Технічне завдання на виконання наукової послуги на замовлення ПЗ "Центр професійної освіти і навчання" щодо наукового консультування та наукового обслуговування навчальних груп, які здобувають професійну (професійно-технічну) освіти за професією 5133 Соціальний робітник
1. Інформація про Виконавця та працівників долучених до надання наукової послуги Замовнику
1.1. Назва закладу освіти: Криворізький державний педагогічний університет.
1.2. Факультет: Психолого-педагогічний.
1.3. Кафедра: Соціальної педагогіки і соціальної роботи.
1.4. Виконавці від кафедри: 1 – Василюк Тамара Григорівна, кандидат педагогічних наук, доцент, в.о. декана психолого-педагогічного факультету (виконавець); 2 – Лисоконь Ілля Олександрович, доктор філософії з освітніх, педагогічних наук, старший викладач кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи (головний виконавець).
2. Підстава для надання наукової послуги
2.1. Наукова послуга надається на підставі: договір про надання наукової послуги від 20.01.2025 року № 1.
2.2. Обсяг фінансування: 16800,00 грн.
2.3. Джерело фінансування: кошти Замовника.
2.4. Назва КВЕД Виконавця для надання послуги: 72.20 Дослідження й експериментальні розробки у сфері суспільних і гуманітарних наук.
2.5. Додаткова інформація: 2201390 «Підтримка пріоритетних напрямів наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок у закладах вищої освіти, наукова і науково-технічна діяльність закладів вищої освіти та наукових установ»
3. Мета і завдання наукової послуги
3.1. Коротка характеристика та оцінка стану проблеми, що підлягає розв’язанню: Проблема підготовки соціальних робітників в Україні на рівні професійно-технічної освіти полягає в низькому рівні стандартизації та якості навчальних програм. Навчальні заклади часто не забезпечують достатньо практичного досвіду для студентів, що обмежує їхні можливості ефективно працювати в реальних умовах. Також є недостатнє оновлення навчальних планів відповідно до сучасних вимог і потреб суспільства. Недооцінка ролі соціальних робітників у розвитку громади та підтримці вразливих верств населення часто призводить до дефіциту кваліфікованих кадрів. Це вимагає залучення кваліфікованих науково-педагогічних кадрів до системи підготовки соціальних робітників на рівні закладів професійної (професійно-технічної) освіти задля вдосконалення навчальних програм, посилення науково-практичної підготовки, пошуку навчально-методичного забезпечення тощо.
3.2. Мета і завдання роботи: Наукове консультування та наукове обслуговуванні 2 (двох) навчальних груп, які здобуватимуть професійну (професійно-технічну) освіту у Замовника на першому (початковому) рівні освіти за професією 5133 Соціальний робітник. Основні завдання: 1 – вдосконалити навчальну програму Замовника з підготовки за професією 5133 Соціальний робітник; 2 – підготувати навчально-методичне забезпечення за професією 5133 Соціальний робітник; 3 – надати рецензії на навчальні програми з тем підготовки за професією 5133 Соціальний робітник; 4 – взяти участь у педагогічній раді Замовника з фаховими (науковими) доповідями щодо удосконалення інституційної системи підготовки за професією 5133 Соціальний робітник.
3.3. Актуальність та обґрунтування необхідності надання наукової послуги: Актуальність підготовки соціальних робітників в Україні зростає через соціальні та економічні виклики, такі як зростання рівня бідності, внутрішньо переміщені особи, психологічні наслідки війни та інші проблеми, що потребують кваліфікованої допомоги. Соціальні робітники є важливими агентами змін, які забезпечують підтримку вразливих груп населення, сприяють їх інтеграції в суспільство та покращують якість життя. В умовах нестабільної ситуації в країні, роль соціальних робітників стає ще більш важливою. Тому є нагальна потреба у підготовці висококваліфікованих спеціалістів на рівні професійної (професійно-технічної) освіти, які здатні ефективно надавати допомогу нужденним.
3.4. Надання наукової послуги базується на результатах фундаментальних або прикладних досліджень: Бурканова О., Василюк Т., Загіна О., Зборська І., Лисоконь І., Манько В., Нестерова Л., Полєхіна В., Робак В.
3.5. Наукова послуга надається в межах наукової теми: «Соціально-педагогічні засади формування професійно орієнтованої особистості в умовах державної освітньої політики» (державний реєстраційний номер: 0120U104338).
4. Вихідні дані для надання наукової послуги
4.1. Науково-дослідна робота, наукове консультування: проводиться вперше.
4.2. Перелік документів, що є необхідними для виконання роботи: 1 – Закон України «Про освіту»; 2 – Закон України «Про вищу освіту»; 3 – Закон України «Про наукову і науково-технічну діяльність»; 4 – Закон України «Про професійну (професійно-технічну) освіту»; 5 – Державний стандарт професійно-технічної освіти ДСПТО 5133.NO.85.00-2014 за професією «Соціальний робітник», затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 30.09.2014 р. № 1104; 6 – Професійний стандарт «Соціальний робітник», затверджений наказом Міністерства соціальної політики України від 15.08.2019 р. № 1243; 7 – Положення про організацію та проведення підвищення кваліфікації фахівців із соціальної роботи центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, затверджене наказом Міністерства соціальної політики України від 08.01.2014 р. № 1.
5. Вимоги до виконання наукової послуги
5.1. У процесі надання наукової послуги будуть досягненні наступні якісні показники: запропоновано зміни до навчальної програми Замовника з підготовки за професією 5133 Соціальний робітник, осучаснено навчально-методичне забезпечення та підготовлено доповіді щодо удосконалення інституційної системи підготовки за професією 5133 Соціальний робітник.
5.2. У процесі надання наукової послуги будуть досягненні наступні кількісні показники: відвідано 5 навчальних занять з підготовки за професією 5133 Соціальний робітник; надано 3 рецензії на навчальні програми з тем підготовки за професією 5133 Соціальний робітник; підготовлено 1 доповідь щодо удосконалення інституційної системи підготовки за професією 5133 Соціальний робітник; проаналізовано 15 наукових праць пов’язаних з підготовкою соціальних робітників в Україні; проведено 10 занять з основ соціальної роботи та соціальних послуг.
5.3. Очікувані результати надання наукової послуги будуть реалізовані наступними методами: спостереження, рецензування, анкетування, аналіз і синтез, узагальнення, засідання педагогічної ради.
6. Етапи надання наукової послуги
6.1. Наукова послуга надаватиметься Виконавцем за наступними етапами:
Назва етапу |
Відповідальна сторона |
Відвідування навчальних занять |
Виконавець, Замовник |
Надання рецензій на навчальні програми з тем підготовки за професією 5133 Соціальний робітник |
Виконавець |
Підготовка та виступ з доповіддю щодо удосконалення інституційної системи підготовки за професією 5133 Соціальний робітник на педагогічній раді Замовника |
Виконавець |
Аналіз наукових праць пов’язаних з підготовкою соціальних робітників в Україні |
Виконавець |
Осучаснення навчально-методичного забезпечення Замовника для підготовки за професією 5133 Соціальний робітник |
Виконавець, Замовник |
Проведення 15 занять з основ соціальної роботи та соціальних послуг |
Виконавець |
7. Матеріали, які подають після закінчення надання наукової послуги
7.1. По закінченню виконання наукової послуги подаються документи передбачені визначені Державним стандартом України «Правила виконання науково-дослідних робіт. Загальні положення» ДСТУ 3979-2000. Б3№ 6-2000/54.
8. Порядок приймання наукової послуги
8.1. Приймання результатів виконання надання наукової послуги між Замовником і Виконавцем відбуватиметься на основі акту приймання-передачі виконання роботи (надання послуги), який підписується представниками Сторін.
8.2. Звіт про виконання наукової послуги затверджується Вченою радою університету у термін не пізніше ніж 90 календарних днів після завершення терміну дії договору.
9. Вимоги до звітності
9.1. Вимоги до звітності: визначені Державним стандартом України «Правила виконання науково-дослідних робіт. Загальні положення» ДСТУ 3979-2000. Б3№ 6-2000/54.