Завершився останній етап практичної підготовки здобувачів за ступенем вищої освіти «бакалавр» предметної спеціальності 014.12 Середня освіта (Образотворче мистецтво), спеціалізації «Декоративне мистецтво». Терміни проведення виробничої педагогічної практики визначаються навчальними планами та графіком навчально – виховного процесу. Практика проходила у восьмому семестрі протягом восьми тижнів у закладах освіти з 20 січня 2025 року по 16 березня 2025 року – ОМ-21, з 13 січня 2025року по 09 березня 2025 року – ЗОМ-21.
Педагогічна практика здобувачів групи ОМ-21 проходила у таких навчальних закладах освіти:
- Криворізька гімназія №103 Криворізької міської ради
- Криворізька гімназія №16 Криворізької міської ради
- Криворізька гімназія №78 Криворізької міської ради
- Криворізька гімназія №125 Криворізької міської ради
- Криворізька гімназія №122 Криворізької міської ради
- Софіївський ліцей Софіївської селищної ради
- Христофорівська гімназія Лозуватської сільської ради
- Нікопольська гімназія №16 Нікопольської міської ради
Педагогічна практика здобувачів групи ЗОМ-21 проходила в навчальних закладах освіти за місцем проживання. Навчальні заклади мають належну матеріально – технічну та методичну базу. До керівництва педагогічної практики були залучені викладачі кафедри образотворчого мистецтва:
- Р. Пильнік – завідувач кафедри ОМ, кандидат педагогічних наук, доцент;
- В. Карпова – док. філософії (PhD) з освітніх педагогічних наук;
- І. Брижата – старший викладач кафедри ОМ;
- О. Петренко– викладач кафедри ОМ;
- М. Стефанюк– викладач кафедри ОМ.
Також, були залучені методисти:
- В. Іванова, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки;
- Я. Гапочка, асистент кафедри загальної та вікової психології.
Педагогічна практика проходила у змішаному форматі дистанційно та офлайн у всіх навчальних закладах. На кожному етапі здобувачі виконували практичні завдання з організаційної, навчальної, позакласної, виховної та психолого-педагогічної роботи, набуваючи навички професійної діяльності вчителя ОМ та класного керівника. Фахівці кожного закладу освіти створювали відповідні умови для максимально результативного проходження практики бакалаврами, під час якої йшло поточне оцінювання, остаточне – у кінці практики.
За результатами оцінювання практики в закладах освіти всі здобувачі отримали зараховані оцінки. Підсумкові оцінки (диференційований залік) з виробничої педагогічної практики були виставлені після перевірки звітної документації керівниками практики, а також методистами з педагогіки та психології. Усі здобувачі своєчасно підготували та подали звітну документацію з практики.
Підсумки практики були проведенні у формі звітної конференції:
- 25.03.2025 року - ЗОМ-21;
- 27.03.2025 року – ОМ-21.
На конференції звітували у вигляді промови та презентації старости груп, а також здобувачі, які проходили практику у ЗСО індивідуально:
- КГ №16 - Прокопенко Єлизавета;
- КГ №103 -Роменська Ірина;
- КГ №125 -Люта Діана;
- КГ №122 -Фалаєва Карина, Бишовець Надія, Діброва Анна, Улітіна Марія, Стороженко Ксенія.
На підсумковій конференції виступили також керівники практики від кафедри образотворчого мистецтва, які зазначили, що бакалаври-практиканти на достатньому рівні володіють методикою проведення уроків з фахових дисциплін; знають зміст програмного матеріалу, вміють планувати та проводити уроки відповідно до вимог програм навчальних дисциплін, забезпечують умови для засвоєння навчального матеріалу. Під час проведення занять, виховних заходів уміло керують пізнавальною, практичною та творчою діяльністю учнів; уміють зацікавити, доцільно використовують наочні посібники та відеоматеріали, ресурси мережі Інтернет; володіють навичками роботи із технічними засобами в умовах дистанційного навчання. Методисти проаналізували як позитивні результати проходження практики, так і вказали на ті недоліки, які були допущенні деякими здобувачами в ході виконання основних завдань практики:
- слід звернути увагу на ведення щоденника;
- на планування індивідуальної роботи;
- на недостатнє використання на уроках з ОМ методичного матеріалу та педагогічного малюнку;
- на недостатньо сформовані вміння розділяти час на всі види роботи при проведенні уроку;
- на низький рівень мовленевої культури;
- на недостатнє вміння володіти аудиторією;
- на невміння доступно викладати матеріал та вибирати найбільш раціональні методи і прийоми навчання.
В цілому здобувачі кафедри образотворчого мистецтва показали високий і достатній методичний рівень підготовки. Найбільш високим рівнем підготовки відзначені бакалаври-практиканти: Є. Прокопенко, К. Бобровник, К. Заїка, які проходили практику в КГ №16 (керівники: І. Брижата, О. Петренко). Адміністрація і педагогічний колектив КГ №16 передав Університету лист подяки за якісну професійну підготовку до практичної діяльності здобувачів і висловив побажання до подальшої тісної співпраці, яка посприяє в підготовці висококваліфікованих кадрів, готових до змін в українській освіті.