Фізико-математичний факультет розпочав свою роботу у 1930 році, коли було засновано Криворізький педагогічний інститут. Факультет пройшов великий і складний шлях становлення, зростання, накопичення матеріального та інтелектуального потенціалу. Із самого початку на факультеті існувало дві кафедри – фізики та математики, у 1972 року з кафедри математики виокремилася кафедра математичного аналізу, а у 1992 році було створено кафедру інформатики та прикладної математики.
Найбільшого розвитку факультет досяг у 70–80-х роках. У цей час на спеціальностях «Фізика та математика» і «Математика» на потоці навчалося по 5 академічних груп, працювало заочне відділення. У 1972 році на факультеті проведено I Всесоюзну конференцію з проблем дифузії та дефектоутворення у твердих тілах. Із 1975 року було започатковано новий напрям наукових досліджень – «Комп’ютерне моделювання дефектів у кристалах», а регулярні конференції згодом набули статусу Всесоюзного наукового семінару. Науковий керівник семінару доктор фізико-математичних наук, професор А.Ю. Ків став лауреатом Державних премій СРСР та УРСР. Кафедри факультету вели теоретичні дослідження в галузі фізики напівпровідників, фізики твердого тіла, теоретичної та прикладної механіки, методики навчання математики та фізики у співробітництві з науково-дослідними інститутами Кривого Рогу, Дніпропетровська, Києва, Москви.
- Автор: Фізико-математичний факультет
- Перегляди: 1957
Серед випускників фізико-математичного факультету Криворізького педагогічного інституту видатною постаттю є герой Радянського Союзу, полковник, командир 1180-го стрілкового полку 13-ої армії першого Українського фронту Скопенко Василь Федорович. Про його коротке, але яскраве та героїчне життя складено багато легенд. Втім, починалося все звичайно, як у багатьох людей того часу.
Народився В.Ф. Скопенко 1 січня 1912 року у селищі Струговка Брянської області. Світом його дитинства став світ гірників. У тому, усталеному для малюка, світі батько Федір Іванович працював на Ростовському руднику (донедавна – рудник імені Комінтерну). Там же мати – Тетяна Йосипівна – куховарила в гірницькій артілі. Батько розповідав:"Наш син Василь народився 1 січня 1912 року за старим стилем. 19 червня 1912 року приїхав з матір'ю до мене, на рудник «Ростовський» Дружина з малим дитям працювала в артілі куховаркою, готувала їжу сорока чоловікам за п'ять карбованців на місяць. І на кухні ріс наш син...". Батько за трудовий подвиг, як син за ратні, був удостоєний ордена Леніна. Василь батька безмежно шанував і любив.
Тому, торуючи за батьком стежку до шахти, закінчив після школи гірничопромислове училище. Працював гірничим майстром на шахті КІМ рудника імені Карла Лібкнехта. Коли він захотів вступити на фізико-математичний факультет Одеського університету, то був прийнятий відразу. Переведений через хворобу (а чесно сказати, через голодомор) додому, у Криворізький педагогічний інститут, Василь Скопенко прийшов одразу на випускний курс.
- Автор: Фізико-математичний факультет
- Перегляди: 2491