29 листопада п.р. відбулася VIІ Міжнародна науково-практична онлайн-конференція «Інформаційне суспільство і Природа: вектори взаємовпливу», яка була організована кафедрою соціології та масових комунікацій спільно з кафедрою прикладних суспільних наук Відділу організації і управління Сілезької політехніки (м. Забже, Польща), Дніпровським і Південно-українським обласними відділеннями Соціологічної Асоціації України і Національним Університетом «Одеська Юридична Академія».
З вітальним словом до учасників конференції звернувся Ярослав Шрамко, ректор Криворізького державного педагогічного університету, професор, д. філос. н. Він зазначив, що, незважаючи на війну, кафедра не зраджує своїм науковим традиціям і свідченням тому є нинішня традиційна вже сьома конференція, тема якої залишається особливо актуальною у період російсько-української війни. Адже російська агресія принесла на українську землю не тільки геноцид, руйнації міст, сіл, інфраструктури, але й екоцид, наслідки якого носять руйнівний характер і вже нині потребують наукового осмислення і пошуку ефективних шляхів їх ліквідації. Він побажав учасникам плідних наукових дискусій і висловив непереборну переконаність у перемозі України над ворогом.
Привітав учасників конференції також і в.о.декана факультету географії, туризму та історії, к.геог.н., ст. викладач Олександр Матіщук, який згадав історію започаткування Конференції на факультеті, наголосив на важливості і актуальності проблематики і побажав учасникам успішної роботи.
Ірина Грабовець, завідувачка кафедри соціології та масових комунікацій, доцент, к.соціол.н. у вітальному слові зазначила, що викладачі кафедри, попри російсько-українську війну, перешкоди, блекаути, не знижують темпів своєї роботи, а активно продовжують науково-дослідну діяльність, підтримують міжнародні зв’язки, досліджують традиційні та нові наукові проблеми. Свідченням цього і є нинішня Конференція, яка об’єднала близько 50 науковців з різних міст України, Польщі та Турції.
На конференції працювали 3 секції:
- Взаємовідносини суспільства І природи: теоретичні візії
- Суспільство-Інформація-Природа»: емпірична верифікація проблем
- Соціальні технології гармонізації системи «Інформаційне суспільство-Людина-Природа»
Змістовними та цікавими були пленарні доповіді, з якими виступили відомі вчені та науковці.
Станіслав Катаєв - д. соціол. н., професор, завідувач кафедри соціології та соціальної роботи Класичного приватного університету (м. Запоріжжя, Україна) презентував доповідь на тему: «Традиції та міжнародна соціалізація в сучасній Україні», в якій зазначив, що у постмодерному суспільстві динамічно поширюються процеси міжнародної соціалізації, оскільки більш розвинуті країни поширюють свої традиції у відсталих країнах, тим самим залучають їх до своєї культури.
Лариса Хижняк - д. соціол. н., професор, професор кафедри прикладної соціології та масових комунікацій Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна (м. Харків, Україна) у доповіді на тему: «Інформаційно-комунікативний супровід екологічної політики й екологічного менеджменту в цифровому суспільстві» розкрила основні законодавчі основи, нормативні вимоги, напрямки, проблеми і тренди інформаційно-комунікативних особливостей екологічної політики в Україні, акцентувавши увагу на необхідності удосконалення екологічного менеджменту на всіх рівнях управління.
Алі Емре Сарилган (Ali Emre Sarılgan), доктор філософії, асистент професора, кафедра авіаційного менеджменту, факультету космонавтики та астронавтики Технічного Університету (м.Eskisehir, Turkey) представив доповідь на тему «Effect of Covid-19 Turkish Airtransportation Industry», в якій презентував результати дослідження впливу карантинних заходів, пов’язаних з Covid-19, на діяльність авіаційної індустрії Турції. Він зокрема зазначив, що кількість авіаперевезень Турецькими авіалініями в період карантину знизилися в рази, що нанесло значних фінансових збитків країні.
Барбара Скочиньска-Прокопович (Barbara Skoczyńska-Prokopowicz), доктор філософії, заступниця директора Інституту іноземних мов Жешовського Університету (м.Rzerzów, Polska) у доповіді «Nowoczesne miasto zrównoważonego rozwoju i smart: na przykładzie miasta Rzeszowa / Polska» розкрила досягнення і особливості процесів цифровізації управлінської та комунально-побутової сфери міста Жешув, представила зразок сучасного smart-city. Пані доктор також презентувала свої наукові праці, які пов’язані з українським правом і українською мовою для польських студентів, однією з рецензенток яких була професор А.Лобанова.
Алла Лобанова, д. соціол. н., професор, професор кафедри соціології та масових комунікацій Криворізького державного педагогічного університету (м. Кривий Ріг, Україна) у доповіді «Ресурсна заощадливість як інструментальна цінність інформаційного суспільства» розкрила основні тренди ресурсозаощадження в сучасному виробництві і побутовому житті, звернувши увагу на необхідність реалізації доктрини сталого розвитку і формування культури збереження природних ресурсів, зокрема електроенергії, води в умовах російсько-української війни.
У ході пленарного засідання відбулася зацікавлена дискусія.
Щиро дякуємо нашим колегам – учасникам Конференції за участь і обмін своїми науковими ідеями.