19.05.2019 року (у третю неділю травня) Україна відзначає День пам'яті жертв політичних репресій. З нагоди цього пам’ятного дня, 15 травня серед магістрів І року навчання, було проведено кураторську годину к.п.н., доцентом О.В. Бондаренко.
Протягом години спілкування згадувалися часи масштабної кампанії масових репресій громадян, яка увійшла у вітчизняну історію під жахливою назвою «Великий терор». Було розглянуто наслідки репресивних операцій 1937 – 1938 рр., які за задумом керівництва СРСР мали б «завершити боротьбу з соціально ворожими елементами».
Переконливими доказами часів Великого терору, які у свідомості українців асоціюються зі страхом та недовірою, стали статистичні дані та перегляд фрагментів фільмів «Будинок слова» й «Воскресіння Розстріляного відродження». Студенти розглянули як харківський Будинок письменників «Слово» перетворився на пастку для митців і спробували знайти відповідь на запитання: «Яким могло б бути майбутнє вітчизняної культури, якби її історія примусово не зупинилася?»
Логічним завершенням виховного заходу було декламування вірша Віктора Баранова «До українців»:
Я запитую в себе, питаю у вас, у людей,
Я питаю в книжок, роззираюсь на кожній сторінці:
Де той рік, де той місяць, той проклятий тиждень і день,
Коли ми, українці, забули, що ми – українці? …