НАНУ у особі Броннікової Л. І. та кафедри хімії і безпеки життєдіяльності КДПУ, що була започаткована восени 2024 року. І щиро сподіваємось, що ця співпраця плідно триватиме й надалі.
28942
Кожного року двічі викладачі випускаючих кафедр можуть глибинно оцінити результати своєї роботи впродовж чотирьох років з бакалаврами та 16 місяців з магістрами.
Осінній семестр навчального року традиційно завершується атестацією здобувачів ступеня вищої освіти "магістр". І 2024-2025 навчальний рік не став виключенням.
Атестація мала 2 етапи:
1) Комплексний кваліфікаційний іспит з інформатики та методики її навчання
   
   
 Василенко Катерина поділилася доступом до своєї роботи.
   
   
Робота Штиля Кирила тут
   
   
Трохи відпочили... 
   
   
  ... і на другий етап
2) Захист кваліфікаційної роботи
   
   
   
   
   
   
   
   
Вітаємо групу з гарною підготовкою та здобуттям кваліфікації "Магістр середньої освіти (хімія), вчитель хімії, викладач закладу фахової передвищої, вищої освіти, вчитель інформатики" - унікальної кваліфікації за всі роки випусків і, скоріш за все, до майбутніх.
   
   
Кафедра дякує колективу Криворізького фахового медичного коледжу в особі директора Тетяни Павлівни за надану можливість цим здобувачам пройти виробничу педагогічну практику на базі коледжу та за відрядження до складу атестаційної комісії голови циклової комісії хіміко-біологічних дисциплін та колезі, викладачу-методисту хімії, вчителю вищої категорії Філатенко Тетяні Іванівні за активну роботу та підтримку наших випускників.
28681
У грудні 2024 року на кафедрі хімії і безпеки життєдіяльності сталась непересічна подія - святкувала своє 80-річчя Булка Ольга Семенівна. Людина, яка виховала та навчила не одне покоління вчителів хімії Криворіжжя. Людина, яку всі поважали, яка була взірцем справжнього вчителя для студентів, яка віддала кілька десятиліть відданої праці лише одній кафедрі - кафедрі хімії і безпеки життєдіяльності КДПУ!
   
   
На жаль, не усім, хто хотів, вдалось особисто привітати Ольгу Семенівну саме у день народження. Проте ми зробимо це ще раз на сайті університету. Вітаємо нашу шановну ювілярку зі святом! Щиро бажаємо Ользі Семенівні здоров'я міцного, бадьорості духу. Нехай тепло родини зігріває серце. Нехай на Вашому життєвому шляху ще буде вдосталь місця для різних приємних клопотів!
З повагою та вдячністю кафедра хімії і безпеки життєдіяльності
28526
Завершилась цьогорічна практика у закладах освіти студентів ІІ курсу магістратури спеціальності Середня освіта (Хімія). Практика, яка надала унікальну можливість отримати навички роботи не лише у закладах загальної середньої освіти, але і у закладах передвищої та вищої освіти.
   
   
Тішить, що цього року усі студенти магістратури пройшли таку триступеневу практику успішно. І гордо звітувались про її проходження на звітній конференції з практики природничого факультету, яка відбулась онлайн 29 листопада 2024 року.
   
   
Особливо відзначився цього року студент ХІм-23 Штиль Кирило, який провів STEM-урок на тему "Хімічні властивості алканів. Добування і застосування алканів" у Криворізькому Покровському ліцеї під керівництвом вчителя біології та хімії Інни Ісаєвої, яка є знаним фахівцем у галузі STEM-освіти.
   
   
В добру путь, магістранти! До омріяного диплому та нового етапу педагогічної кар'єри залишилось зовсім трохи.
28949
Напередодні Міжнародного дня студента у міській раді Кривого Рогу відбулось нагородження кращих студентів міста. Відзнаки та нагороди вручав в. о. міського голови Юрій Вілкул.
Дуже приємно, що цьогоріч серед нагороджених опинився і студент спеціальності "Середня освіта (Хімія)" Ігор Талалай, якого за успіхи у навчанні, активну участь у студентській науковій роботі та міжнародних студентських проєктах, нагороджено стипендією імені Григорія Гутовського. Щиро вітаємо Ігора, пишаємось ним та зичимо йому досягти ще більших висот, і отримати за це гідну винагороду!
   
   
Слід зазначити, що Ігор підтримує славну традицію студентів-хіміків КДПУ отримувати іменні стипендії від керівництва міста - минулого року таку ж іменну стипендію отримала студентка магістратури (ХІм-22) Анна Єгорова.
Того ж дня за успіхи та активність у громадському та культурному житті університету та міста грамотою виконкому Криворізької міської ради була нагороджена студентка першого курсу магістратури Свєшнікова Анастасія (на фото - ліворуч), яка минулого року обіймала посаду голови студентської ради університету, та в якості ведучої провела не один захід районного та міського рівнів
28255
Зазвичай, у жовтні у школярів канікули. Тобто саме той період, коли вільного часу дещо більше і можна витратити його на щось цікаве. Наприклад, на екскурсії до хімічних лабораторій кафедри хімії і безпеки життєдіяльності.
Особливо активним виявився понеділок 28 жовтня, коли одна за одною до стін КДПУ завітали групи школярів Криворізького ліцею № 113, Криворізької гімназії № 62 та Криворізької гімназії № 27.
Учні 7-х класів Криворізької гімназії № 62 побували у підготовчому центрі хіміків-шпигунів "Школа агента Інкогніто" під проводом інструктора Тетяни Валеріївни Селіванової. Діти освоїли уміння писати "невидимими чорнилами", а потім проявляти їх, виявляти різні речовини в об'єктах довкілля та розгадали купу загадок.
   
   
Ліцеїсти 11-х класів Криворізького ліцею № 113також відвідали кафедру хімії та безпеки життєдіяльності КДПУ, де ознайомились із питаннями професійної орієнтації, одержали важливу інформацію щодо спеціальностей університету та природничого факультету, матеріально-технічного забезпечення, особливостей освітнього процесу. В хімічній лабораторії Університету, під керівництвом викладачки Кравченко Ольги Леонідівни учні дізнались багато нового про білки, вуглеводи, ліпіди, ферменти як біологічно активні речовини; мали можливість розширити власні уявлення про якісні реакції, особливості їх перебігу та застосування. Під час серії цікавих дослідів здобувачі середньої освіти самостійно визначили наявність амінокислот, пептидів та білків у продуктах харчування та протестували якість молочної продукції, а з газованого напою «Тархун» відтворили кольори українського прапору в пробірці. А ще, під наглядом  Нечипуренка Павла Павловича відчули себе справжніми чарівниками, «приборкавши вогонь» власними долонями!
   
   
   
Учні 8-Б та 9-х класів Криворізької гімназії № 27 потрапили у лабораторію до Павла Нечипуренка і мали нагоду відчути себе хіміками-аналітиками: добували та виявляли кисень, спостерігали за низкою якісних реакцій, що одночасно були досить таки яскравими. І все це в комбінації з вивченням фізіології рослин та відвіданням зоологічного музею, де відпрацювали колеги з кафедри біології та екології: Наталія Ахматова та Олена Іванина.
   
   
Це не вичерпний перелік гостей канікулярного тижня до хімічних лабораторій. Далі буде. І, звісно ж, очікуємо гостей на зимових канікулах!
28205
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Травень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31