Кафедра української мови
Факультет Української філології

16 травня 2025 року на базі Криворізького державного педагогічного університету (до Дня науки в Україні) відбулася щорічна Олімпіада з психології для учнів 11-х класів академічних ліцеїв, випускників закладів фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) освіти, які цікавляться психологією і мають намір здобути вищу освіту в галузі соціальних наук, журналістики та  інформації (раніше - галузь соціальних та поведінкових наук). 

Попри тривоги, що лунали містом із самого ранку, Олімпіада розпочалася о 14:00 і тривала до 15:30.

За цей час учасники другого туру пройшли три етапи змагань в Системі управління електронними навчальними курсами MOODLE КДПУ:

I (перший) етап передбачав тестування на визначення рівня загальної обізнаності учасників у питаннях, пов’язаних з ментальним здоров’ям та психологічним благополуччям особистості;

ІІ (другий) етап був спрямований на визначення здатності учасників до формулювання аргументованої думки щодо актуальних проблем, запитів і викликів сучасної психології через аналіз практичних кейсів і розв’язання психологічних задач;

ІІІ (третій) етап включав написання есе на тему: «Психолог – професія майбутнього».

Олімпіада_2025_1.jpg  Олімпіада_2025_4.jpg

30323

Кафедра практичної психології продовжує співпрацю з Департаментом освіти і науки виконкому Криворізької міської ради та Комунальним закладом «Центр професійного розвитку педагогічних працівників». Так, кандидат психол. наук, доцент Олена Шестопалова 13.05.2025 року долучилася до Міського корекційного хакатону, що відбувався на базі ГО «Справжня Надія», де виступила з доповіддю на тему: «Корекційно-абілітаційна діяльність психолога та його місія в команді супроводу дитини з ООП»

Приємно відзначити, що в роботі заходу взяли також участь випускники освітньої програми "Психологія" різних поколінь: 

Надія Дробот, психолог, танцювально-руховий психотерапевт, хібуки-терапевт, інструктор з ЛФК ознайомила присутніх з доповіддю на тему: «Використання елементів танцювально-рухової терапії в роботі з дітьми та дорослими»;

Марина Ляса - фахівець-консультант КУ «Криворізький інклюзивно-ресурсний центр №2» провела інтерактивні вправи для учасників Хакатону.


Хакатон_1.jpg Хакатон_2.jpg Хакатон_3.jpg

30331

Кафедра практичної психології в особі завідувача, кандидата пед. наук, доцента Олени Чаркіної та професора, доктора психол. наук Зої Мірошник долучилася до реалізації Проєкту Національного університету "Києво-Могилянська академія" (НаУКМА) та Deutsche Gesellshaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH "РОЗБУДОВА ПОТЕНЦІАЛУ СЛУЖБ ПСИХОСОЦІАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ ДЛЯ ВРАЗЛИВИХ ГРУП НА РІВНІ ГРОМАД ПІД ЧАС КРИЗОВИХ ТА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ В УКРАЇНІ". 

З 5-го по 9-те травня 2025 року у м. Києві відбувся Тренінг для тренерів зазначеної програми, зміст якого був інформаційно-насиченим, практикоорієнтованим, надзвичайно актуальним і враховував найсучасніші запити, що виникають у представників територіальних громад різних міст та регіонів України. 

Три змістові модулі програми під час навчання забезпечували провідні фіхівці НаУКМА і, зокрема, Центру психічного здоров'я та психосоціального супроводу:

- керівник Сертифікатної програми, доктор психологічних наук, доцент кафедри психології та педагогіки факультету охорони здоров’я, соціальної роботи та психології НаУКМА Віра Чорнобровкіна;

- керівник Центру психосоціальної реабілітації м. Покровськ Вікторія Соловйова;

- психолог, психотерапевт, консультант, супервізор та тренер СЕТА (Блумберзька школа громадського здоров’я Університету Джонса Гопкінса) Павло Горбенко.

Окремі модулі та практичні здобутки Проєкту і Сертифікатної програми впроваджуватимуться в КДПУ з 1 вересня 2025 року в зміст нормативних і вибіркових освітніх компонентів на трьох рівнях здобуття освіти для студентів та аспірантів спеціальності С4 "Психологія".

Висловлюємо глибоку подяку нашим колегам за вагомий внесок у відновлення психологічного благополуччя та розвиток резилієнсу українського суспільства в умовах війни!

НаУКМА_2.jpg

30330

Заключним акордом дводенної конференції став МАЙСТЕР-КЛАС «СУПЕРВІЗІЯ В ПОЛІМОДАЛЬНОМУ ПІДХОДІ ЯК ЗАСІБ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПСИХОЛОГІВ» від Катерини Мітченко, здобувачки PhD за спеціальністю С4 «Психологія» Криворізького державного педагогічного університету; старшого викладача кафедри психології, соціології та педагогіки Дніпровського державного університету внутрішніх справ, психолога та супервізора ГО «СП Разом», тренерки з гейткіпінгу.

За півтори години учасниками було опрацьовано 4 проблемні питання та 2 індивідуальні кейси. Всі залишились задоволеними, наповненими і вмотивованими до подальшої співпраці.

МК_Мітченко_26.04.2025.png

30322

У межах Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю "Промоція ментального здоров'я надавачів психологічних послуг в умовах війни" працювала низка секцій, очолюваних провідними фахівцями в галузі психології:

  1. Ментальне здоров’я надавачів психологічних послуг в умовах війни: виклики, проблеми, критерії оцінки (модератор - кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології Євгеній Гергель).
  2. Профілактика професійного виснаження та втоми від співчуття (модератор - кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри практичної психології Олена Чаркіна).
  3. Психологічний супровід соціально-вразливих груп населення під час воєнного стану (модератор - кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології Олена Шестопалова).
  4. Ціннісне ставлення до ментального здоров’я в умовах війни (модератор - кандидат психологічних наук, доцент, заступник декана психолого-педагогічного факультету Іванна Шаповал).
  5. Протидія маніпулятивним впливам та інформаційно-психологічним спецопераціям під час воєнного стану (модератори - кандидат педагогічних наук, доцент кафедри практичної психології Лариса Гапоненко; кандидат психологічних наук, доцент кафедри загальної та вікової психології Наталя Макаренко).
  6. Супервізія та інтервізія як інструменти промоції ментального здоров’я надавачів психологічних послуг (модератор - доктор психологічних наук, професор кафедри практичної психології Зоя Мірошник).
  7. Психогігієна та психоедукація в роботі з цільовими категоріями фахівців (модератор - кандидат психологічних наук, аситент кафедри практичної психології Оксана Кузьмич).

Виступи спікерів носили інноваційний характер, відзначалися високим науково-методологічним рівнем і практичною значущістю.

Найбільшу кількість схвальних відгуків отримала доповідь Єлизавети Совенко, студентки 3 курсу заочної форми здобуття освіти за спеціальністю С4 "Психологія" (науковий керівник - кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри практичної психології Ольга Горбачова). 

Під час роботи секцій виникали жваві дискусії, що сприяли формуванню виважених резолютивних рішень. 

Секція_2_1.png  Секція_2_2.png

30321

Наприкінці першого, найбільш насиченого дня Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю "Промоція ментального здоров'я надавачів психологічних послуг в умовах війни" учасники мали можливість відвідати ТРЕНІНГ ЗІ СТРЕС-МЕНЕДЖМЕНТУ «ВЕЧІРНІЙ РЕЛАКС» від Олени Чаркіної, кандидата педагогічних наук, доцента, завідувача кафедри практичної психології Криворізького державного педагогічного університету, керівника Тренінг-центру «Лідер ХХІ століття».

Тренінг_25.04.2025.png Тренінг_25.04.2025_4.png

Тренінг_25.04.2025_1.png  Тренінг_25.04.2025_2.png

30268

25-26 квітня 2025 року спільними зусиллями двох кафедр за ініціативи завідувача кафедри практичної психології, канд. пед. наук, доцента Олени Чаркіної на базі Криворізького державного педагогічного університету відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «ПРОМОЦІЯ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я НАДАВАЧІВ ПСИХОЛОГІЧНИХ ПОСЛУГ В УМОВАХ ВІЙНИ», що об’єднала понад 80 науковців, викладачів і педагогів, здобувачів освіти, представників громадських організацій та установ різних форм власності, фахівців-практиків психосоціальної сфери з різних міст і закладів України.

Реалії сучасного світу, мінливість, непередбачуваність, важкопрогнозованість поточних подій, виклики та проблеми, що кожного дня постають перед громадянами України в умовах повномасштабної війни, зростання асоційованих зі стресом розладів та інші чинники неблагополуччя актуалізували проблематику промоції ментального здоров’я надавачів психологічних послуг, оскільки саме вони є тією категорією фахівців, що найбільше потерпає від травматичних наративів, професійного вигоряння та втоми від  співчуття.

Ментальне здоров’я нації є потенціалом розвитку держави, адже від нього залежать не тільки особливості життя конкретної людини, але й можливість та ефективність виконання нею соціальних ролей та функцій, її внесок у розвиток суспільства в цілому.

Війна стала випробуванням для кожного з нас і саме ми – амбасадори психічного здоров’я – повинні демонструвати зразки психологічної стійкості і благополуччя, залучати молодих фахівців до інтервізійно-супервізійних груп, нетворкінгу та коворкінгу з метою популяризації знань, ділення практичним досвідом та розвитку резилієнсу професійної спільноти українських психологів.

З вітальними словами до учасників конференції звернулися:

Ярослав Шрамко, ректор Криворізького державного педагогічного університету, доктор філософських наук, професор.

Ірина Задорожна, проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, доктор педагогічних наук, професор; координатор проєкту Erasmus+ «Boosting University Psychological Resilience and Wellbeing in (Post-) War Ukrainian Nation» (101129379-BURN-ERASMUS-EDU-2023-CBHE).

Тамара Василюк, декан психолого-педагогічного факультету Криворізького державного педагогічного університету, кандидат педагогічних наук, доцент.

Ректор_25.04.2025.png   ВІТАЄМО_УЧАСНИКІВ_25.04.2025.jpg  

Ірина_Задорожня_25.04.2025.png  Титулка.jpg  Декан_25.04.2025.png

30265

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас 25-26 квітня 2025 року долучитися до роботи

Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю

«ПРОМОЦІЯ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я НАДАВАЧІВ ПСИХОЛОГІЧНИХ ПОСЛУГ В УМОВАХ ВІЙНИ»

 

Тематичні напрями роботи конференції:

 

  1. Ментальне здоров’я надавачів психологічних послуг в умовах війни: виклики, проблеми, критерії оцінки.
  2. Профілактика професійного виснаження та втоми від співчуття .
  3. Психологічний супровід соціально-вразливих груп населення під час воєнного стану.
  4. Ціннісне ставлення до ментального здоров’я в умовах війни.
  5. Протидія маніпулятивним впливам та інформаційно-психологічним спецопераціям під час воєнного стану.
  6. Супервізія та інтервізія як інструменти промоції ментального здоров’я надавачів психологічних послуг.
  7. Психогігієна та психоедукація в роботі з цільовими категоріями фахівців.

  

Завантажити інформаційний лист

 

CONFERENCE.jpg

29825

28 березня 2025 року відбулась чергова зустріч студентів 1-4 курсів спеціальності "Психологія" зі стейкхолдерами. На заході були присутні понад 60 здобувачів освіти, завідувач і викладачі кафедри практичної психології, гарант освітньої програми.

Серед спікерів: 

- координатор Центру освітньо-методичного супроводу здобувачів освіти із сімей внутрішньо переміщених осіб, військовослужбовців та демобілізованих Андрій Станіславович Іванов;

- фахівець із соціальної роботи Комунального закладу "Кризовий центр для жінок, постраждалих від насильства в сім'ї "З надією в майбутнє" Криворізької міської ради Тетяна Сергіївна Кряч;

- фахівець із соціальної роботи Комунального некомерційного підприємства «Сервісний офіс «Ветеран» Криворізької міської ради і, за сумісництвом, здобувачка ОР «Магістр» за спеціальністю «Психологія»  КДПУ Лідія Олександрівна Ковш.

У форматі Зум-конференції було розглянуто питання працевлаштування випускників бакалаврату з психології в умовах сьогодення, окреслено можливості долучення до громадських ініціатив, волонтерства, роботи у кризових центрах, ветеран-хабах, оплачуваної проєктної діяльності, написання грантових заявок та надання приватних психологічних послуг особам, які пережили війну, у т.ч. представникам ветеранської спільноти. 

Спікери з числа стейкхолдерів акцентували увагу на переліку необхідних у підготовці майбутнього психолога фахових компетенцій, практичних умінь та навичок, змісті та тематиці теоретико-методологічної підготовки, внесли пропозиції щодо вдосконалення чинної освітньої програми в частині формування переліку вибіркових дисциплін.

Завідувач кафедри, канд.пед.наук, доцент Олена Анатоліївна Чаркіна наголосила на розширенні баз практики для студентів бакалаврату і магістратури через укладння договорів про співпрацю із представленими і подібними закладами та установами й анонсувала наступну зустріч у квітні.

Зустріч_зі_СТХ_0.1.png   Зустріч_зі_СТХ_0.2.png

  Зустріч_зі_СТХ_1.png   Зустріч_зі_СТХ_2.png

29813

Як підтримувати колектив у важкі часи, якщо Ви самі - керівник закладу? Де знаходити сили та мотивацію для себе та колег? Що робити, якщо ваш колектив опинився на порозі емоційної кризи?

На ці та інші питання допомогала знайти відповіді професор кафедри практичної психології, доктор психологічних наук - Мірошник Зоя Михайлівна, яка 20 березня 2025 року взяла участь у роботі міського семінару-практикуму «Підтримка колективу через відновлення ресурсів та розвиток резильєнтності педагогів».

У своєму виступі на тему: «Резильєнтні рольові моделі директорів закладу дошкільної освіти як основа відновлення ресурсів» Зоя Михайлівна змістовно розкрила питання діагностики вже сформованих і розвитку більш адаптивних - резилієнтних - рольових моделей поведінки керівника в складних динамічних умовах українського сьогодення.

Практичні психологи закладів дошкільної освіти, в свою чергу, також підготували актуальний і цікавий матеріал, що був презентований  під час роботи практичних студій:

І. «Філософія життєстійкості: пошук внутрішнього балансу» - Вікторія Євдошенко, практичний психолог КЗДО№57 КМР, Станіслав Старинський, практичний психолог КЗДО№42 КМР.

ІІ. «Відновлення власних ресурсів та розвиток резильєнтності керівника» - Ольга Сметана, практичний психолог КЗДО№71 КМР.

ІІІ. «Пошук опор та ціннісних орієнтирів як основи резильєнтності директора ЗДО»- Тетяна Шайнога, практичний психолог КЗДО№4 КМР, Ганна Орлова, практичний психолог КЗДО№121 КМР.

За "круглим столом" учасники заходу спільно працювали над питанням диференціації стресового стану та емоційного вигорання, намагалися відшукати власні опори і ресурси в умовах кризи, ділилися досвідом трансформації ціннісних орієнтирів та моральних настанов в сучасних реаліях, вивчали техніки психологічної підтримки колег та розвитку життєстійкості під час війни.

Наукова школа професора Мірошник поповнилася палкими прихильниками та здобула нових послідовників. Дякуємо і пишаємось, шановна Зоє Михайлівно!

зображення_viber_2025-03-20_18-33-52-677.jpg   зображення_viber_2025-03-20_14-48-14-945.jpg

зображення_viber_2025-03-20_16-06-00-568.jpg   зображення_viber_2025-03-20_19-52-36-518.jpg  зображення_viber_2025-03-20_19-52-48-714.jpg

29811
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Травень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31