Кафедра музикознавства, інструментальної
Факультет мистецтв

На період карантину припадає 3 практичних заняття – №6, №7, №8

Практичне заняття № 6.

Тема за програмою: «Постановка сюжетного номеру»

Завдання:

• Написати ідейно-тематичний план хореографічної постановки, що включає у себе тему, ідею, конфлікт.
  • Визначити архітектоніку танцювальної композиції та драматургію твору (визначити експозицію, зав’язку, розвиток дії, кульмінацію, розв’язку та розкрити їх зміст).

Приклад написання даної роботи відправлено старості академічної групи електронною поштою. Усі відповіді подаються у електронному вигляді.

Виконане завдання відправити на перевірку викладачу в соціальні мережі Viber, Telegram (за номером телефону 0987857785) або на електронну пошту: [email protected]

Практичне завдання №7

Тема за програмою: «Постановка сюжетного номеру»

Завдання: відтворити на папері малюнки танцю, які будуть використовуватися під час постановки з точною кількістю людей та дотриманням логічності їх переміщення. Спочатку завдання необхідно накреслити  власноруч на папері, а вже після перевірки викладачем скласти композиційний план з рахунком по тактах музики у електронному вигляді у документі Microsoft Word.

Практичне заняття № 8

Тема за програмою: « Постановка сюжетного номеру»

Завдання: записати відео з прикладом лексичного матеріалу, що буде використовуватися під час постановочного процесу (тривалість – 1 хвилина). Також необхідно подати список студентів, які залучатимуться до конкретної хореографічної постановки. На початку відео необхідно обов’язково  вказати назву хореографічної постановки, визначити її жанр, вид та форму.

Студентам необхідно виконати самостійну роботу за темою програми «Складові хореографічної композиції»

Питання для опрацювання:

1.Технологія створення образу.

2. Хореографічний текст, його складові.

Творча робота: прослухати та підібрати музичний матеріал для власної постановки. Здійснити підбір танцювальної лексики для власної постановки. Відповіді на питання самостійної роботи та музичний матеріал надсилати викладачу в соціальні мережі Viber, Telegram (за номером телефону 0987857785) або на електронну пошту: [email protected]

Рекомендована література:

1.     Васильева Е. Танец. Москва : Искусство, 1968

2.     Ткаченко Т. Народные танцы. Москва : Искусство, 1977

3.     Добровольская Г.Н. Танец. Пантомима, Балет. Ленинград, 1975.

4.     Жданов Л.Т. Мгновения. Касьян Голейзовский. Фотоальбом. Москва : Планета, 1973.

5.     Захаров Р.В. Искусство балетмейстера. Москва, 1954.

6.     Захаров Р.В. Сочинение танца. Москва : Искусство, 1983.

7.     Захаров Р.В. Слово о танце. Москва,1977.

8.     Захаров Р.В. Записки балетмейстера. Москва : Искусство, 1976.

9.     Кривохіжа А.М. Гармонія танцю. Кіровоград: РВЦ КДПУ ім. В.Винниченка, 2005. 92 с.

10.                       Колногузенко Б.Н. Основы руководства и постановочной роботы в самодеятельном ансамбле народного танца. Харьков : Диарт, 1990.

11.                       Колногузенко Б.Н. Сюжетный танец. От замысла к воплощению. Харьков : Диарт, 1990. 22 с.

12.                        Колногузенко Б.Н. Сольный танец: методическая разработка по курсу «Искусство балетмейстера». Харьков : ХГАК, 2006. 27 с.

13.                        Уральская В.И. Рождение танца. Москва : «Советская Россия», 1982. 144с.