В рамках співпраці, а також з метою обміну досвідом щодо реалізації освітніх програм Професійна освіта (Транспорт) і Середня освіта (Трудове навчання та технології) завідувач кафедри технологічної та професійної освіти КДПУ Олег Цись протягом 9-11 квітня 2025 року здійснив дружній візит до Тернопільського Національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка.
Підготовка фахівців за даними освітніми програмами в ТНПУ здійснюється на кафедрі машинознавства і транспорту та кафедрі сфери обслуговування, технологій та охорони праці, які входять до складу Інженерно-педагогічного факультету.
Була проведена зустріч із завідувачем кафедри машинознавства і транспорту ТНПУ, кандидатом технічних наук, доктором педагогічних наук, професором Романом Горбатюком, під час якої обговорювалося питання продовження і розширення співпраці між Криворізьким державним педагогічним університетом і Тернопільським Національним педагогічним університетом ім. В. Гнатюка, а саме – проходження стажування викладачами кафедр і виконання програм внутрішньої академічної мобільності учасниками освітнього процесу в межах діючого договору про співпрацю між університетами.
Окрім того, були переглянуті освітньо-професійні програми, що реалізуються на кафедрі: першого (бакалаврського) рівня за спеціальністю Професійна освіта – «Логістика» і «Логістика та англійська мова», і другого (магістерського) рівня – «Професійна освіта (Транспорт)».
Також були проведені зустрічі з гарантами даних освітньо-професійних програм (Ярослав Замора, Степан Сіткар, Валерій Федорейко), які розповіли про особливості та перспективу розвитку цих ОП.
Викладачі кафедри Назар Бурега і Роман Загородній познайомили з лабораторіями кафедри та їх матеріально-технічним забезпеченням.
На наступний день була проведена зустріч з в.о. завідувача кафедри сфери обслуговування, технологій та охорони праці, а також з гарантом освітньо-професійної програми «Середня освіта (Трудове навчання та технології)» кандидатом педагогічних наук, доцентом Галиною Гаврищак.
Разом з Галиною Гаврищак, а також з доцентом кафедри Юрієм Турановим і викладачем Андрієм Уруським обговорили проблеми і перспективи розвитку технологічної освіти в Україні в умовах військового стану, а також шляхи трансформації змісту технологічної освіти відповідно до викликів сучасності. Познайомилися з роботою навчальних майстерень з ручної і механічної обробки деревини і металу, майстернею технологій швейного виробництва та майстернею кулінарії та технологій приготування страв.
Навчально-матеріальна база майстерень представлена як класичними навчальними верстатами типу ТВ-4, ТВ-6, ВТД-120, так і сучасними верстатами з числовим програмним управлінням: фрезувальний деревообробний верстат, а також лазерний гравірувальний верстат.
Загалом, проведені зустрічі і обговорення освітньо-професійних програм Професійна освіта (Транспорт) і Середня освіта (Трудове навчання та технології) з колегами із Тернопільського Національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка дали можливість визначити спільні і відмінні риси у підходах до реалізації даних освітніх програм. Рекомендації представників академічної спільноти ТНПУ, а також набутий досвід будуть обговорені на засіданнях робочих груп під час перегляду відповідних освітньо-професійних програм у Криворізькому державному педагогічному університеті. В перспективі – активне продовження співпраці, реалізація програм внутрішньої академічної мобільності здобувачів освіти, стажування науково-педагогічних працівників кафедр.