Факультет української філології
Українська мова і література

IMG-1ff7f1b2e1237d1f87d05c88ea2b310d-V.jpg

06 березня 2024 року на факультеті української філології Криворізького державного педагогічного університету в онлайн-режимі відбулись Шевченківські  читання з нагоди 210-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка. З вітальним словом виступив ректор КДПУ Я. В. Шрамко.

1.jpg

Учасників читань привітали декан факультету української філології Л. М. Семененко та завідувачка кафедри української та зарубіжної літератур Н. Г. Мельник.  Модератором виступила кандидат філологічних наук, доцент кафедри української та зарубіжної літератур І. М. Онікієнко. У своїх виступах науковці наголосили на прагненні українців бути причетними до творчості свого найбільшого поета, який ніколи не втрачав віри у повернення своїм народом «золотого віку» свободи, добра і справедливості. Грандіозна Шевченкова поезія, закликає до справедливої помсти імперським руйнаторам. Це дає нам сили до подальшої боротьби. Модератор виголосила тему цьогорічних читань та гасла, під якими вони відбуваються.

2.jpg

3.png

В культурно-мистецькому проєкті взяли участь студенти груп УМЛ-22, УПФ-22 та УАФ-23, УПФ-23 факультету української філології. Читці продекламували вірші та познайомили присутніх з історією тексту поеми «Гайдамаки», історією створення у Петербурзі літературного гуртка «Переяславське земляцтво», історією написання вірша «Андрію Козачковському» («Давно те діялось. Ще в школі…»).

4.jpg

пять.png

На слайдах можна було побачити Музей Заповіту Т. Г. Шевченка в Переяславі, який розташовано в будинку Шевченкового друга, лікаря Андрія Козачковського.

6.jpg

Студенти представили історію викладання Т. Шевченка в університеті святого Володимира та події, пов’язані з участю поета в Кирило – Мефодіївському братстві й подальшого арешту. Читці декламували вірші зі  збірки "Три літа" та  поетичного  циклу "В казематі", розкриваючи образ дорогої поетовому серцю  України. Розпачливими й сумними були його дні в імперській неволі. Спочатку поет стверджує, що може загинути на чужині, але потім заперечує   цю думку, адже спогади про Україну та друзів повертали надію на життя, не давали просити Бога про смерть. Головний меседж цього культурно – мистецькому проєкту в тому, аби продемонструвати зв'язок поезії Т. Шевченка із сьогоденням. Цього вдалося досягти за допомогою сучасних музичних композицій. Так образ Шевченкових гайдамаків ніби оживає в сучасній інтерпретації українського воїнства в пісні «Воїни світла». А молитва за Україну, яку поет просив здійснити «Во время люте, / В остатню тяжкую минуту», прозвучала у пісні «24/02».

7.jpg

На завершення традиційно було представлено рубрики «Читаємо  Шевченка» та «Лауреати Шевченківської премії».

8.jpg

З метою популяризації творчості Т. Шевченка та задля знайомства криворізької молоді з викладачами й студентами факультету української філології в Шевченківських читаннях 2024 взяли участь вчителі та учні криворізького ліцею № 81, криворізьких гімназій № 17, № 68; криворізької гімназії № 109 «Темп».

25330
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Квітень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30