Разом ми відкриваємо нові горизонти! Сьогодні, учень 6-Б класу, Криворізької гімназії №56 Кирило, разом із нашою випускницею - вчителем біології Тацій Рітою Леонідівною та асистентом вчителя Бородовою Оленою Сергіївною відвідали кафедру біології та екології, поспілкувалися з к.б.н., ст.викл. Рашевською Г.В. та в.о. зав.кафдри Євтушенком Е.О. щоб підготуватися до конкурсу"Квітневі читання". Завдяки плідній співпраці наших досвідчених викладачів з педагогами Кирила: Здобувач освіти визначив захоплюючу та актуальну тему для своєї конкурсної роботи. Отримав чітке спрямування для своїх досліджень. Ознайомився з цінною допоміжною літературою. Ця співпраця стала не лише підготовкою до конкурсу, але й важливим етапом у розвитку інклюзивних практик в університеті. Дозволила нашим викладачам глибше зрозуміти індивідуальні потреби дітей з ООП. Продовжуємо й надалі створювати можливості для розкриття потенціалу кожної дитини, ділитися досвідом та надихати інших педагогів.
![]() |
![]() |
- Автор: Кафедра зоології та методики навчання біології
- Перегляди: 231
Для учнів Красівського ліцею Новопільської сільської ради було організовано пізнавальну екскурсію до зоологічного музею та лабораторії. Старший викладач кафедри Рашевська Ганна познайомила школярів із найцікавішими експонатами музею та розповіла про розмаїття тваринного світу. Екскурсію лабораторією провела асистент кафедри Ахматова Наталя, ознайомивши учнів із науковими дослідженнями та експериментами, що проводяться в лабораторії.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
- Автор: Кафедра зоології та методики навчання біології
- Перегляди: 236
В.о. завідувача кафедри біології та екології Євтушенко Е.О. : Східне Криворіжжя - ставки без води, спалена рослинність. Але на схилах квітує Горицвіт волзький нагадуючи про нескінченість відновлення природи. ( Р-н с.Бурлацьке, 02.04.25)
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
- Автор: Кафедра зоології та методики навчання біології
- Перегляди: 216
21 березня в КОЛІ відбувся XV обласний конкурс учнівських наукових робіт "Колія". Цікаві роботи секції "Нейрон" представлені учнями 9-11 кл. знайшли своє підтвердження у результатах журі під головуванням к.б.н., в.о. зав. каф. біології та екології Євтушенка Е.О. Призові місця отримали роботи з практичною складовою, цікавими і змістовними виступами доповідачів. Дякуємо #КОЛІ за запрошення. Маємо надію на подальшу співпрацю!
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
- Автор: Кафедра зоології та методики навчання біології
- Перегляди: 208
Проєкт "Сенсорна інтеграція в природу", ініційований в. о. завідувача кафедри біології та екології Євтушенком Е. О. та розробляється викладачами КДПУ, продовжує розвиватися та набирати обертів. Нещодавно було зроблено ще один важливий крок у його реалізації – зйомки відеоролика за участі ТРК "Рудана".
Цей проєкт спрямований на створення умов для гармонійного сенсорного розвитку дітей через взаємодію з природою. Він поєднує екологічну освіту, науковий підхід та методи сенсорної інтеграції, що робить його унікальним у своєму роді.
Зйомки відео стали важливим етапом у процесі популяризації ініціативи. Відеоматеріал допоможе залучити зацікавлені сторони, зокрема освітні установи, екологічні організації та потенційних інвесторів, для подальшої комерціалізації проєкту.
Розвиток таких інноваційних підходів до навчання й розвитку дітей сприяє формуванню екологічної свідомості з раннього віку та відкриває нові можливості для інтеграції природи у повсякденне життя молодого покоління.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
- Автор: Кафедра зоології та методики навчання біології
- Перегляди: 226
19 березня відбувся міський турнір з біології серед команд гімназій та ліцеїв м. Кривий Ріг. Викладачі кафедри біології та екології доц. Альохіна Т.М. та ст. вик. Рашевська Г.В. були членами журі цьогорічного конкурсу. Не зважаючи на "тривоги" та дистанційній формат, конкурс проходив у напруженій боротьбі між командами.
![]() |
![]() |
![]() |
Школярі продемонстрували глибокі знання з біології людини, а також відзначилися високим рівнем аргументації та вмінням дебатувати. Така подія не лише стимулює учнів до подальшого вивчення науки, а й розвиває критичне мислення та командну роботу.
Журі відзначило не лише академічні знання конкурсантів, а й їхні навички роботи в команді, логічне мислення та здатність швидко реагувати на складні питання. Турнір став чудовою платформою для розвитку юних науковців, і його результати ще раз підтвердили, що інтерес до природничих наук серед молоді залишається високим.
Цей турнір – не просто змагання, а важлива можливість для учнів випробувати себе, здобути новий досвід та надихнутися на подальше вивчення біології.
- Автор: Кафедра зоології та методики навчання біології
- Перегляди: 212
24.02.2025 куратором груп БП-24, БХ-24, ЕКО-24 Приступою Я.В. проведено історичний івент на тему: "1096 днів героїчного супротиву українського народу"
Три роки тому, 24 лютого 2022 року, наша країна зіткнулася з безпрецедентним викликом – повномасштабним вторгненням, яке принесло нестерпний біль, руйнування, сльози та втрати. Це були 1096 днів випробувань, втрат, боротьби та незламної віри у перемогу. Днів, що стали символом нескореності, гідності та любові до Батьківщини. Українці згуртувалися у єдиному прагненні – захистити свою землю, свою мову, своє майбутнє.
Ми схиляємо голови перед нашими героями – незламними воїнами, які, не вагаючись, стали на захист України. Вони щодня ризикують життям, щоб ми могли прокидатися у вільній країні. В їхніх серцях палає незгасний вогонь відданості, мужності та честі. Завдяки їхнім подвигам наша країна продовжує жити, боротися та вірити у світле завтра.
Схилімо голови перед тими, хто віддав своє життя за свободу, за мир, за майбутнє наших дітей. Їхні імена закарбовані у вічності, їхні подвиги залишаться у пам’яті поколінь, а їхні серця навічно битимуться в серцях вдячного народу.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Присутні вшанували світлу пам'ять загиблих хвилиною мовчання. Атмосфера була проникнута глибокими емоціями – студенти ділилися своїми спогадами про перші дні війни, про страх і біль, про розгубленість та надію. Вони говорили про єдність, яка народилася в ті важкі хвилини, про незламність, що стала символом кожного українця. Ми пам’ятаємо, ми цінуємо, ми не забудемо.
- Автор: Кафедра зоології та методики навчання біології
- Перегляди: 329
Студенти групи ЕКО-23 взяли активну участь у просвітницькому заході, присвяченому інформуванню про можливості Міжнародної академічної мобільності. Захід, організований міжнародним відділом Криворізького державного педагогічного університету (КДПУ), був спрямований на розширення знань студентів щодо участі в освітніх програмах, стажуваннях та наукових обмінах у закордонних закладах вищої освіти.
Під час заходу учасники отримали детальну інформацію про доступні гранти, стипендіальні програми, вимоги до кандидатів, особливості подання заявок, а також практичні поради щодо адаптації в іншомовному середовищі. Представники міжнародного відділу КДПУ розповіли про партнерські університети, з якими співпрацює заклад, а також поділилися історіями успіху студентів, які вже скористалися можливостями академічної мобільності.
Захід сприяв підвищенню обізнаності студентів щодо перспектив академічного обміну та розвитку професійних компетенцій у міжнародному середовищі. Учасники висловили зацікавленість у подальшому вивченні можливостей навчання за кордоном та розширенні співпраці між КДПУ та іноземними закладами освіти.
![]() |
![]() |
![]() |
- Автор: Кафедра зоології та методики навчання біології
- Перегляди: 419
21.01.2025 на базі Криворізького природничо-наукового ліцею був проведений І (міський) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. До участі у різних секціях цього заходу були долучені викладачі кафедри біології та екології КДПУ. Так, доцент кафедри Альохіна Тетяна Миколаївна традиційно очолювала секції "Медицина" та "Охорона здоров'я". Іванина Олена Павлівна очолювала секцію "Зоології, агрономії, ботаніки та лісознавства", Потопа Аліна Володимирівна очолювала секцію "Загальна біологія". Напередодні конкурсу члени журі ознайомлювалися або рецензували роботи конкурсантів. Представлені цьогоріч роботи визначалися різноманітністю тематики, якісною презентацією матеріалу, аргументованістю досліджень.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Викладачі уважно аналізували учнівські проєкти, надавали конструктивні рекомендації, відзначали сильні сторони досліджень і давали поради щодо їх удосконалення. Підтримуючи юних дослідників, викладачі не тільки оцінювали їхні роботи, а й мотивували до подальшого розвитку в обраній галузі знань, сприяли популяризації наукового підходу серед школярів, допомагаючи їм зрозуміти важливість точності, об’єктивності та системності у дослідженнях. Вони допомогли учням знайти відповіді на складні питання та впевнено презентувати результати своїх робіт.
Захист робіт МАН – це не просто конкурс. Це майданчик для обміну ідеями, де школярі отримують можливість поспілкуватися з досвідченими науковцями, перейняти їхній досвід і зарядитися ентузіазмом для подальших наукових звершень. Кафедра ботаніки та екології горда за можливість підтримувати ініціативну молодь, яка робить свій внесок у розвиток науки. Робота викладачів КДПУ під час захисту учнівських робіт МАН – це важливий крок у формуванні нової генерації науковців і справжній приклад наставництва та професіоналізму. Разом – до нових висот науки!
- Автор: Кафедра зоології та методики навчання біології
- Перегляди: 369
24.01.2025 р. У Зоологічному музеі при кафедрі біології та екології КДПУ було проведено о 12.00 та 14.00 годині дві екскурсії кандидатом сільськогосподарських наук, ст. Викладачем О.П. Іваниною для учнів 5б та 6а класів Криворізької гімназії 75. Школярі ознайомилися з фондовою експозицією музею, де екскурсовод цікаво розповіла про фауну України та Криворіжжя. В спеціалізованій аудиторії, присвяченій вивченню безхребетних, викладач показала навчальні матеріали. Також учні вперше побачили анімалістичну колекцію, створену з пластиліну народною майстринею з Криворіжжя Катерино Федорівною Михайлик. Запам‘ятають школярі й яскраву презентацію про заповідник «Асканія Нова» та розповідь науковця О.П. Іаанини, адже дітей надзвичайно вразила екскурсія до музею та лабораторії біологічних і екологічних досліджень кафедри.
![]() |
![]() |
![]() |
- Автор: Кафедра зоології та методики навчання біології
- Перегляди: 335