Дошкільної і спеціальної освіти
Факультет педагогічної освіти

1_зображення_viber_2025-06-09_22-10-24-871.jpg

5 червня 2025 року відбувся Міжнародний науково-практичний форум «Педагогічна майстерність майбутнього вчителя: поступ, становлення, удосконалення і зростання», організований кафедрою педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна ПНПУ імені В.Г. Короленка. Робота конференції була розгорнута у численних секціях, тематика яких дозволяла учасникам сформувати чітке уявлення про стан справ у сучасній педагогічній науці і згуртуватися навколо вирішення актуальних проблем. Близько тисячі учасників з навчальних закладів середньої і вищої освіти України і зарубіжжя вшанували пам’ять фундаторів і послідовників педагогічної майстерності Полтавшини, актуалізували «педагогіку добра» колишнього ректора ПДПІ імені В.Г. Короленка І.А. Зязюна, обговорили питання формування професійної майстерності педагога в контексті нових освітніх викликів, визначили основи педагогічної майстерності під час ефективних освітніх трансформацій. Зацікавленість слухачів викликали також і питання взаємодії викладача і студентів у процесі розвитку педагогічної діяльності, специфіка освітніх інновацій та орієнтири професійного розвитку сучасного педагога, його стосунки з цифровою дидактикою. Чимало дотичних питань було обговорено на панельних доповідях та під час роботи студентської педагогічної лабораторії.

Від КДПУ у роботі форуму взяла участь і доцент кафедри англійської філології Л.Д. Федоряка. «Я перший раз у житті виступала на такому репрезентативному форумі і виголошувала незвичну для себе промову. Для мене це був відповідальний, але водночас хвилюючий і радісний день, адже мала велику честь говорити у віртуальній аудиторії Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, колишньому Полтавському державному педагогічному інституті ім. В.Г. Короленка, який є моєю альма-матер, а співорганізаторами такого високого наукового зібрання були мої шановані викладачі, а також мої дорогі одногрупниці, а нині колеги – доценти Валентина Воскобойник, Наталія Криницька, Юлія Стиркіна. Невимушена, але в той же час і «висока» академічна атмосфера, що панувала під час роботи форуму, вкотре ствердила мене в думці, що з часом змінюються покоління студентів і викладачів, але незмінними залишаються традиції.

2_зображення_viber_2025-06-09_22-14-01-810.jpg

У столітніх традиціях ПНПУ імені В.Г. Короленка – копіткий науковий поступ, у який залучена вся академічна спільнота і результати якого повністю віддзеркалені у довершеній організації і актуальній концепції масштабного педагогічного форуму. Педагогічні традиції університету, в якому здобули освіту А.С. Макаренко та В.О. Сухомлинський, знають і застосовують у інших навчальних закладах України. Ключовою педагогічною метою, яку ставить перед собою викладацький склад університету, є формування високоморальної і інтелектуальної особистості, яке відбувається під час вивчення освітніх компонентів різного спрямування.

Висококваліфіковані викладачі і їхня методика викладання свого часу скерували мене до продовження наукової праці і допомогли визначитися з її напрямком. Інститутський досвід живить мене вже 30 років, додає гарту і стимулює до нових досліджень. Тож у своєму виступі перед чисельною аудиторією намагалася об’єднати магістральний педагогічний наратив свого рідного вузу і власні професійні інтенції. Сердечно дякую колегам за поштовх до створення оригінальної методично-філологічної розвідки!»

Завідувач кафедри романо-германської філології ПНПУ імні В.Г. Короленка, доцент В. І. Воскобойник зазначає: «Міжнародний науково-практичний форум «Педагогічна майстерність майбутнього вчителя: поступ, становлення, удосконалення і зростання» об’єднав наукову й педагогічну спільноту з різних регіонів України та понад десяти країн світу. Викладачі іноземних мов представили свої педагогічні дослідження на секції «Полтавська школа педагогічної майстерності: фундатори та послідовники», на якій поділилися своїми педагогічними прийомами та інноваціями при викладанні іноземних мов та зарубіжної літератури в ЗЗСО та вищій школі.

Дуже цікавою та корисною була доповідь послідовниці Полтавської школи педагогічної майстерності, доцента кафедри англійської філології Криворізького державного педагогічного університету Людмили Федоряки, яка представила своє бачення надважливої ролі літератури у вихованні моральних якостей студентів та учнів, адже, на переконання спікерки, читання художніх творів сприяє всебічному формуванню високодуховної особистості та покращує моральне здоров’я читачів, що є одним із головних завдань діяльності сучасного педагога».

Кафедра англійської філології КДПУ високо цінує партнерство з ННІІМ ПНПУ імені В.Г. Короленка, яке нараховує наразі кілька важливих проєктів (конференції, круглі столи, гостьові лекції). Результати цього форуму теж будуть обговорені на засіданні науково-методичного семінару кафедри англійської філології КДПУ і використані у викладанні освітніх компонентів. А про результати плідної співпраці між КДПУ і ПНПУ імені В.Г. Короленка упродовж 2024-2025 навчального року свідчить і приємний момент: нещодавно колеги «обмінялися» відзнаками, які стимулюватимуть їх до організації майбутніх спільних заходів!

3_зображення_viber_2025-06-09_22-14-45-116.jpg31_зображення_viber_2025-06-09_22-15-05-743.jpg

Від щирого серця вітаю рідний університет з черговим науковим успіхом!

Бажаємо нашим освітнім партнерам – ПНПУ імені В.Г. Короленка –  професійного зростання, натхнення на майбутні звершення, талановитих студентів і здійснення педагогічних мрій!

30523
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Липень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31