Інноваційна діяльність в умовах стрімкого розвитку інформаційних технологій, зокрема штучного інтелекту, є невід’ємною складовою науково-дослідницької діяльності молодих науковців. Тому практичним аспектом опанування курсу «Менеджмент наукової та інноваційної діяльності» (викладач: професор, доктор соціологічних наук Алла Лобанова) є розробка аспірантами інноваційних проєктів, які вони хотіли би реалізувати у своїй майбутній професійній діяльності.
Захист проєктів, який відбувся по закінченню 2-го семестру, засвідчив, що всі аспіранти креативно підійшли до пошуку наукових інновацій і розробки своїх проєктів. Тематика проєктів пов’язана з повоєнним відновленням України, а структура відповідає вимогам Національної ради України з питань розвитку науки і технологій.
Аспіранти 2-го року денної форми відділення презентували і успішно захистили наступні інноваційні проекти.
Анна Ахматова, аспірантка кафедри педагогіки: «Природнича школа “Natural science school”.
Васецький Олександр, аспірант кафедри інформатики та прикладної математики: «EcoTech Solutions: Енергоефективні рішення для малого і середнього бізнесу України».
Гаранін Олег, аспірант кафедри інформатики та прикладної математики: «Passion AI". Розробка якісних відеоігор із використанням штучного інтелекту, з акцентом на інноваційність та творчість.
Глінкін Артём, аспірант кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання: «LinguaSphere» - мовна школа для зацікавлених людей.
Говорун Владислав, аспірант кафедри інформатики та прикладної математики: «SysGuard Solutions: Енергоефективні рішення для малого і середнього бізнесу України»
Канін Дмитро, аспірант кафедри педагогіки":JiuKids" – Школа Джиу-Джитсу для Дітей.
Кокош Катерина, аспірантка кафедри загальної та вікової психології: «Psychosocial Resilience Center» – центр психологічної підтримки та розвитку».
Мельник Ярослав, аспірант фізики та методики її навчання: «SolarEdge Innovations – інноваційна модель розвитку сонячної енергетики в Україні».
Нечипоренко Олександр, аспірант кафедри педагогіки: «Dance Media Pro: Інноваційна платформа професійного медіа-супроводу танцювальних заходів».
Попов Микола, аспірант фізики та методики її навчання: «DevNext Технолоджіс
Розробка програмного забезпечення для бізнесу, включаючи кастомні рішення, SaaS-продукти та мобільні додатки».
Пресс Володимир, аспірант фізики та методики її навчання: «Синергія». Розробка роботизованих систем із інтегрованими трибоелектричними наногенераторами».
Рекало Андрій, аспірант кафедри соціології та масових комунікацій: «Академія прибутку». Консалтинг у сфері економіки та фінансів, надання освітніх послуг, розробка бізнес-планів, тренінги та семінари для підприємців і студентів».
Римар Анжела, аспірантка кафедри інформатики та прикладної математики: «Притулок для тварин «ЕкоДім».
Тарасов Володимир, аспірант кафедри інформатики та прикладної математики: «ЕкоТех Інновації» Розробка інноваційних, екологічно безпечних технологій, які сприяють сталому розвитку агропромислового комплексу України.
Тютюнов Олег, аспірант кафедри інформатики та прикладної математики: «STEM Future Innovations. Освітні послуги з фокусом на STEM».
Чорний Геннадій, аспірант кафедри англійської мови з методикою викладання: «InnovaEcoSolutions. Розробка та впровадження екологічно чистих технологій переробки відходів із замкнутим циклом виробництва та створення інноваційних матеріалів із вторинної сировини».
У ході захисту інноваційних проектів відбулася зацікавлена дискусія щодо можливостей їх реалізації. Всі аспіранти отримали високі оцінки за свої проєкти.
Як зазначила А.Лобанова: «Це той щасливий випадок, коли і викладач вчиться у своїх аспірантів бачити інноваційні горизонти вітчизняної науки щодо повоєнного відновлення України».
Зичимо аспірантам реалізувати свої інноваційні проєкти у майбутньому!