Олексієнко Валерія студентка групи БП-21 стала учасницею міжнародного проєкту “Перехід до екотуризму на природоохоронних територіях через тлумачення спадщини”, який реалізується Національним екологічним центром України (НЕЦУ) за підтримки Вишеградського фонду. Проєкт спрямований на розбудову потенціалу у сфері управління природоохоронними територіями, виховання екологічної культури відвідувачів та розвиток екологічно орієнтованого туризму через тлумачення природної та культурної спадщини Карпатського регіону. У межах програми конкурсанти відвідали чотири національні природні парки: НПП “Гуцульщина”, НПП “Верховинський”, НПП “Вижницький” та НПП “Карпатський”, де ознайомилася з унікальною природою та історією цих територій. Під час експедиції Валерія слухала лекції від експертів щодо особливостей кожного парку, біорізноманіття та важливості його збереження, а також мала можливість дослідити переваги сталого туризму в природоохоронних зонах. Особливо цінною частиною проєкту стали навчальні лекції і практичні завдання від Міхала Медека – експерта у сфері інтерпретації спадщини. Його лекції відкрили нові підходи до екологічної освіти, ефективного залучення туристів та інтерактивного представлення природного середовища. Завдяки отриманим знанням краще усвідомила роль екотуризму у збереженні природи, культурної спадщини та розвитку місцевих громад. Участь у цьому проєкті є важливим досвідом, що дозволив глибше зрозуміти важливість охорони довкілля та розвивати екологічну свідомість через туризм. Проєкт продовжується наступний етап - конференція, на яку із науковим керівником доцентом кафедри біології та екології Альохіною Т.М. подано тези доповіді.
Більше інформації у соціальній мережі за покликанням
![]() |
![]() |
![]() |
- Автор: Кафедра зоології та методики навчання біології
- Перегляди: 89
6 березня 2025 р. студентка групи ЕКО - 24 Кравець Ксенія відвідала відкриту онлайн-лекцію "Дослідженння та охорона первоцвітів ННП "Подільські Товтри", яку провели наукові співробітники Національного природного парку. Знання першоцвітів, їх охорона, проблеми збереження ранньоквітучих рослин викликали жваве обговорення учасників лекції. Впевнені, що ці знання стануть в нагоді майбутнім бакалаврам екологам. Дякуємо за цікаву і змістовну лекцію науковим співробітникам ННП "Подільські Товтри".
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
- Автор: Кафедра зоології та методики навчання біології
- Перегляди: 265
План роботи наукових колективів (наукових гуртків і проблемних груп) здобувачів вищої освіти (бакалаврського та магістерського рівнів) кафедри біології та екології КДПУ (2024-2025 н.р.)
План роботи наукових товариств (наукових гуртків і проблемних груп) здобувачів вищої освіти кафедри біології та екології КДПУ: організація та завдання (2024-2025 н.р.)
- Автор: Кафедра зоології та методики навчання біології
- Перегляди: 254
12-14 грудня 2024 року на базі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича проходить ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Молодіжна наука заради миру та розвитку». Захід традиційно об’єднав молодих науковців, дослідників та освітян з різних куточків України, створюючи платформу для обміну знаннями та ідеями, спрямованими на досягнення сталого розвитку.
В рамках роботи секції «Суспільні науки» учасники мали змогу представити свої дослідження, що висвітлюють актуальні питання сучасного суспільства. Зокрема, Петренчук Ірина, студентка 1 курсу групи БП-24 Криворізького державного педагогічного університету у співпраці зі своїм науковим керівником — доктором філософії, старшим викладачем кафедри біології та екології Приступою Яною Вячеславівною презентувала доповідь на тему: «Розвиток природничої компетентності за допомогою штучного інтелекту крізь призму сучасних реформ».
![]() |
Доповідь підкреслила значення використання штучного інтелекту в освітньому процесі як ефективного інструменту для формування природничої компетентності. Основна увага була зосереджена на інтеграції новітніх технологій у навчальні програми, що відповідають вимогам сучасних реформ освіти. Було розглянуто методики використання цифрових платформ і додатків, заснованих на штучному інтелекті, для підтримки навчального процесу, стимулювання критичного мислення та розвитку екологічної свідомості.
![]() |
![]() |
Такі дослідження сприяють пошуку інноваційних рішень для вдосконалення системи освіти, забезпечуючи підготовку компетентних фахівців, які зможуть ефективно відповідати на виклики сучасного світу.
Бажаємо мирного неба, натхнення, реалізації задумів та подальших наукових пошуків!
![]() |
- Автор: Кафедра зоології та методики навчання біології
- Перегляди: 513
Звіт про науково-дослідницьку діяльність здобувачів вищої освіти КДПУ у складі наукових колективів кафедри ботаніки та екології природничого факультету за 2023-2024 навчальний рік
- Автор: Кафедра біології та екології
- Перегляди: 710
Перелік публікацій здобувачів вищої освіти
наукових колективів здобувачів вищої освіти кафедри ботаніки та екології:
- Автор: Кафедра біології та екології
- Перегляди: 829
05.06.2024р. у стінах Криворізької міської ради традиційно відбулося урочисте зібрання до Всесвітнього Дня охорони навколишнього середовища, на якому відмічали учасників щорічного міського конкурсу студентських наукових робіт з питань екології. Вже 12 років поспіль студенти нашого вузу активно приймають участь в конкурсі та висвітлюють актуальні питання захисту довкілля. В цьому році прийняли участь студентки групи ЕКО – 22 Артюхова Юлія та Гетьманенко Аліна. Дякуємо дівчатам за небайдужість до екологічних проблем міста та активну життєву позицію.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Бажаємо успіхів, натхнення на нові звершення та подальшої плідної праці!
- Автор: Кафедра біології та екології
- Перегляди: 747
21 та 22 травня відбувся традиційний 12 конкурс-захист студентських наукових робіт з питань екології в межах щорічного конкурсу, що проводить екологічний відділ міськвиконкому м.Кривий Ріг. У роботі конкурсу прийняв участь у якості члена журі зав.кафедри ботаніки та екології, к.б.н., Євтушенко Е.О. Не залишилися осторонь і студенти. Так, здобувачі освіти групи ЕКО - 22 Артюхова Ю.Є., Гетьманенко А.О. підготували конкурсні роботи під керівництвом к.б.н., доцента кафедри ботаніки та екології Комарової І.О. Студентки підготували якісні презентації і прийняли активну участь у дискусії, стосовно результатів дослідження. Чекаємо на результати.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
- Автор: Кафедра біології та екології
- Перегляди: 796
Олімпіада «Екологія та біологія (ботанічний напрям) – 2024».
Шановні здобувачі вищої освіти спеціальностей 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини), 101 Екологія!
Запрошуємо Вас взяти участь у щорічній олімпіаді кафедри ботаніки та екології
«Екологія та біологія (ботанічний напрям) – 2024» Криворізького державного педагогічного університету.
Захід відбудеться 16.04.2024 о 14:00 у дистанційному форматі на платформі Moodl.
Завдання розміщено у вкладці «Олімпіада» з диференціацією за роками навчання.
Олімпіада – це чудова можливість перевірки фахової компетентності та отримання позитивних вражень!
ЧЕКАЄМО, БАЖАЄМО УСПІХІВ!
- Автор: Кафедра біології та екології
- Перегляди: 754