Кафедра соціології та масових комунікацій
Факультет географії, туризму та історії

6 жовтня п.р. в он-лайн відбулася  VІІІ всеукраїнська науково-практична конференція «Придніпровські соціологічні читання», організаторами якої виступили кафедра соціології, соціальної роботи, публічного управління та ДНУ  імені Олеся Гончара, Дніпропетровське обласне відділення САУ, кафедра соціології ЗНУ, кафедра соціології ДДТУ і кафедра соціології та масових комунікацій КДПУ.

Дніпро1

З вітальним словом до учасників конференції звернулися Маренков Олег Миколайович, проректор з наукової роботи ДНУ імені Олеся Гончара, к. біол. н, доцент; Бакіров Віль Савбанович, Президент САУ, академік НАН України, д. соціол. н., професор і Кривошеїн Віталій Володимирович, в.о. декана факультету суспільних наук і міжнародних відносин ДНУ імені Олеся Гончара, д. політ. н., професор.

Дніпро3  Дніпро4

Учасниками конференції з великим інтересом були заслухані доповіді і виступи з наступних питань:

• вплив російько-української війни на суспільство;
  • проблеми нерівності і конфліктогенний потенціал сучасного суспільства;
  • освітні тренди сучасності;
  • соціальний порядок і безпека в суспільстві ризику;
  • культурні різноманіття і міжкультурна комунікація в сучасному світі;
  • політична культура й ідеологія;
  • соціокультурні модуси розвитку сучасного суспільства;
  • соціальні девіації сучасного суспільства;
  • ціннісний профіль сучасного українського суспільства;
  • особливості формування урбаністичної культури;
  • публічне управляння як складова громадянського суспільства.

Дніпро5 Дніпро7 Дніпро8

З доповідями на конференції виступили і науковці кафедри соціології та масових комунікацій КДПУ і залучили студенти-соціологи 2-3 курсів.

Олена Приходько , к.соціол.н., ст. викладачка виступила за темою: «Механізми відносин у сім’ї під час війни»

Людмила Калашнікова, професорка, д.соціол.н. і Людмила Черноус, доцентка, к.соціол.н. презентували доповідь на тему : «Соціальні ризики воєнного часу: масштаби і наслідки поширення»

Алла Лобанова, професорка, д.соціол. н., розкрила тему «Соціальний контроль в умовах війни: агенти і псевдоагенти та їх цілі»

Дніпро6

Наукові доповіді, дискусії, які відбулися у форматі Конференції були гостро актуальними, цікавими, емпірично обгрунтованими і ціннісно-інструментальними, адже головним месседжем усіх учасників Конференції була стратегічна мета українського соціологічного товариства – достойно тримати науковий фронт у протистоянні російській агресії і збереженні української державності.