У межах програми академічної мобільності представники КДПУ нещодавно долучилися до роботи Міжнародної науково-практичної конференції «Центральноєвропейські зустрічі на другому році війни», яка відбулась у м. Бад-Кіссінген (Німеччина).
На цьому традиційному заході, який проводять два рази на рік, здобувачі вищої освіти й науково-педагогічні працівники з різних країн обговорювали спільне минуле й майбутнє європейських держав. Конференція тривала з 12 по 17 березня 2023 року.
Криворізький педагогічний представляли проректор з наукової роботи, доктор педагогічних наук, проф. В. А. Гаманюк, доктор історичних наук, проф. Д. М. Титаренко, здобувачі вищої освіти спеціальностей 014 Середня освіта (Мова і література (німецька)), 014 Середня освіта (Англійська мова і література), 014.03 Середня освіта (Історія), 242 Туризм, а також студентки музично-хореографічного відділення факультету мистецтв, які блискуче презентували класичне й сучасне українське музичне мистецтво.
В. А. Гаманюк виступила на конференції з доповіддю «Європейські цінності та українська незалежність: вчора, сьогодні, завтра», а Д. М. Титаренко представив свої наукові результати з теми «Війна на сході України (2014-2022): соціальні та гуманітарні аспекти».
Два дні конференції були присвячені нашій країні. Європейські колеги почули чимало історій врятованих з тимчасово окупованих територій українців. Зокрема, викладачі Донецького національного університету імені Василя Стуса й Київського національного університету імені Тараса Шевченка поділилися досвідом життя та роботи в умовах війни.
Третій день конференції було присвячено Чехії, представники якої висвітлювали постколоніальну проблематику історії своєї країни. У день Німеччини говорили про роль цієї держави у воєнній історії Європи в минулому й сьогодні, окреслювали пріоритети на майбутнє. Серед німецьких доповідачів був і колишній посол Німеччини в Чехії, Угорщині, Словаччині, і генерал Бундесверу, який поділився цікавою аналітикою щодо причин війни, її перебігу й реакції Заходу на повномасштабне вторгнення рф, а також висловив захоплення німців мужністю та незламністю українського народу.
«Великим позитивом цьогоріч була участь не тільки представників Німеччини й Чехії, а й угорців, які отримали можливість дізнатися те, про що недостатньо говорять в їх країні», – підкреслила В. А. Гаманюк.
Протягом конференції делегація Криворізького педагогічного активно працювала над розширенням спектру можливостей академічної мобільності для наших здобувачів вищої освіти, налагоджувала й поглиблювала співробітництво з європейськими колегами задля майбутньої плідної взаємодії у науковій, освітній, культурній царині.