Протягом лютого-березня 2025 року викладачі та студенти Криворізького державного педагогічного університету отримали унікальну можливість долучитися до дистанційної академічної мобільності в рамках міжнародного освітнього проєкту "Освітнє лідерство". Професор Ян ван Звітен, як провідний експерт у галузі освіти, медіації та лідерства спрямовував хід заходів. Інтенсивна програма мобільності була спрямована на всебічний розвиток учасників через інтерактивні семінари, аналіз реальних ситуацій та практичні вправи. Особливий акцент робився на формуванні освітнього лідерства, вдосконаленні комунікативних здібностей та оволодінні методами мирного врегулювання конфліктів у навчальному просторі.
За результатами успішного проходження всіх етапів семінару п'ятнадцять учасників були відзначені сертифікатами, що підтверджують їхню активну участь в академічній мобільності міжнародного рівня.
![]() |
![]() |
- Автор: Відділ міжнародних зв'язків
- Перегляди: 141
У рамках реалізації міжнародного проєкту «Якісна освіта та добробут для дітей у вразливих життєвих ситуаціях: розвиток та забезпечення компетентності персоналу для цілісних систем підтримки в Україні, Польщі та Швеції», розпочинається серія вебінарів Enhancing the Participation and Ensuring the Right to Education for Children with Intellectual Disability: Developing Capacities and Opportunities (EPERE).
Запрошуємо всіх зацікавлених до участі в вебінарах, де ви матимете можливість ознайомитися з найновішими підходами до забезпечення права на освіту для дітей з інтелектуальною недостатністю, обмінятися досвідом та розширити свої знання з цієї важливої теми.
Серія відкритих вебінарів відбудеться з 17 квітня по 20 червня 2025 року.
Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/A9ctbWAQxHGmebTg7
Також ви можете ознайомитися з розкладом вебінарів.
Не втратьте можливість долучитися до важливого міжнародного проєкту!
- Автор: Відділ міжнародних з'язків
- Перегляди: 375
Весняний семестр 2025 року став особливим для студентів Криворізького державного педагогічного університету, адже вперше вони беруть участь у програмі академічної мобільності в Поморському університеті в Слупську (Польща). Поморський університет гостинно прийняв студентів КДПУ, надавши їм усі умови для комфортного навчання та адаптації. Окрім навчального процесу, університет пропонує заходи для студентів, що сприяють швидкій інтеграції в нове середовище.
Євгенія Горбаль та Аріна Попова вже розпочали знайомство з історією та архітектурою Слупська, відвідуючи визначні місця та занурюючись у польську культуру.
Попереду на них чекають:
- лекції та навчальні курси;
- новий досвід міжнародної освіти;
- культурний обмін із польськими та європейськими студентами.
Горбаль Євгенія: "Навчання за обміном у Поморському університеті в Слупську – це цікавий і цінний досвід. Це чудова можливість не лише покращити свої знання, а й познайомитися з людьми з різних країн, дізнатися більше про їхню культуру та знову відчути, що таке навчання офлайн.
Окрім занять, університет пропонує багато заходів для студентів, які допомагають швидко адаптуватися й знаходити нових друзів. Завдяки цьому я познайомилася з багатьма цікавими людьми, як серед іноземних студентів, так і серед місцевих. Це робить навчання ще більш захопливим і насиченим".
Аріна Попова: "Їдучи сюди, у Слупськ, я зовсім не знала, чого очікувати. Чи прийме нас місто, викладачі в університеті, студенти? Проте мої побоювання виявилися безпідставними. Місто справді виявилось затишним, спокійним та дуже охайним. Є багато цікавих місць, де можна провести час, гарні парки, зокрема той, що розташований прямо навпроти гуртожитків, який став для мене улюбленим місцем для прогулянок. Це справжнє рятування після насиченого дня на парах. Викладачі на факультеті іноземних мов дуже привітні, завжди готові допомогти та підтримати. Моя програма обміну виявилась набагато кращою, ніж я могла собі уявити. Я дуже вдячна за цей досвід і з нетерпінням чекаю подальших можливостей для розвитку та знайомств з новими людьми".
- Автор: Відділ міжнародних зв'язків
- Перегляди: 432
17:30-19:00 (за центральноєвропейським часом)
Запрошуємо на першу сесію семінарів EMCE: "More Light on... Central Europe"
Міжнародна дослідницька мережа Education & Migration in Central Europe (EMCE) запрошує на відкриття серії семінарів.
"Reinventing Solidarity" – Дискусія з Давидом Бернетом
Давид Бернет – відомий документаліст, сценарист і режисер із Берліна. Він вивчав порівняльне літературознавство та філософію, перш ніж розпочати кар'єру у кінематографі. У своїх документальних фільмах він досліджує політичні та соціальні питання, зокрема демократію, спротив і колективну дію. Серед його найвідоміших робіт:
- Democracy (2015) – документальний фільм про створення законів щодо захисту даних у Європейському Союзі, що висвітлює складнощі політичного процесу.
- Raising Resistance (2011) – стрічка про боротьбу фермерів Парагваю з розширенням індустріального сільського господарства.
- Solidarity (прем’єра запланована на весну 2025 року) – фільм, який критично досліджує різні аспекти солідарності в сучасних суспільствах, її роль у політичних рухах, соціальній справедливості та розвитку громадянської свідомості.
Модераторка: д-р Моніка Попов (Польська військово-морська академія, Гдиня)
Зареєструватися можна за покликанням: https://tinyurl.com/EMCEregistration
Найближчі семінари в рамках серії EMCE Seminar Series:
15 квітня 2025 – Андреа Пето
Академічна мобільність: ризик чи можливість?
20 травня 2025 – Олена Васильченко
Багатомовність у школах: погляд з досліджень і практики (в Австрії)
17 червня 2025 – Дарина Дворніченко
Переміщені українські університети як простори стійкості
Оновлення щодо майбутніх семінарів доступні на сторінці ЕМСЕ Seminar Series y Facebook.
- Автор: Відділ міжнародних зв'язків
- Перегляди: 399
Центр міждисциплінарних українознавчих досліджень запрошує на щорічну конференцію "Denkraum Україна 2025", яка відбудеться 9-11 жовтня 2025 року в Університеті Регенсбурга.
Конференція "Organizations and Institutions in Times of War - Ukraine, Eastern Europe and Beyond" – об’єднує дослідників і практиків для аналізу впливу військового конфлікту на організації та інституції. Denkraum Україна, один із двох міждисциплінарних центрів українознавчих студій у Німеччині, фінансованих DAAD, запрошує науковців і практиків поділитися своїми дослідженнями та поглядами на те, як війна впливає на організації та інституції у сферах економіки, політики, права, історії, культури тощо.
- Автор: Відділ міжнародних зв'язків
- Перегляди: 415
30 січня 2025 року в Криворізькому педагогічному університеті відбувся важливий загальноуніверситетський захід, присвячений можливостям та процедурі участі в програмах академічної мобільності. Подія зібрала студентів, викладачів та науково-педагогічних працівників, які зацікавлені в міжнародій співпраці, програмах обміну та можливостях для навчання за кордоном.
- Автор: Відділ міжнародних зв'язків
- Перегляди: 377
Шановні науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти!
Запрошуємо вас взяти участь у просвітницькому заході, присвяченому процедурі академічної мобільності.
Дата: 30.01.2025
Час: 12.00
Місце проведення: Zoom
https://kdpu-edu-ua.zoom.us/j/82901090238
Ідентифікатор конференції: 829 0109 0238
Код доступу: 913188
- Автор: Відділ міжнародних зв'язків
- Перегляди: 564
Студенти Криворізького державного педагогічного університету успішно завершили мовне стажування в Університеті Гранади (Іспанія) в рамках програми академічної мобільності. Це стало важливим етапом у розвитку навичок володіння іспанською мовою, що є необхідним компонентом для професійного зростання.
Незважаючи на технічні труднощі, зокрема перебої в електропостачанні, студенти успішно виконали всі завдання курсу, продемонструвавши відмінні результати та отримали міжнародні сертифікати. Стажування не тільки покращило мовні вміння учасників, але й поглибило знання культури та традицій іспаномовного світу, відкриваючи нові горизонти для кар'єрного росту.
Список студентів КДПУ, які успішно завершили мовні курси:
- Бушинська Анастасія
- Гунько Олександр
- Домуховська Мирослава
- Євтушенко Карина
- Купінська Анастасія
- Карпова Марія
- Марченко Марія
- Матвеєва Діана
- Погорєла Марія
- Скачко Олександра
- Статішин Костянтин
- Степанова Єлизавета
- Стороженко Ксенія
- Хрушков Богдан
- Яковлєва Міранда
- Янчій Лідія
![]() |
![]() |
- Автор: Відділ міжнародних зв'язків
- Перегляди: 445
З радістю повідомляємо, що студенти нашого університету активно долучилися до онлайн-курсів іспанської мови від університету Гранади! Цей проєкт є важливим кроком на шляху до освоєння нової мови та поглиблення культурного обміну.
Олександра Скачко ділиться своїм враженням: "Мені дуже подобаються уроки - вони цікаві й змістовні. Спочатку було трохи складно, але з часом я звикла, і тепер мені все зрозуміло. Викладач доброзичливий і уважний до кожного з нас, що є для мене важливим".
- Автор: Відділ міжнародних зв'язків
- Перегляди: 746
Бондар Катерина Миколаївна, доцент кафедри практичної психології, відвідала захід у Стокгольмі 29 вересня, присвячений розвитку сталих і довгострокових партнерств між Швецією та Україною. Організований Шведським інститутом (SI), захід включав обговорення на високому рівні та змістовні обміни думками. Серед учасників були директорка SI Мадлен Шестедт, посол України в Швеції Андрій Плахотнюк та новопризначений спецпредставник Швеції в Україні Улрік Тідестрем. Було представлено п’ять проєктів, що фінансуються SI, які надихнули аудиторію; модератором виступив Курт Браттебі.
Нещодавно Шведський інститут (SI) підтримав 41 проєкт на допомогу Україні, сприяючи партнерствам у різних сферах, включаючи архітектуру, театр, технології, науку та громадянське суспільство. Криворізький державний педагогічний університет з гордістю приєднується до цього консорціуму з новим проєктом, зосередженим на захисті прав людини, доповнюючи наші поточні ініціативи на підтримку України, фінансовані SI. Загалом наш консорціум отримав підтримку для двох проєктів із загальним бюджетом близько 3 мільйонів крон.
- Автор: Відділ міжнародних з'язків
- Перегляди: 582