30 вересня 2024 року на кафедрі образотворчого мистецтва художньо-графічного відділення факультету Мистецтв відбулася настановча конференція з виробничої педагогічної практики для здобувачів вищої освіти ступеня магістра предметної спеціальності 014.12 Середня освіта (Образотвоче мистецтво), спеціалізації «Декоративне мистецтво». Виробнича педагогічна практика магістрантів здійснюється протягом 3-го семестру і проходить 8 тижнів, з яких: 4 тижні – у закладах загальної середньої освіти, 2 тижні – у закладах фахової передвищої освіти, 2 тижні – у закладах вищої освіти (випускова кафедра Університету). Відповідно до виробничої ситуації окремі складові практики можуть здійснюватися у дистанційному режимі.
На зборах прозвучала актуальна для здобувачів освіти інформація про терміни, особливості організації практики в закладах освіти (ст. викл. Брижата І.- керівник практики на художньо-графічному відділенні), інструкції для її успішного проходження від викладачів-методистів з фаху, психології та педагогіки (доц. Пильнік Р., докт. філософії Карпова В., доц. Щербина С., доц. Іванова В., асист. Гапочка Я.).
Варто звернути увагу, що метою виробничої педагогічної практики магістрів є формування умінь та набуття навичок застосовування теоретичних знань, отриманих під час вивчення фахових і психолого-педагогічних дисциплін у практичній діяльності; усвідомлення професійної значущості фахових знань та виховання потреби постійного розвитку професійних компетенцій; забезпечення практичної підготовки магістрантів до професійної науково-педагогічної діяльності в закладах загальної середньої, фахової передвищої та вищої освіти.
Особливістю виробничої практики магістрів у закладах освіти є те, що вона має три складові і проходить у три етапи. Першим є опанування практичної підготовки у закладах загальної середньої освіти, другим – у закладах фахової передвищої освіти, третім ‒ у закладах вищої освіти. Базами для проведення практик здобувачів університету є заклади загальної середньої освіти (школи, ліцеї, гімназії), заклади профільної фахової передвищої освіти (коледжі, художньо-педагогічні училища, які випускають молодшого бакалавра), заклади вищої освіти (ЗВО де базою практики виступає випускова кафедра, на якій виконується кваліфікаційна робота магістра). Базами практики магістрів на 2024-2025 н.р. в ЗСО є КГ №16 КМР, КГ №75 КМР, КГ №31 КМР, Широківський ліцей №1 Широківської селищної ради, ПЗ ЗСО «ІТ СТЕП СКУЛ Кривий Ріг». Базами практики магістрів на 2024-2025 н.р. в ФПО є Хортицька національна академія, м. Запоріжжя (Педагогічний коледж). Базами практики магістрів на 2024-2025 н.р. в ЗВО є КДПУ ( Кафедра образотворчого мистецтва).
До керівництва практикою здобувачів залучаються досвідчені викладачі кафедр Університету. За магістрантом закріплюються також методисти з педагогіки та психології, які надають необхідну консультативну допомогу щодо організації виховної роботи зі студентським колективом та виконання завдання з психології. Керівник практики і методисти здійснюють безпосередній контроль за проходженням практики.